Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (240)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Ingrid, mie doctoritza mi-a spus sa ii bag lui Dani perna sub saltea cand a avut secretii. Sa fie patul la nush cate grade 45 parca...nu stiu daca zic bine...nu ma am cu masuratorile

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Mi-am luat borcanul de Nuttela in fatza , si ma bag la o lectura. Mi-am luat o carte faina azi asha ca am de citit. De cursuri nu ma pot apuca ca nu se dau inca, azi am fost sa platesc taxa si cica nu avem cursuri. Iar ni le da inainte cu o sapt de examen (au mai fost cazuri) Odata ne-a dat cursul joia si sambata aveam examen, teorie aveam 2 subiecte a cate 2 puncte..deci clar ca majoritatea am mers in toamna.(noi cursuri nu tinem, doar seminariile cu n`spe mii de probleme si teoria o invatam acasa ca suntem "destepti", intelegem tot si nu mai trebuie sa ne explice nimeni. Eh asta e..
Noapte buna tuturor..

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

quote:
Originally posted by monica70

Se vede ca-s mai babeta,ca mie mi-a venit la 14 ani si 2 luni si eram la tzara in vacantza,era 22 august,stiu ca de 23 august a trebuit sa ma intorc din padure cca 3 km ,de la spectacolele ce erau pe-acolo,ca terminasem proviziile de tare ce-mi venea si m-a tinut o sapatamana Si ce tampoane in 1984? Vata ...

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI





Eu sant mai mare cu 1 an si mi-a venit la 12 ani. Exact la 2 sapt. dupa ce-i venise " surorii de cruce " care avea 14 ani. Ce nasol era cu vata, in ultimii ani inainte de revolutie, stateai 2 ore la coada la farmacie sa cumperi un pachet din ala mare

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Anymoni ma bucur ca ai dat un semn Cum te simti cu maxilarul? Nu ma grabesc cu felicitarile, s-ar putea sa ai noapte alba fara suzi la fata. La noi e greu si cand spal elefantul, stie ca e in masina de spalat si plange pe la usa sa.i deschid.
Ma duc la Angelo ca nu doarme cu taica.su in camera, arunca tot ce are in patut

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Marco mi-a adormit la 22.30. avea o piele fina-fina, de la cat a stat in apa, si era asa de cald, nu-mi venea sa-l imbrac.

Ingrid mi-ai facut pofta de KFC. nu am mai mancat de cateva luni bune. Imbaiere placuta.
Maraki nasol ca Angelo e tot cu elefantul ala. aveti grija sa nu-l pierdeti. Marco nu are un animal preferat, ba e cu un caine, ba cu altul, ba cu pisica, depinde pe ce i se pune pata. dar iubirile lui sunt motocicletele si masinile.
Bianca mi-ai facut pofta, chiar vroiam ceva dulce, cred ca ma dau la "coco" lui Marco, kinder.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Diana e la nani.Ea deja intelege demult ca atunci cand Bau "face baie" e ud si nu poate dormi cu el.De aia i-am mai facut rost de inlocuitor ,pe ursuletz si pe Dino cel mare i l-a adus taica-su de vreo luna ,ca era la fratelo.Acum ii vrea pe toti trei.Am incercat sa o fac sa ii placa si de o papusa imbracata in rosu complet,inclusiv palaria,eu ii spun Scufitza rosie.Dar pur si simplu ii e antipatica!!! Mai exista asa cazuri? Sa aiba spiridusele papusi antipatice? Nu a vrut sa doarrma cu ea niciodata de cand i-am luat-o in iunie la Moneasa,de bagat in hora nici atat....In schimb ii place de cea bebe cu suzeta,de papusa Ana si de Emma cea decapitata era amorezata,dar si de cea tip Aradeanca ce a fost a mea.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Cautam ceva in camara si am gasit astea:
http://www.dropshots.com/biancas#date/2007-10-16/23:03:48
Cica sunt dropsuri pt nas, gat urechi, stiu ca l-am luat de o farmacie naturista. Eu cred ca s-ar putea da si la copii, scrie si pe ea de copii. A costat 3.4 lei. Anul asta am luat-o parca.
Mai tineti minte alifiile alea mici si rotunde in cutie rosie foarte mentolate? Cu dinalea ne dadeam noi pe piept cand eram racite, sau cand ne durea capul. Ultima oara (anul trecut) mi-am cumparat de la farmacie si a costat 0.3 lei. Pt tuse e excelenta...sa dai copilul cu ea pe piept. Nu o gasesc dar sigur stiti de care vorbesc Am cam uitat de medicamentele vechi..cumparam tot dinastea noi.
Maraki..Si mie in toamna lui 89 mi-a venit..nu stiam noi de tampoane. Ai mei toti lucrau in sanatate deci nu am stat la coada la vata. Stateam in schimb la salam si lapte destul. Pai noi eram cu vata cum erau copii cu scutece. Acum sunt tampoane sunt si pampers-uri.Evolutia..



Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Am fost o singura data la KFC in Bucuresti..am mancat o pizza cu pastrama cu oaie...nu mi-a placut. In schimb am mai mancat o melba buna...tin minte ca i-am facut si poza..
Azi si maine e caravana NutryDay de la Danone la noi in oras...dar nush daca o sa am vreme sa mergem. maine mergem la gimnastica. Cica sunt nutritionisti care iti dau sfaturi cum sa slabesti si poti incerca gratis toate produsele Danone.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Moni Marco mai are plushuri antipatice, dar nu si masinile.
Bianca imi aduc aminte de dropsurile astea, sunt invelite in zahar, ce bune erau. si alifia aia in cutie rosie mica o cunosc.

am topit 2 batoane Kinder. se pune direct pe colaceii din talie.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Eu am bagat niste muesli d-ala bun ,dar as bea la nebunie cana mea de lapte ... si cum am consumat azi fasole uscata,salata de vinete si am baut si must ... eu as bea (ca n-ar fi in premiera combinatia),dar daca ma aude husbandu', iar face spume,zice ca nu-s normala.Na' ma multumesc cu niste apa si merg la nani.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput