mancarica super buna

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

mamica dulce acum depinde de fiecare cat de uleios gateste.
Eu spre exemplu pun f putin , iar de 2 saptamani nu mai pun deloc si tot iese buna
Pofta buna!



Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dumitrulaura spune:

Nu sunt piperchi. Piperchile se fac fara ceapa doar cu ardei, mult ardei(vreo 2 kg) , rosii(1 kg) si la sfarsit se adauga ou si branza. Eu zic , ca este reteta de Ratattouile(sper ca am scris corect). Oricum sunt bune amandoua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Pun ciupercile la inceput. Dar eu fac aceasta papitza la cuptor, legumele imi plac mai mult asa. Mai adaug si morcov ras.
Probabil ca la tigaie le adaugi cu rosiile(daca fierbi ciupercile anterior) sau cu ardeii(ciupercile nefierte).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Dupa ingredientele pana la branza puteam sa jur ca e ghiveci de legume. Ai mei, tot in Ardeal, ii mai pun si o vanata si orez si suc de rosii. Nu iese gras deloc. DE-LI-CIOS!!! Buna ideea cu branza. O sa incerc si eu, mai ales ca sunt devoratoare de branza, de orice fel.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Miruna
Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Eu toate mancarurile la fac cam asa, desigur, fara branza si usturoi pun numai la unele (de dovlecei, vinete samd). Nu sunt uleioase decat dc. le gresesc :)) Mie mi se pare f. sanatoasa, putin ulei vegetal nu strica, grasimile animale sunt cele periculoase. Cred ca mancarea asta e f.f. buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

si eu fac ca Ruxij,cu ce am in camara.cred ca este uleios,cum spune Aida,cind se pune brinza de oaie...brinzeturile din lapte de oaie sunt grase.
dar suna bine...am sa pun si eu brinza.

eu fac rosii uscate cu ardei copti si bucati de brinza.toate macerate in ulei de masline cu feliute de usturoi,piper,scortisoara.
este foarte bun.

monica mami de print
http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117

Mergi la inceput