MONTIGNAC: ce am mancat azi (90)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Haideti fetele,o luam asa cu pasi mici?Maine incercam sa mancam corect?

"La vita e bella"
De mancare
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Da valentinag de maine incepem sa ne ambitionam ...ca asa cum zicea Latrishia ,vin sarbatorile si iar iesim din iarna cu surplus.

Eu azi am fost cuminte ....sa vedem maine

Andanii tu ca sefa de trib trebuie sa fi cuminte....Pai ce faci!? La treaba!! Rad slabanoagele astea de noi

Va pup si noapte buna!

PS.Nu stiu ce am dar vreau un bebe...



MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzutzu_1984 spune:

fetele mele cucuiete...
Gata nu se mai poate in halul asta, pai da-o incolo...gata ne-am rasfatat care mai de care cu Milka(macar eu am bagat in mine dar era dietetik), snikers, clatite,gogosi...etc....doamne..nu-mi vine sa cred ce vad aici...!!!!!!
Hai sa ne mobilizam odata..undei vointa??????????????
Sa ridice "labutele" sus cine-i cu mine...cine vrea sa mai dea jos din povara???????????
NU KG IN PLUS(parca-ar fi o reclame!!!!:)))
Va poop, gata de maine nu o mai iau pe carari gresite,...oricum mi-e rusine de mine...da-ti--mi una peste ceafa, ca am nevoie!!!.

VA POOOP TZUTZU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ok ok , sunt aici si deocamdata cuminte , papa biscuiti cu lapte , era mai bun fornettiii

si-acuma la munca sa nu ne mai gandim la mancare

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

buna dimineata snikeritelor
mi-e rusine dar trebuie sa recunosc nu? de dimineata am mancat biscuiti, napolitane si ciocolata..
Andanii..ma mobilizez si eu..mi-e si frica sa ma cantaresc..De maine o iau de la inceput..
Mariana imi pare rau pentru pierdere suferita..imi imaginez prin ce trece familia, condoleante
Sanse pai tu plangi ca papi un bob de strugure? eu am mancat ieri un kg

am 23 de saptamani

am 21 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana75 spune:

Va multumesc fetelor.
Astazi este inmormantarea :( Eu nu ma pot duce, nu ma simt in stare... in schimb sotul, parintii mei, cumnata... sunt acolo.

M-am cantarit de dimineata, am fost suprinsa sa vad ca am slabit de fapt in ultima saptamana (sincera sa fiu, ma miram ca nu mai coboara acul ala)... si am 76,6 kg ... pana la 70,0 nu mai este mult :)
De fapt in visele mele frumoase, as vrea sa ajung la 65 kg, dar sa ma vad eu la 70 kg si pe urma mai vedem.

Pupici si o zi frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jollyies spune:



Haideti fetele!!! Hai ca am nevoie de voi!!! Si voi de mine, sper!
Eu am vointa si merge treaba daca stau acasa. Incercati sa va strambati la ele si sa spuneti ca sunt nesanatoase chiar daca enervati pe cei din jur.
Am venit aici ca nu reuseam singura. Si vad ca merge. Am reusit sa inchid nasturii la pantalonii dinainte de sarcina. Nu stiu cate kg am slabit dar cred ca sunt pe drumul bun. Poate si cura de lamai a facut ceva. Nu stiu.

Azi am servit:
6 lamai
fulgi de ovaz cu laptic
salata, rosii, castraveti, ceapa, ardei, branza feta, 2 oua fierte
o ora jumate fitnes
supa de legume cu parmezan presarat

Sanse, reteta aici:
vanata, taiata felii si facuta pe grill
faci un amestec de branza dulce, parmezan, cascaval, ou, condimente dupa preferinta. pui pe felia de vanata si rulezi.
peste rulouri presari rosii din conserva sau cojite si taiate de tine si cascaval ras. bagi la cuptor.
Aveam reteta asta dar am transformato. Normal se facea snitzel din vanata si se presara pesmet la final.

Plec sa mi masez si sa mi imbaiez baietul

va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Asa,asa imi place ce vad p'aci!Mobilizare nenica!Ca vine craciunul si o sa recuperam atunci!
Mariana,condoleante!

Azi:
ou ochi cu 2 feliute de costita afumata
pui cu mazare
diseara mi-am facut 2 snitele de pui sa le mananc cu castraveciori murati!

"La vita e bella"
De mancare
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

AM papat mazare cu pui snitzel din pacate ambele aveau si faina , ca sunt cumparate la fast food nu am timp sa gatesc nici sa mor

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Moama, ce mobilizare! Chiar ca s-a dus dracu subiectu. Fiecare scriam care mai de care ce bunatati am mai mancat.
Eu azi am incalcat regula doar cu un sendvis subtire de dimineata si acum la pranz am mancat varza cu carnati. Sa nu ma intrebati de zahar si amidon ca refuz sa cred ca au fost total pe langa monty.
DIseara cred ca struguri si apa

Si totusi, cu toate abaterile mele am 88 de kg, si cantarul trage in jos, cred ca pana luni o sa am 87. Andanii, ma modifici si pe mine in tabeleanu te rog?

Andreea

Mergi la inceput