*Bucurii de sept-oct 2006 (86) - La multi ani!*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:



Am aparut si noi intr-un final...

Am avut o noapte nesperat de calma, doar cu o trezire pe la 3 pt ceai si apoi de abia la 8:30 ne-am trezit binedispus si cu muulta energie - ce ma roade e faptul ca dimineata si mai nou nici seara nu mai vrea lapte...ieri spre ex a reusit sa bea doar 100 ml lapte toata ziua, azi de dimi doar 150ml lapte - mai nou vrea dimineata putin laptic asa ca pt incalzire si la o jumatate de ora distanta, doreste grasanu un mic dejun copios ca pt oameni mari - cu painica prajita cu putin untulet cat sa o inmoaie, apoi un ousor fiert tare cu painica, apoi 1-2 feliute de cascaval si la sfarsit bea ceai cat cuprinde cu paiul...oare o fi normal?????

MamiLili - astept detalii despre proiect...mult spor!!!

Lexi - imi pare sa aud ca si voi iar sunteti bolnaviori, sanatate multa!!!

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Un ceai fierbinte pt. piticii bolnaviori!

*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

eu am mai modificat odata ca o uitasem pe Teodora desi doar m-am uitat in lista dupa ce am vazut mesajul xandrutei! chiar si la mamici m-am uitat si ii urez cu intarziere lui princess, La multi ani si sa ai parte de tot ce iti doresti in viatza!

mai fetelor, ce sa ne mai facem cu mucii astia ca incep si eu sa disper! nu mai zic ca de dimineatza m-a apucat si pe mine tusea si nasul! cred ca ma iau de mana cu Lexi, insanatosire grabnica iti doresc!
mirabela, merci de ceai! eu beau portia lui eric ca el nu serveste!
Lili, spor si succes cu proiectul!
Alexutza, dar chiar mananca bine bucuria ta! nu cred ca e grav ca mananca mic dejun ca omul normal! ma gandesc doar oul daca e in fiecare zi sa nu fie prea mult pt el si cu painea atentie! nu stiu ce inseamna o painica prajita? o chifla? lapte stiu ca max ar trebui s afie 500 ml/zi dar nu stiu care e minimul! poate daca vorbesti cu pediatrul sa-ti spuna!

bucuriile bolnave si mamicile de bucurii bolnave! sa va faceti bine cat mai repede!

Beatrix si Eric (11 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

Buna fetelor!

eu ma trag singura de urechi pt ca nu mai prea ajung la PC.

Urez tuturor sarbatoritilor din ultimele zile "LA MULTI ANI"!, o viata frumoasa si plina de bucurii.

Lili, e cumva un proiect de "9 luni"?

beatrix, alexutza, eu nu prea mai stiu ce sa fac in leg. cu laptele.Parca nici nu-mi vine iarasi sa ma apuc sa le calculez exact cat beau, ca pe vremea cand erau bebe.Ai mei beau destul de mult (cam 700ml), in ultimul timp am inceput sa-l mai diluez, o fi bine?

Eu sunt in al noualea cer, de ieri a inceput Alex sa umble binisor, in parc, pur si simplu m-a lasat de mana si s-a dus spre groapa de nisip, vreo 20 de m, am ramas ca la dentist. Sunt sigura ca si Fabi o sa-l urmeze in curand, el nu reuseste decat vreo 4-5 pasi.

Acum va las, sper sa revin in curand cu poze de la party.

O zi faina fetelor!




Adina, imblanzitoare de Fabian si Alexander (06.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Beatrix - painica prajita inseaman o feliuta/ miezul unei felii normale de paine...iar minimul de lapte habar nu am..cred totusi ca 100 ml e ff putin..incerc sa-l mai pacalesc eu cu iaurt/smantana prin ciorbite, nu-mi reuseste de fiecare data...dar sa vedem ce-mi zice pediatra la vaccinul de luna urmatoare...adik luna asta pe 27

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Alex pt cei 20 m parcursi spre nisip si Fabi - ia aminte de la el...

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Ciao!
Si noi am avut o noapte bunicica (iar ma laud, iar il deochi )

Alexutza - ce fain ii meniul pentru dimineata a lui Gabriel!!!

MamiLili - spor la proiect si succes in lupta contra mucilor! Sanatate multa lui Mathias!

Adina - felicitari pentru umblaretul de Alex! Si pentru Fabian! cu presupusul priect a lu MamiLili.

Beatrix si Lexi - sanatate!

Gety - voi? Mai aveti muci?

Va pup si o zi buna va doresc!



Mami 13+ si Vladic (17.10.2006)
aproape major
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Cristina - e tare bine cand mai sunt si nopti din astea mai calme...in curand se vor face ei mari...inca vreo 16-17 ani si scapam de griji...vin alteleee mai maaari

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

alex cand ii dadeam formula la pitic nu manca mai mult de 100-150 ml lapte, apoi am trecut pe lapte de vacutza si papa si 300 ml odata. Oricum pediatra mi-a zis ca daca papa branza si iaurt are de unde sa-si ia calciu.

Felicitari lui Alex pt pasi!


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

OFFFF!!!
Iar pitici bolnaviori??? Parca se molipsesc on-line
Dragi micuti va dorim, eu si Reby, sa va faceti bine repede si mamicile voastre la fel (cele care o iau pe urmele voastre).
Noi parca ne indreptam spre bine...deocamdata numai parca. Azi noapte a dormit neintoarsa si a respirat tare bine (cred ca i-a facut bine repriza de aspirat de aseara...oricum nu s-au mai adunat in timpul noptii. Eu la fel...inspre bine.

Mamilili...chiar voiam sa iti spun ca si Reby a mea mananca cat nu manca cand nu era bolnavioara. Haleste nu gluma!!! Inainte nu voia nicicum sa stea in scaunel sa primeasca papa...iar acum sta rezemata, se uita la filmul ei preferat (Shrek 2) si asteapta sa o indop. Cand se termina...arata inspre castronas si spune papa...si da-i si mai fa-i repede ceva...ceea ce nu am patit niciodata cu ea cand era sanatoasa. Cred ca din cauza mucisorilor nu mai simte gustul mancarii si i se par toate bune...inclusiv Sinupretul (pe care tin sa va multumesc ca mi l-ati recomandat), cu gustul lui amar.

Va pupam pe toate si pe toti



_

Lakioana mami lui Reby, o minune de fetitza (16.09.2006)

Mergi la inceput