Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (92)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

ok, fetelor sunt disperata. mai ce ma fac cu mainile in timpul mesei. mai am un pic si il leg, glumesc, dar chiar nu stiu ce sa mai fac. daca are mainile ocupate (in fiecare zi cu altceva) papa. mesteca, inghite, deci nu mecanic. ca daca cumva se nimeresc reclamele sta cu papa in gurita. asta numesc eu mecanic. dar, daca nu are nimic in maini e numai cu ele in gura. bine, asa e in mod normal, doar ca la masa ma dispera. pls....daca aveti ceva solutii sau macar sa stiu ca nu e singurul si eu singura. ca sa mor daca mai rezist. decidovlecelul l-a papat f bine, dupa ce l-am pasat pe tot. inainte isi facea greata, de la orez cred. si bineinteles, dupa ce a avut ceva in manuta

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

laura , si eu ii dateam ceva in mana, nu ca sa.l indop, cand nu mai vrea pot sa.i dau orice ca mi.l arunca , cand are ceva in mana, si ii e foame nu deschide gura mecanic ci pt ca vrea in continuare, ma trage de tricou si deschide gura, daca nu mai vrea nu mai deschide gura si gata eu nu mai insist

http://community.webshots.com/user/dayannara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

kikineata e perfect nrmal sa doarma in carucior, atunci cand doarme ridicata un pic nu se mai ineaca cu muci. gandeste te cum esti tu cand esti racita, indispusa, fara chef de mancare, vrei sa doar sa treaca odata..e..asa e si ea..scuza i orice acum, incearca s o intelegi
luly multa sanatate si voua

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Na ca m-a palit si pe mine viroza
Deocamdata ceva muci, stranut si ochi aposi.

Asa, am sunat-o pe pediatra s-o intreb cum facem cu vaccinurile. Noi ramanem pe schema veche:
- la 12 luni = Infanrix penta
- pe la 15 luni = Priorix

I-am povestit de mucii conului, deocamdata stam asa si continuam cu ser. Singura chestie aprobata pt cresterea imunitatii boierimii sale e vitamina C. O cura de 10 zile, in primele 2 zile cate 10 pic/zi si apoi cate 7 pic/zi. Mai stau un pic si-oi incepe sa pompez si niscaiva suc de portocale in domnia sa. Speram sa-i fie si pe plac.

Asa, si se pare ca anul acesta nu-i mai facem lui Matei vaccin anti-gripal; tot pe principiul sa nu-l stimulam prea mult. La el am inceput cura cu ursuleti de echinaceea si brontisori de vit C. Si continuam cu cana zilnica si obligatorie de suc de fructe&legume presat in casa. Sa vedem cum s-o descurca.



Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Oanacat, felicitari!!
Chiar asa, foarte curajoase mamicile de fulguleti, viitoare mamici de capsunele sau ce fructe varatice or mai exista. Bravo voua! Eu mai stau in banca mea o vreme...
Oana, ma bucur ca au iesit bine analizele lui Nicole, dar totusi dr. ce zice, de ce nu papa Nicole?? M-ar interesa ca suntem in aceeasi oala
Dia, ma bucur mult pt. grasunica Oana. Si David are 8,800. Numai ca noi momentan facem o pauza , ce atata mancare
Kikineata, ma bucur ca Sara a avut o noapte linistita. E normal sa fie mai apatica si sa nu aiba pofta de mancare daca e bolnavioara. David manca in timpul racelii, dar apoi se inneca cu mucisorii si voma deseori. Iar peste zi numai in carucior adormea, nopatea uneori cu noi in pat. Dupa ce s-a insanatosit a revenit la bunul obicei de a dormi nopatea in patutul lui, insa a ramas atasat de carucior ziua.
Vei vedea ca Sara isi va reveni foarte repede, va recupera in greutate si va fi din nou zglobie, in cel mai scurt timp, promit
Donia, multa sanatate lui Cristinei!Ai intuit foarte bine ca maraiala aia precede o problema de sanatate, din pacate...Mie imi ingheata sangele-n vene cand vad ca-si modifica radical comportamentul, din buna-dispozitie in maraiala continua. Uneori, insa, cand nu se intampla ceva in cateva zile si totusi maraiala continua, atunci clar e de la dinti.
Dianarus, multa, multa sanatate lui Marc! Doamne ce greu trebuie sa-ti fie in spital, eu stiu cum e...

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Multa sanatate bebeilor bolnaviori... Diana, Luly, Dolores, Donia, Dbunny, Kikineata (oare am uitat pe cineva?????... ma gandesc la voi si sper sa se faca bine cat de curand.
Dandusa, analizez si te anunt in weekend daca ajungem la Sibiu.
Oana, super veste!!! Felicitari si sarcina usoara
Marani, imi lipseste revista presei.. Come back!!
Nu stiu ce este cu mine; am citit, am uitat, sint foarte obosita, neuronu' refuza sa functioneze.... la job sint bleaga
Laura, nu stiu ce sa zic... eu nu am experienta necesara ca doar duminica am placerea sa-l hranesc
Ruxandra, si la voi??? Sa treaca repede... Sper ca Luca va fi bine avand in vedere ca ne-am plimbat ieri prin ceva care semana a ploaie/burnitza.. fara acoperitoare de ploaie
Donia, sper ca Cristinel sa dea trezirea la full capacity; am nevoie de energie pozitiva de Canada
Ktrinel, azi astept o cafea de la barul vostru... cum te descurci in postura de working mom???
Ma intorc la treaba... mi se inchid ochi, sint cam trista, azi trebuia sa ma vad cu o avocata ptr procesul de incredintare... dar s-a amanat.. vreau sa scap si de beleaua asta odata
In legatura cu caldura si dormitul: la noi sint cam 19-20 si Luca doarme in body cu maneca scurta/lunga si pijamalutza; invelit sta doar in prima ora.... Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Ruxandra, Doamne ajuta! sa fie eficente tratamentele astea de imunizare si boierimea sa nu fie-n veci bolnava.
Sa stii ca eu am incercat cu suc de portocala, da' nici vorba sa-i placa lui David. accepta asa 1-2 lingurite cand e insetat, din sticlutza ioc, din canutza nici atat. cand vede venind spre el lichidul galben isi intoarce capul de parca ar fi matraguna.
Multa sanatate si tie!

Aporpo de viroze si alte cele:
azi, in parc, o bunica pitita cu nepotelul intr-un coltisor retras. Ne apropiem cu bicla de ei, ca pe-acolo era "traseul". Bunica disperata: "Sunteti bolnavi, sunteti bolnavi???" Io zic: "Nu, femeie, stai linistita" -finalul, doar in gand- si-mi explica femeia ca baietul tocmai a terminat o tura de 10 peniciline, ca a tusit si s-a molipsit din parc. Si acum circula virozele ca nebunele si nu-l mai apropie nici moarta de alti copii.

buuuuuuun.

Voi ii plimbati pe copii asa aiurea pe starzi sau ii duceti in parcuri, ii lasati sa se joace cu alti copii au ba?
Ca noua numai intre copii ne place, ne impingem si noi, ne bagam in seama, mai furam o jucarie...oare-i bai??Mai ales acum cand unu stranuta, altu-i mucios...

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

-UN NEGRU AJUNGE ÎN CERURI, CU FRICA-N SÂN CA NU O FIE PRIMIT ÎN RAI , DIN CAUZA PROBLEMELOR RASIALE ...
-NUMELE? INTREABA SFÂNTUL PETRU .
-LEONARDO DI CAPRIO , RASPUNDE NEGRUL .
SFÂNTUL PETRU , NEÎNCREZATOR ÎL MAI ÎNTREAB O DATA NUMELE.
-LEONARDO DI CAPRIO , INSISTA NEGRUL , CONSTIENT DE FAPTUL CA NU MAI PUTEA S-O DEA LA ÎNTORS .
-SFÂNTUL PETRU SCOATE CELULARUL , ÎL SUNA PE DUMNEZEU SI-L ÎNTREBA RESPECTOS:
-SCOATE-MA DINTR-O DILEMA , TE ROG .
-TITANICUL S-A SCUFUNDAT SAU A ARS?



BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 12
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Laura-si antonia baga manutele in gurita dar cel mai tare cand ii iese cate un dintisor

Ruxandra-multa sanatate
si noi tot pe schema asta facem vaccinul

Roxanica-noi ne plimbam si printre copii in parc dar si pe locuri unde nu sunt copii,acum de cand cu virozele parca imi este frica si mie sa stea f aproape de alti copii

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 12
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

raportam:
sunat pe dianarus : nu raspunde

i-am schimabt laptele cu humana 3 si face ria- diaria . ce ii fac ? continui ? cat il tzine ? ati mai patzit ?

D




Mergi la inceput