Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (92)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

am vb cu dianarus. sunt in spital, marc e si mai rau, se pare ca ceva la plamani. saracutza ea mi-a explicat, dar cum cunostintele mele in domeniu sunt 0...jur ca atat am retinut...ca are un fond astmatic si ca efectiv nu mai poate respira...intrebare mare pt acs: ce diagnostic ati avut cand ati folosit inhalatorul ?

ruxandra mie 17 grade mi se pare foarte putin. mai ales cand doarme. asa ca eu, aia cu nu infofoliti copiii, zic ca nu era imbracat deloc gros

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Dolores multumim! Multa sanatate lui David si tie multa rabdare! De 4 saptamani?! Fir-ar mama lor de viroze! Bafta multa la ORL!

Multa, multa sanatate si minunilor lui Luly, si lui Cristinel de Donia si lui Marc de Dianarus!

Dianocica, multumim pt. vestile despre Dianarus! Saracuta, ce o fi in sufletul ei sa-l vada pe Marc tot bolnavior! Sa dea DD sa nu fie ceva grav si sa se insanatoseasca repede! Ma rog din tot sufletul sa se intoarca acasa cat de curand cu vesti bune!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Donia, multa multa multa sanatate lui Cristinel!

Offff, ce rau imi pare ca dianarus a ajuns in spital cu Marc! Doamne ajuta sa treaca repede...

Dolores, sanatae si lui Davidutu'...sa vii cu vesti de la orl...
Luly, putere multa si tie si sanatate micutilor!

Dandusa, inca rumeg, inca rumeg...vorbim pe mess mai multe, ok?

Revin ca a iesit din raza mea vizuala...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Vreau si eu o cafa tare, da tare tare, ca ultimamente de la 3 la 5 ni-s treji toti. Ma doare rau capu, tusim toti trei si ni-s cu muci.
Spre dimineata ne-am mai luminat, Dani e numai zambet cand vede ca-l imbrac, il duc la gradi, se baga intre prunci si-i numa zambet. Acu mai trebe yo sa fiu numa zambet la birou.
Sanatate la puiuti, Donia pupaciuni, dai suc de potricale proaspat la fulgu tau ? sa stii ca pe noi ne ajuta mult.

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Neata

Va lasa omul la un capitol si va gaseste a altul

Ruxandra-noi avem 23 grade in dormitor,asa ca doarme cu body ms + pijama si o paturica subtire pe care o da deoparte,in sac de dormit nu mai sta toata noaptea scancese daca o pun in sac
noi de vreo sapt am trecut la nr.5 si avem 8.9 kg

Kokorina-noi papam "cod" si "pastrav"
nu are nimic daca beau cu paiul si noi mai bem din cand in cand si tare ii mai place

Laura-si noi am incercat operatiunea olita esec si la noi,daca o pun imbracata sta pe ea dar daca ii dau pantalonii jos nu mai sta decat vre 10 sec asa ca deocamdata ne jucam cu ea
si eu la fel vreau sa-i fac dovlecel umplut,am mai pasat si cate o bucatica de ceapa am vazut ca ii place

Dianocica-D

Danita-

Dolores-Davidutu sa treaca,va asteptam cu vest bune de la ORL

luly-multa sanatate

Danutz-wow ne saluti de la
Milano vacanta placuta

Donia-multa sanatate lui Cristinel

Dianarus-suntem alaturi de voi


BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 11
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Pentru dianarus (dianocica): Pe Victor l-au diagnosticat cu wizing recurent, suspect de astm / alergii.
Noi folosim si acum inhalatorul la Victor, la fiecare raceala soldata cu tuse / muci, pentru a nu ajunge din nou la wizing.

As vrea sa o linistesc cumva pe dianarus. Dianocica, daca mai vorbesti cu ea: Avem niste cunostinte al caror baietel (acum are 2 ani) are astm. De cateva ori s-au speriat ingrozitor din cauza ca tusea pana nu mai putea respira. S-au temut efectiv sa nu-l piarda. Li s-a spus sa se interneze, dar au facut-o numai prima oara, apoi au refuzat. Acum au grija mai multa de el, in sensul ca la orice episod de tuse ii dau nu stiu ce medicamente, fac inhalatii, aerosoli. In rest nu are nicio problema. E un super baiat, independent si descurcaret. Daca vrea, ma pot interesa de doctorita la care merg cu baiatul.

Daca pot sa mai ajut cu ceva, o fac cu mare placere.

Multa, multa sanatate!


Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

La multe lunisoare pentru Sebastian de Anateo! Sa fie sanatos si norocos!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaCat spune:

Buna ziua!
Am revenit pentru cateva momente
Saptamana asta i-am facut analize Nicolei ca iar a inceput sa nu mai pape si plus deficitul de greutate.Doamne sa iasa bine analizele.I-a luat sange din vena cu epubeta a plans mititica....de mi-a rupt sufletul.Dar acum a trecut.
Face numai prostioare de cand merge de-a busilea nu mai pot sa stau o secunda linistita.

Sa va dau o veste mare.Sunt insarcinata cu bb2.
Dianarus multa sanatate lui Marc sa dea domnul ma rog sa se faca bine repede.

Revin mai tz.

Va pup





Nicole Oana Cat
http://new.photos.yahoo.com/oanac1980/album/

Votati pentru Nicole

http://vedeta.himalayaherbals.ro/index.php?page=galerie&pagina=34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

of, ce de bolnaviori... multa sanatate lui marc de dianarus, cristinel de donia, david de dolores

roxanica, Oana papa f bine, si ce e mai important, cu pofta (de cele mai multe ori ... si a luat f bine in greutate, a ajuns la 8700 g , ieri am cantarit-o si m-am minunat... e drept ca era mancata de vreo ora doar, dar oricum.... a luat 1 kg in 2 luni

am fugit acuma ca ma cere insistent

Dia de Oana 29.11.06

Impotriva bannarii aelitei

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!


"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

oanacat, si tu... bravo, felicitari si o sarcina usoara si un bb sanatos!
ati observat ce de mamici curajoase pe-aici pe la noi? au una as fi cam inspaimantata sa fiu acum insarcinata ... poate de-as avea un ajutor... dar asa... mai astept pana are oana macar 2 ani

Dia de Oana 29.11.06

Impotriva bannarii aelitei

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!


"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput