Copiluti de mai-iunie 2005 (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Ioana, vad ca piciorul este din ce in ce mai bine, merg aproape normal, mai am probleme doar la scari.
Maine vreaui sa ma duc sa-mi caut pantofi de toamna, cu talpa ne-alunecacioasa

Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

A fost Costi cu Andrei la pediatra, i-a facut rapelul la Varilrix. Mai avem un vaccin la doi ani jumate si gata, am terminat toata schema.
I-a mai dat un siropel pentru cresterea imunitatii si sa mai ia o doza de Osteocare.

Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Adica se face rapel!? Ca noua pediatra ne-a zis ca nu exista asa ceva. O jumulesc!

, mami de printese
Alexia Ioana si Iulia Antonia

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gtexro spune:

n-am mai apucat sa scriu de multisor dar va citesc destul de regulat...
Elisor, Danelutza, Adriana sunteti niste dragute, multumesc!!!
Elisor, Diana se invarte pe la 13kg dar e scunda fata de copiii de varsta ei; era pe la 85cm cand am incercat sa o masor ultima data...Da, seamana mai mult cu mine intr-adevar dar are trasaturi si de la tatal ei. Si pe Diana o apuca dezbracatul cateodata dar cica asa faceam si eu cand eram de varsta ei...na, ce pot sa mai zic.
Florentina, am vazut-o si eu pe Maya. Mi-a placut faza cu "sa-ti cumpere tati adidasi de-astia" sau cam asa ceva...radeam singura in fata calculatorului.
Am vazut-o si pe micuta balerina Alexia. Monu, numai belele pe capul tau, sanatate multa fetelor!!!
Tdi, sanatate lui Aly! Ati gasit valiza ratacita?
Gabitam, bine ca nu a fost mai rau...
Nelia, sper ca ai rezolvat-o cu scoala asa cum ai vrut tu. Mai lasa-le un pic daca nu poti, sistemul aici e destul de flexibil si poti sa recuperezi mai tarziu daca vrei. Le-am vazut si pe mandrele tale...
Babygirl, spor la treaba...mai e un pic, neaparat sa ne arati si noua ce a iesit, please!!!

Eu am avut o zi interesanta ieri...compania mea organizeaza un team building in Brazil si m-au trimis la clinica internationala sa "discut" despre asta cu cei de acolo (astia sunt maniaci cu deplasarile in tari mai exotice pe aici). In fine, ajung eu acolo, ma tine o tanti doua ore de vorba sa-mi explice ca tre' sa beau apa numai din sticla si sa am grija sa nu ma intepe tantazrii, ma mai intreaba de sanatate si la sfarsit invita o asistenta sa "o ajute" ca "am nevoie" de tetanus/diphteria, HepA&B si measles (rubeola). Si nici una nici doua ma trezesc cu vaccinuri in ambele maini, ca abia mai puteam sa-mi pun geanta pe umar. De measles am scapat dupa ce am insistat ca mie mi-a spus domne' mama ca am facut toate bolile copilariei, nu mai am nevoie de vaccin. Oricum m-am cam socat; am iesit ametita din cabinet si tanti in urma mea cica sa aflu foarte sigur unde anume merg in Brazil, ca daca ies din oras trebuie sa fac vaccinurile pentru malarie si yellow fever .

Gata, ca m-am intins la vorba. Aaaa, am avut sedinta foto aseara:www.dropshots.com/gtexro#date/2007-10-10/19:54:37" target="_blank"> ROMANCUTA

Dana si www.dropshots.com/gtexro" target="_blank">Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Ia vedeti www.postimage.org/aVRsbV0-13142ddebb8b351a935d168e5fae42b7.jpg" target="_blank">aici

Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Felicitari mami!!! Sarcina usoara!

Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

gabitza- daca e testul tau de acum iti doresc felicitari si sa ai o sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Multumesc! Sunt asa de emotionata ca-mi tremura mainile.

Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

FELICITARI!!!!!!!!!!!!!! SARCINA USOARE SI O FETUTA FRUMOASA SI CUMINTE SI DESTEAPTA.

, mami de printese
Alexia Ioana si Iulia Antonia

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_filipas spune:

Neatza,
Gabitza felicitari.Sarcina usoara si sa fiti sanatosi.Sa inteleg ca tu deja i-ai scris lui Mos Craciun si s-a si conformat

Eli piciorul meu e bine.De la cazatura au fost afectate capul, spatele si posteriorul ca de...e cel mai mare si probabil cu el am dat prima data de pamant

Dragos e racit, ai curge nasul si tuseste.Aseara imi spunea ca ai vine sa vomite.E clar...s-au terminat zilele noastre fericite.Deja am pitici multi pe creier ...asta de la ultima noastra experienta cu varsaturi si diaree prin spitale.Mie mi-e rau de nu mai pot.Am facut o criza de rinichi de nici nu ma mai pot ridica in picioare iar mersul biped a devenit sport extrem.
Ma duc sa ma dreg cu o cana mare de cafea si ma apuc si eu de treaba dar nu inainte de a ura tuturor bolnaviorilor si bolnavioarelor multa multa sanatate.



Nimic nu este imposibil pentru o persoana perseverenta

Simona si Dragos Octavian

Mergi la inceput