Copiluti de mai-iunie 2005 (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Florentina, m-ai terminat! Am vazut filmuletele, nu stiu de ce nu am reusit sa le vad astazi la prinz si m-a lasat Maya fara glas: cit de bine vorbeste!!! Nu-mi vine sa cred! Bravo, Maya! Eu cred ca nu o voi auzi vorbind asa pe Tudora nici la anul care vine! Si tocmai ma linistisem ca vorbeste si ea in sfirsit! Iar bocanila de Patrick e un dulcic!!! Sa-ti traiasca, sint frumosi foc amindoi!
Monu, am vazut si balerina! Si imi pare rau ca inca mai sinteti bolnavioare! Sanatate!

Eu sint in pragul unei crize de nervi sau chiar al unei depresii, sint prea multe de facut si prea putin timp. Cu tema sint la genunchiul broastei, sint mai mult ca sigura ca voi renunta la curs, ca m-am gindit eu bine, chiar daca o termin pe aceasta, nu voi putea face fata pina la sfirsit la doua si nu-mi permit un esec din mai multe motive. Ca sa ma calmez un pic, am iesit cu fetele pe afara si le-am facut si www.dropshots.com/aurice#date/2007-10-09/16:59:12" target="_blank">niste poze si doua filmulete. Tudora e cu fundicul in sus de ieri, nu stiu ce are, urla din orice... mi-a facut varza si bucatica de creier ramasa cit de cit intreaga.

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">33+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia.... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_filipas spune:


Buna dimineata. Cafeluta e gataaaaa.pentru toata lumea.
N-am mai intrat cam demultisor din cauza de...inchidere de luna dar am recuperat ieri 2 capitole asa ca-s la zi.M-am socat cu avertismentul lui Tdi, am citit tot cu sufletul la gura si m-am bucurat ca in sfarsit totul s-a rezolvat.
Tdi imi pare rau pentru ca a trebuit sa treci prin "porcaria"asta, si-mi pare rau ca n-am fost la zi cu evenimentele dar sunt alaturi de tine chiar daca cu un gand bun virtual.Cum se mai simte Aly?
Iti ramasesem datoare cu un raspuns, nu-i secret unde lucrez...la Universitatea Politehnica la salarizare.

Androix, cu scuzele de rigoare pentru intarziere "Casa de piatra si multi ani fericiti impreuna"

Cuscra m-a topit de tot zambetul norei.E o dulceSa stii ca mai am tort asa ca te invit cu placere.Cu pampersul merge nesperat de bine.Folosim doar la somnul de noapte..nu de alta dar recunosc ca mi-e prea lene sa-l trezesc in toiul noptii sa-l pun pe olita.Ziua cere singur" faci pisu" si se tine de putza pana ajungem la olita.Wc-ul ...nici sa nu auda de el, parca ar iesi ceva din buda si l-ar musca de funduletz.
S-a indragostit rau de tot de gradinitza incat am ajuns sa ne ameninte cum nu-i convine ceva cu:"du-te a lucu, eu meg a gadi" adica du-te la lucru ca eu merg la gradi".N-am sperat sa se acomodeze asa repede si sa-i placa asa de mult.Ce sa mai zic...sunt foarte multumita si de cum se ocupa doamnele de el, si de mancare si de tot...si sunt tare mandra de el.Toata lumea il lauda.A invatat foarte multe lucruri noi.

Elisor multa sanatate Biei.Cum mai sunteti?Andreas e bine ?

Monu multa sanatate printzeselor tale.Sa va faceti bine repede.

Nelia la fel va doresc si voua, multa sanatate si tie bafta sa reusesti sa termini lucrarea la timp.

Gabitza daca vrei titirez iti trimit eu.Am unul de la chicco la care Dragos nici nu uita.Il mai "rodea" cand era mic dar acum nu prezinta interes pentru el.Piciorul e mai bine? Eu am abonament la cazaturi...sambata m-am suit pe un scaun si cand am vrut sa cobor am calcat pe-o jucarie si pe spate am fost.Am uitat si de dureri si de tot cand am vazut in ce hal tremura copilul meu de frica cand m-a vazut lungita pe jos.

Andutzy sunteti bine?

Laura voi cum mai sunteti?

Sper ca pina la urmatoarea inchidere sa fiu foarte activa.
Va pupam si va dorim o zi frumoasa.


Nimic nu este imposibil pentru o persoana perseverenta

Simona si Dragos Octavian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Olga, Nelia, Danelutza si Isabella - multumim de complimente!
Filmuletul cu Patrick este vechi, din mai, acolo avea 4 luni si jumatate! Acum este baiat mare, in nici un caz n-ar mai sta cuminte in balansoarul ala... face ture prin toata casa cu premergatorul sau ar vrea sa mearga tinut de manutze tot timpul.

Nelia, m-am uitat la poze, am vazut ce fete mari ai si ce s-au distrat ele la joaca, am scotocit bine pe acolo sa vad si eu o burtica...si nimic! Incearca sa nu iti mai faci atatea griji, bucura-te de burtica, ai facut bine ca ati iesit afara! Nu stiu daca e de la dropshots sau de la mine insa fimuletele nu vor sa se incarce... o sa incerc si mai tarziu!

Danelutza, am vazut pozele voastre, si mie mi se pare ca v-ati petrecut frumos timpul cat ati fost aici in vacanta. Mi-a placut mult relatia dintre Isa si mama ta. Mama ta pare o femeie foarte blanda si se vede ca prezenta Isei i-a adus multa bucurie!

Monu, ti-am admirat micuta balerina inca de aseara, e o dulce si chiar are inclinatii spre balet... ar trebui fructificate. Maya nu face miscari asa delicate, ea e ca o furtuna pe aici prin casa

Elisor
, am vazut-o pe Bianca tunsa si e mortala! Ii sta foarte bine, s-a transformat intr-o adevarata domnisoara, de acum poti spune ca esti mami de copii mari, unul merge la scoala, altul la gradi.... of, ce trece timpul asta!

Am fost si eu la coafor cu o luna in urma si Maya a tinut neaparat sa mearga cu mine. Pe drum m-a rugat sa o tund si pe ea insa eram sigura ca odata ce o sa vada pieptanul in parul ei se va razgandi. Ei, n-a fost asa! Daca o vedeati cum statea cuminte pe scaunel, atenta la ce ii face coafeza acolo... si la sfarsit a intrebat-o daca ii da si cu spuma!

As mai fi scris si eu cate ceva dar Patrick imi tot cere papa, nu mai am loc de el...!
Va pup!




Tina, mami de Patrick si Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Buna fetelor!
Multumim de urarile de sanatate, avem nevoie la puterea nspe ca vad ca nu vor sa ne paraseasca betesugurile.
Bianca inca face febra, mai mica, slava domnului dar destul ca e inca vlaguita si maraita si ce e cel mai rau i s-a "rupt" tusea si cand are accesele zici ca i se rup plamanii si ii ejecteaza, vomita daca mai are ce ca nici nu vrea sa manance, ma gandesc ca e o schimbare tusea asta si ca si-a facut efect siropul. Dar ma termina s-o vad atat de epuizata de la tuse.
Si daca mai era cazul a facut si Andreas febra cu nelipsitele dureri de burta si de cap (chiar m-am suparat ieri ca mi-a trantit invatatoarea un "de ce il trimit la scoala daca se simte rau?!", pai la prima crampa sa-l tin acasa? doar l-am dus la eco si ne-a spus ca totul e in regula).
Slava domnului ca eu sunt bine si s-a refacut si Dan ca la ce nopti am...serviciul imi mai lipseste.

Avem o problema cu Bianca ca toata ziua se dezbraca, spune ca nu si-a luat hainele bine si iar se dezbraca si tot asa, daca ii intrerup circuitul face un circ si in situatia actuala nu pot s-o las sa planga din cauza tusei dusa pana la voma. Oricat ar fi de placut in casa totusi nu mai e timpul sa umble despuiata si desculta...of, ce incapatanata e!

Ieri nici n-am reusit sa mai intru ca a fost extrem de indispusa si plangacioasa.

revin cu cititul...




Eli cu Andreas (17.08.1998) Bianca (13.06.2005)

www.dropshots.com/dansaueli" target="_blank"> foto 1, , foto 2 , www.dropshots.com/elisibia" target="_blank"> foto 3

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Hello! Am vazut si eu filmuletul cu Maya!
Monu, vazut si micutza balerina, cum danseaza ea ca Barbie, e o dulce!
Eli, sanatate copiilor, unii ne chinuim cu raceli, altii cu dureri de burta, parca s-a dat startul la boli!
Androix, am uitat sa-ti urez LA MULTI ANI cu ocazia sarabtoririi celor 5 ani. Noi anul asta am facut 5 ani de cand suntem impreuna, mai avem un an si ceva pana la cincinalul de la nunta!
Gabitza, sanatate, sa se vindece repede piciorul...te mai doare?
Pup toate fetele, sunt pe graba, ca macar sa apuc sa aspir, ca i s-a stricat pompa de spuma de la noul aspirator!


Andra, mami de Horia Andrei si Dragos Alexandru

www.flickr.com/photos/9835076@N02/" target="_blank">Album poze cu Horia, Dragos si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babygirl spune:

Gabi, refacere rapida! Abia acum am reusit sa mai intru sa citesc cateva pag. Sper sa se vindece piciorul tau cat mai curand.

Monu, ce frumos danseaza Alexia! Si Ema e ca Maya. Topaie mai mult. Uneori da din fundulet stanga-dreapta, dar nu asa delicat ca "Barbie" a ta.

Florentina, m-am uitat de 3 ori la filmuletele cu Maya. Incredibil cate spune! Bravo, Maya!

Elisor, cred ca multi au pasiune pt haine si papucei. Si Ema se schimba mereu. Isi scoate hainele din dulap si le incearca pe toate.Mai dificil imi este cand tb sa iesim afara si nu vrea sa se imbrace cum vreau eu...:) Sa vezi distratie, ca i-am comandat dulap pe colt in care poatre intra in voie si va avea acces la toate hainele ei..Ai tuns-o pe Bia? Unde pot sa vad si eu poze??

Noi inca la mama. La finalul sapt viitoare termina mesterii. Sa dea Domnul! Nu mai stiu ce sa va spun pt ca situatia este la fel...Multa nerabdare, nervi intinsi la max. Da' o sa iasa frumos. Deja prinde contur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Florentina ma bucur nespus sa-ti vad din nou mesajele, sper sa nu mai dispari...asa de frumos raspunzi la fete, citesc si recitesc ce scrii , tare-mi plac mesajele tale.
Am vazut-o pe Maya, vorbeste foarte clar, de fapt nici nu stiu de ce ma mir ca intotdeauna a parut sa fie mai matura decat varsta ei, prin intelegerea de care a dat dovada si cand a venit Patrick pe lume, imi amintesc ce frumos il trata inca din burtica...dar ma surprinde totusi pronuntia perfecta a unor cuvinte grele "caraghios", am vazut filmuletul de cateva ori impreuna cu Bianca, care comenta de zor "impreuna" cu Maya produsele din catalog, desi e vorbareata tare e departe de o pronuntie perfecta ca a Mayei. L-am gasit schimbat pe Patrick dupa o absenta de-o vara, incepe sa capete alura de "copilut" si aduce tot mai mult cu Maya, culoarea parului e diferita.
Multumesc ca te-ai uitat la pozele noastre si de comentarii.

Clara, Gabitza, Dana va multumesc si voua ca ne-ati vazut si comentat pozele, cu drag citesc cand apare vreun comentariu [flo[

Monu vazut balerina, uau ce figuri! Chiar te gandesti sa o dai la balet? Si eu as cere inca o opinie daca pediatra mi-ar face figuri...sanatate multa la fete!

Marilena nu stiu de ce te uiti in gura cumnatelor, nu-ti ajung problemle tale de te incarci cu vorbe si suparari in plus?! I-a serveste-le un frumos sictir cu zambetul pe buze si fii tare pe pozitie ca altfel te mananca de vie aia. Totusi, ii urez socrului tau sanatate ca vad ca tot pe tine pica greul.

OlgutaM multumesc de complimente. Mami a mea, e mai plinuta, dar e o finuta (dupa cum ai remarcat si tu ) dar nu-si da seama de valoarea ei si ma supara ca ea niciodata nu conteaza si mereu se "uita" pe ea in detrimentul altora, pana si de la mostenirea parintilor ei s-a dat la o parte in favoarea cumnatei si a fratelui ca deh, fetele ei au casa. In fine, sa nu dezgrop niste povesti urate. Iar Jan, sotul ei, are o fire extrem de placuta, e foarte sociabil, comic, mucalit si ma incarca pozitiv prezenta lui, are el alte defecte mai "gaunoase", dar per ansamblu ma inteleg bine cu el.
De acum trebuie sa fii atenta la semnalele Mayei ca sigur are ceva de spus.

Teddy sanatate lui Ally, apoi stiu ca-i foarte sensibila fata ta, dar cum doi copii nu sunt la fel ai toate sansele ca al doilea sa fie complet diferit de Aly, mai ales in privinta bolesnitelor (na, ce cuvant frumos am debitat ). Bianca e la a 3-a raceala serioasa din viata ei, o tragem rau si greu, dar ma bucur ca nu ii calca pe urme lui Andreas care a fost foarte bolnavicios pana pe la 5 ani cand i-am scos polipii. Sper sa nu cobesc si sa incepem si noi cu inerentele boli ale colectivitatii.
Pentru bagaje pierdute nu exista o despagubire, ceva, asigurarea de zbor nu acopera si lucrul asta sau macar o plangere sa faceti, poate totusi se recupereaza bagajul, eu as face sigur o criza de nervi nervosi sa-mi piarda bagajul...

Nelia eu zic sa le iei incet asa cum vin, nu e nici un bai de renunti la curs sau nu predai tema, desi ai demonstrat de cateva ori ca poti mai mult decat iti imaginezi, tinand cont ca mai e destul de putin pana vine juniorul ar trebui sa te relaxezi si rasfeti cu tot ce-ti doresti ca in curand nu vei mai avea timp de astfel de vise.

Simona si tu esti cu inchidere de luna? Deci profii pot sta linistiti ca-si iau salariile la timp .
Imi place sa mai aud si vesti bune despre copii cuminti ca Dragos care cer sa mearga la gradi si ca totul e ok. La noi inca mai e de munca la capitolul asta si inca nu ma stresez prea tare dar ceva coltisori nelinistiti imi inmuguresc...Dimineata imi spune ca e cresa inchisa cu cheia, apoi isi aduce aminte ca nu e incuiata doar ea sta acasa ca e "mafa" (bolnava). Ti-e ok piciorul?

Gabitza delicioasa placinta, desi nu sunt fan placinta cu mere nu m-am putut abtine la o bucatica...cum se prezinta piciorul?

Andra simt un ton optimist la tine si ma bucur ca sunt pe fagasul bun lucrurile, sa dea domnu sa-ti fie mereu asa, chiar mai bine si sa fii o mamica fericita de copiii tai. In scurt timp vei vedea ce bine e ca ai doi baieti, se vor juca impreuna ca doi prieteni ce sunt, nu ca ai mei care mereu au cerut prezenta noastra in jocurile lor. Dragoselul cuminte care isi iubeste fratiorul. Sanatate multa!




Eli cu Andreas (17.08.1998) Bianca (13.06.2005)

www.dropshots.com/dansaueli" target="_blank"> foto 1, , foto 2 , www.dropshots.com/elisibia" target="_blank"> foto 3

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Adina de abia astept sa va vad casuta! Uite-o aici www.dropshots.com/elisibia#date/2007-10-10/07:27:43" target="_blank">Bianca cu par scurt

Ioana gata, te-ai bagat in dosare? Nu am facut Pilates singura ci abdomene si prostii de-astea arhicunoscute, dar ma gandesc serios sa incep cu Dan ca vine sezonul depunerii si nu vreau sa ma trezesc la primavara ca iar trebuie sa dau 20 de kile jos ca ma impusc.
De ce nu mergi cu masina pana la statia de metrou si la intoarcere ai avea-o, acum nu stiu cu parcarile cum stati, ca e nebunie cu lipsa locurilor.

Bea am inteles bine ca a scapat Pifosul de ghips?


Eli cu Andreas (17.08.1998) Bianca (13.06.2005)

www.dropshots.com/dansaueli" target="_blank"> foto 1, , foto 2 , www.dropshots.com/elisibia" target="_blank"> foto 3

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Fetelor, sint un pic mai linistita astazi!!! Nu am terminat tema, desi am stat o buna bucata de noapte pe ea si nici chef sa o termin nu mai am. Muncesc de vreo doua saptamini pe textele respective si nu se leaga nimic. M-am uitat ce inseamna si cea de-a doua tema si examenul final la acest curs si e... crima, mai ales adaptate la viata mea! Deci, cind se poate se poate, cind nu... se renunta! Am fost atit de stresata in ultimele zile, incit m-am hotarit sa fiu cinstita cu mine si sa ramin cu cit pot duce pina mai cresc copiii. Adica cu cite un curs pe sesiune, si acum si la iarna, in cele doua luni de vara (mai-iunie) nu-mi iau pentru ca nu as face fata cu trei copii si cu un curs intensiv - stiu cum a fost in vara trecuta, din toamna voi face la fel... si dupa ce dau si piticul la gradinita (adica dupa 2 ani), voi hotari ce voi face cu jumatatea mea de zi libera: un servici sau continui scoala, sau si una si alta, la timp partial fiecare. Nu stiu cum voi face cu bursa, dar daca nu se poate altfel, trec la timp partial si cer de acolo si cit imi da, imi da... mai putini, da' cinstiti. Singura problema ramine acum sa vedem ce spun astia de la facultate de hotaririle mele marete, ca s-ar putea sa nu fie de acord cu perspectiva mea de a vedea evolutia mea in programul lor si sa-mi spuna imi pare rau, dar asa nu se poate. Ma duc acum acolo, sa vorbesc cu directorul de program, sa le bag burta in fata, poate asa ma cred pe cuvint.

Florentina, eu am pus niste poze pe contul comun, daca vrei sa vezi burtica, e si ea pe acolo, destul de evidenta as putea spune. Iti trimit pe PM adresa si parola, ca poate nu le mai stii...

Va mai scriu cind ma intorc de la facultate, sper sa fie asa cum vreau eu, nu ma aranjeaza foarte mult nici asa, dar macar ma linisteste suficient ca sa ma pot ocupa de plozii astia mai mari si de cel mic ce vine... acusica!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">33+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia.... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanailincam spune:

Buna seara! Repede, repede sa scriu 2 vorbe inainte sa plec! Intr-adevar am intrat cu capul in dosare si de libera ce-am fost luni si marti ieri am plecat la 10 si cu nervii la pamant. Bine ca maine e vineri si se pare ca va fi o zi distractiva pentru ca trebuie sa pregatim ceva haios cu biroul pentru vizita in Israel si am hotarat sa facem un filmulet cu fiecare facand ceva haios si care il caracterizeaza.

Dar pana maine vreau sa dau o fuga in Mall in seara asta (Ana e la bona si putem sa intarziem) sa miros parfumuri: am de facut shopping serios in duty free, parca v-am mai spus.

Elisor/Florentina/Monu - nu reusesc sa dechid pozele si nici sa vad filmuletele, nu stiu ce naiba fac astia de la RDS, dar de cateva zile se misca ca naiba internetul.

Elisor - ar fi de-a dreptul hilar sa merg cu masina la metrou o data pentru ca e la vreo 400 m de casa (dar lepra de pe mine nu poate concepe sa faca atat drum pe jos) si al doilea ca e atat de aglomerat incat as face prbabil 10 minute ceea ce nu e cazul daca merg pe jos. Sa nu uitam desigur problema parcarii, ca sos. Oltenitei este forata din vara si nici in ziua de azi nu au incheiat lucrarile asa ca nu se mai parcheaza pe marginea drumului.

Nelia - important e sa te simti tu impacata cu decizia pe care ai luat-o. N-are niciun rost sa ajungi la casa de nebuni (mai ales pentru scoala, daca ma intrebi pe mine).

Monu - multa sanatate la fete. Adevarul e ca vremea asta e asa de ciudata ca nici cum sa te mai imbraci nu stii. Nu mai zic ca ma deprima sa nu vad soarele, iar ziua se miceste pe zi ce trece

Loreen/Chris/Fran/Lucas - nimic de la voi?

Babygirl - abia asteptam poze cu noua casa.

Gabitza - cum mai e piciorul?

Ei, si acum sa va las ca ma pregatesc de plecare. Seara buna!

Ioana cu Ana (22.06.2005)
Ana - de la nastere pana la Revelion
Ana - dupa Revelion, in 2006
Ana - dupa 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61984" target="_blank">Povestea nasterii

Ai grija ce iti doresti! S-ar putea sa se indeplineasca...

Mergi la inceput