Piticlonti de iulie-august 2004 (233)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Lia a lasat bomba aia cu stirile de la ora 5 si nu a mai dat p'acilea sa numere ranitii...:)
Speram ca esti bine dorsilia...

Giulia mi se pare dementiala cand danseaza...:)))...Pupam oradencele!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by alice2004
Roxi, sanatate multa lui Pat, sa treaca mucii ! Sa inteleg ca Mugur a fost pe baricade azi noapte !



au dormit amandoi ca doi pui. i-a trezit ceasul de dimineata ca il lasasem pe noptiera mea. s-a plans doar ca copilu' nu vroia deloc invelit. normal...
analizele sunt maine gata, 72 de ore de insamantare....plus citirea...
Carmen si voi in schimburi? cool
Cristal dementa esti, auzi la ea, masa de bucatarie mai tzapana
Gabi buni covrigii aia? miaaaammmm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Ce distractie a fost pe capul vostru iei, am vazut si poze, muuulte si frumoase foc! Eu care nu am spus nici pas la doua nasteri naturale ieri am plans de durere, am facut otita si am crezut ca o iau si razna de durere. Acum sunt deja pe antibiotice si sunt mult mai bine, pe Matei il alaptez in continuare, mofturi nu face, trag tare cu ceai de lactatie sa nu scada productia si sper sa nu faca candita. Oricum, acum ma rog sa nu faca niciodata copii mei otita ca este groaznic.

Nu am reusit sa ma laud, voi boteza luna asta. Carmen multumesc tare mult pentru informatii, am fost sambata dimineata si sper ca am rezolvat cu hainele. Mai am lumanarea, jucaria, pampersi si ceva cosmeticale. Dar am o intrebare pentru voi, cele cu experienta in ale botezului, la biserica trebuie neaparat sa-l imbrac in alb? Este baiat si eu i-am ales o costumatie verde (vroiam bej, dar nu am gasit caciulita si paturica bej).

Ma duc sa citesc ce ati scris si azi si sper sa ma lase Matei sa revin.

Pupici,
Andrea de Stefania (13.08.2004) si Matei (04.09.2007)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Roxi, m-a inspirat un coleg a carui sotie mai are 3 saptamani si naste...
Aseara a dat telefon (medic chirurg dar a facut si fizica)si ne intreaba cum e cu laserele de putere blah-blah pentru operatii...
Intrebarea mi-a venit instantaneu "vrei sa-i faci cezariana pe masa din bucatarie!?"

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Andrea, nu neaparat...zic io.
Eu am botezat doi si am vazut si la galustile mele, pe cand se purta bleu pentru flacai si roz pentru domnisoare...:)
Mandrele mele au avut alb cu roz, la finutii mei eu le-am luat alb cu bleu, dar am vazut si costumase bleu si costumase verzi la botez (ca daca sunt mai multi pitici inscrisi pentru introducerea in cristelnita ii boteaza in acelasi timp).

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

nooo, nici vroba, doar nu se insoara;))ai fost acolo unde tz-am zis io? mai bine nu cetesti din urma:D sanatate, sa-ti treaca urekea repede

quote:
Originally posted by amironeanu

Nu am reusit sa ma laud, voi boteza luna asta. Carmen multumesc tare mult pentru informatii, am fost sambata dimineata si sper ca am rezolvat cu hainele. Mai am lumanarea, jucaria, pampersi si ceva cosmeticale. Dar am o intrebare pentru voi, cele cu experienta in ale botezului, la biserica trebuie neaparat sa-l imbrac in alb? Este baiat si eu i-am ales o costumatie verde (vroiam bej, dar nu am gasit caciulita si paturica bej).



...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by cristalina
Aseara a dat telefon (medic chirurg dar a facut si fizica)si ne intreaba cum e cu laserele de putere blah-blah pentru operatii...
Intrebarea mi-a venit instantaneu "vrei sa-i faci cezariana pe masa din bucatarie!?"


ia casca tu gura maaaaareeee sa vaz amigdalele. ca febra n-ai. ai beut ceva?
Andreea m eu am intrebat-o pe fina mea daca vrea musai alb si pentru ca a zis nu....i-am luat un costumas portocaliu cu bej din ungaria o nebunie . deci ....ia ce iti place. pupici si sa treaca repede urechea, e intr-adevar groaznica durerea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

nu, brei, ie discutii libere ca intotdeauna cu si despre copii:D :D io ajtept cu interes sa vaz lumina ce coloare are ;)) nora era plecata

quote:
Originally posted by alice2004

Un nou capitol cu si despre copii - deci sa inteleg ca azi nu avem discutii cu si despre alte proiecte culturale "luminate" sau nu de veioze ... bey, si-mi pregatisem chiar si lampadarul al mare, sa vedem bine ce si cum !! Ntzz, ntzz ... si nici Nora nu a semnat condica dis de dimi, asa ca ma apuc de dosare, nah, ce sa fac ?
Roxi


cristall,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Cristal, super faza cu .. masa !! General hospital derect la fata locului, la dispozitia clientului !! Executam operatii fara durere, rezultat garantat, aparatura straina !! Primim si banii in rate !
Carmen, multam de raspuns, ca ma temeam ca Nora iarasi intra in conul de umbra si ne mai scrie peste ... enshpe capitole ! Cit despre lumina, apoi pentru senzatii multicolore putem folosi un stroboscop, ca sa impacam pe toata lumea !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Cristalina vaz ca o incurajezi tare pe Andries,ca sa nu mai spun de Leeloo care-i intr-o dispozitie....
Meii,acu' io va spun ca-s doua targuri in oras unul de blanuri si unul de vinuri,oare Noricica la care s-a dus?????
Si fara nici o legatura cu subiectul, eu-s stresata la maxim de..produsele expirate si termene de garantie...de vreo saptamana ma cert cu vanzatoarele din cartier(imi dadeau drojdie expirata din septembrie iar pufuletii si chipsurile expirau fix in luna octombrie,brrr) si bonus vreau sa cumpar iaurturi de la Billa si vaz ca expirau a doua zi!!!!...

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput