Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (234)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Maraki iti raspund eu cum se fac cezarienele in Tg-Mures (am specificat si orasul sa nu fie confuzii) . Sora-mea e asistenta la reanimare ginecologie.
Daca vrei (dar trebuie un pic de pile sau ceva bani) te lasa treaza si iti face anestezie locala pana iti scoate bb si iti spune ce e. Dupa care te adorme sa poata lucra in liniste.
Daca esti necunoscuta se cam practica "anestezie totala" si afli ce ai nascut cand te trezesti.
Depinde de cazuri.
La voi cum e?

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Cosmi, la nasteri normale iti baga perfuzii

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Care are numarul lui Bee sa o sune sa vada care e treaba. daca nu raspunde poate e la spital. Nu cred ca doarme la ora asta. Ziceam si eu..nu dati cu
Bombo, adevar ai grait tu . Tare bine e cand e armonie si pace.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

La nemti este cu rahianestezie( dupa Astery m.am luat ) este treaza mamica Eu am avut peridurala si nu am simtit nimic.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

maraki....care perfuzii ca daca mai stateam 5 minute il faceam in intersectie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Buna seara




www.dropshots.com/Ursoaica" target="_blank"> Filmulete si cu Raisa Ioana

Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Ce norocoasa ai fost Cosmi!!! Eu am avut 35 ore de travaliu Merg sa-l spal pe Aghelos, sa il pregatesc de somn.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Cosmi inseamna ca a fost ushor la tine..ai scapat repede..
Sora-mea a avut 2 cezariene, i-au facut anestezie locala (parca rahianestezie se numeste nu mai retin) pana au scos bb dupa care..somn de voie ...


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

M-am gandit multe ore daca sa postez acest mesaj sau nu, pana la urma am luat hotararea s-o fac.

Desi Regulamentul Forumului DC interzice sa combatem persoane, ci sa combatem idei, ma vad nevoita sa spun urmatoarele:

Biancas, pe viitor ignora-mi posturile, nu te mai agita, nu mai crea controverse, nu mai zgaria rani mai noi, sau mai vechi. Crede-ma ca nu este nevoie de interventiile tale la posturile mele, interventii total neavenite si superficiale. Ai un mod de abordare care pe mine, sincer, ma depaseste intelectual. Este complet deplasat sa ma jignesti in public si apoi sa devii brusc interesata de sanatatea copilului meu, de aceea iti spun ca totul la tine mi se pare o reala si cruda ipocrizie si rea intentie.
Este foarte adevarat ca ar trebui sa discutam despre copii aici, dar persoane de genul tau nu ne permit si suntem nevoite sa pierdem timp pretios cu explicatii si paraexplicatii.
Nimeni nu te provoaca, asteptam (inca) sa ai bun simt si sa faci ceva care sa dovedeasca faptul ca esti o persoana matura (accentul pe litera "u"). Fie nu poti, fie nu doresti acest lucru.
Din fericire, prea putine persoane de aici iti mai vorbesc, eu personal nu te mai suport.
Si cu asta BASTA.

In alta ordine de idei, azi am vorbit cu neuropsihiatra si am stabilit sa ne vedem marti dimineata la 10.00, pentru interpretarea EEG, diagnostic, terapie si ce-o mai fi mai departe.
Maine dimineata voi face programare la Bucuresti la o d-na doctor pe care mi-a recomandat-o Bee. Draga de ea, oare o fi nascut? Anasebe sa ne tii la curent.
Azi am plans, m-am descarcat, sper sa raman la fel de puternica pe cat ma simt acum, pentru ca Razvan are nevoie de mine intreaga si plina de energie pozitiva.
Multumesc din tot sufletul fetelor care si-au gasit timp pentru o vorba buna de consoloare si incurajare.


Cristina, mami de Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bombonicaaaa spune:

Mie la nasterea Jasminei mi-au facut doar epidurala ( cred ) nu am fost adormita si la numai 2 ore de la iesirea din sala de operatie am mers pe picioare pana in salonul unde aveam sa raman inca o zi , dupa aia am mers acasa Am crezut ca aia face glume cand mi-a zis sa ma ridic din pat si sa mergem in camera
Plecam la un festival romanesc papi bun , sarmalute , mamaliga ,purcelusi de lapte la protzap si mai ales must Nu in ultimul rand muzica romaneasca si dansuri ca la nunta ce mai ....

Oana de Iustiana Noemy(4.11.1999) si Jasmine Neidyn(28.12.2005)


POZE
www.dropshots.com/Bombonica" target="_blank">VIDEO 1 , www.dropshots.com/bombonica1" target="_blank">2, www.dropshots.com/jasmineB" target="_blank"> 3

www.onetruemedia.com/shared?p=189e1555048a1ba8191351&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MY ANGEL

Mergi la inceput