Ce fel de masline cumparati?

Ce fel de masline cumparati? | Autor: alinabojuc

Link direct la acest mesaj

Imi spuneti va rog ce fel de masline negre sa cumpar? Cam de un an de zile eu nu mai gasesc masline bune.E adevarat ca la borcan nu am luat sau la conserva, doar la kilogram si la tavita de plastic. Ne plac foarte mult, mai ales la pizza.Dar nu mai iau pentru ca sunt tare rele iar pizza fara masline e...
Va rog daca stiti masline bune

alina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Eu pt. pizza iau din alea fara samburi si taiate rondele, iar ca sa mancam asa su sa fac mancare iau din cele negre colosal!....si intotdeauna pe gustate; de acea prefer sa cumpar din magazine unde sa vand vrac.

Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

nu stiu daca se gaseste si prin alte parti dar aici in iasi gasesc masline la borcan figaro sunt negre verzi si verzi cu gogosari sunt cele mai bune masline niciodata nu dai gres cu ele chiar daca nu sunt foarte mari(cum sunt cele la kg) dar sigur sunt bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

De la Carrefour iau vrac masline negre mamouth, sau super mamouth, Defne. Sunt foarte mari si carnoase, putin sarate.

Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camellia spune:

I-au niste masline grecesti o bunatate .Ma interesez sa vad si cum se numesc si va scriu,sunt la Kilogram.Sunt potrivite ca marime,de culoare kaki-maroniu.Revin cu amanunte cand ajung la piata sa vad cum se numesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Multumesc, multumesc, maine dau o fuga la magazine sa caut. Nu ma intereseaza sa musc din ele ca din mar ci sa fie bune, bune la gust, chiar putin sarate. Ca am nimerit nesarate si
Am luat si din acelea rondele dar nu ne plac. O sa iau si eu asa la borcan si apoi daca nu ne plac nici alea o sa iau pe incercate la kg. Va multam inca o data.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Si mie-mi plac cele maro-kaki... sunt micute ca si dimensiune... eu am luat de la dafne si au fost fooooarte bune.
Mie de ex. nu-mi plac maslinele mari, marca n-au gust si sunt nesarate...
Cele micute sunt mai gustoase... cu gustul ala, de maslina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Ei fetele sunt tare trista. Nu am gasit din cele de care ati zis voi.Am luat la borcan masline Regina si sunt...Sunt mari dar degeaba ca au gustul ala rau de care ma tot feresc. Eu cred ca astea sunt masline cu multi coloranti si alte cele, ca tare rau gust au. Pe seara o sa fac pizza cu masline de astea, dar nu o sa fie tare buna, asa cum stiu eu sa fac.Pacat. Altii ar zice ca nu au importanta maslinele, ca se pierde gustul printre atatea alte gusturi de pe blat, dar nu e asa. Niste masline bune fac pizza super.
Dar nu ma las. O sa merg si la Cluj sa caut,daca voi gasi si imi vor place imi fac provizii sanatoase, ca eu as folosi la multe maslinele., in special la mancat goale.
Va pup si va multumesc inca o data de raspunsuri.

alina

Mergi la inceput