Albinute si bondari de martie-aprilie'07 (37)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Pupam si noi bb bolnaviori!
Adrian e bine deocamdata, sanatos, ceea ce va dorim si voua.
Alta e buba la noi.Am reusit cu diversificarea sa ii inlocuiesc mesele care trebuiau:adica la trezire si inainte de culcare papa lapte, iar restul meselor sunt de fructe, legume, cereale.A avut momente cand a mincat bine, dar mai nou nu mai prea vrea lapte.Nu maninca mai mult de 150-180 ml la o masa si tinind cont ca sunt doar doua, totusi am renuntat ca la una din mese sa ii dau altceva si ii dau tot lapte, dar tot putin maninca.Am renuntat la san, papa Humana 2. E posibil sa fie de la lapte, sa nu ii mai placa?Voi ce parere aveti?

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)
Aici poze recente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Vreau sa zic ca nu ii mai dau san ca nu mai am din pacate.Aveam din ce in ce mai putin, dar am fost bolnava si o zi nu am putut minca absolut nimic, deatunci gata cu laptele.Ma simt asa de aiurea din cauza asta, ca imi vine sa ma urc pe pereti...

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)
Aici poze recente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

Elena iti trebuie multa rabdare si perseverenta. la un moment dat va spuneam ca matei NU mai papa DELOC lapte. i l-am schimbat. apoi n-a mai vrut cu bibele si i-l dadeam cu lingurita. acum am ajuns la faza in care a acceptat bibele si papa dimineata si seara intre 100 - 200 ml de lapte. dar 200 ml este un maxim pe care il atingem greu. eu ii mai pun 2-3 masuri in mancaricile de peste zi ... sa fiu sigura ca-si ia laptele necesar.


mami de Matei Stefan 12.03.2007

poze cu matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Salut,

intru si eu foarte suparata: de dimineata Alex avea putin rosie pleoapa inferioara la ochiul cu probleme... ma gandesc ca s-o fi zgariat/frecat... nu-i nimic. La amiaz incepea sa se umfle si sa se intorseasca tot mai tare... I-am pus kanamicina cu speranta ca i se trage si reusim sa scapam pana luni sa mergem la medic. De unde! la 5 era deja foarte umflat, asa ca l-am facut pachet si ne=am dus cu el la Spitalul de Oftalmologie... s-a uitat 10 secunde medicul la el, ne-a dat reteta cu 2 chestii si sa ii mai dau Nurofen. Scot repede de la farmacie ce mi-a dat, ajung acasa si le citesc... un antiinflamator pe care scrie ca "siguranta si eficienta la copiii sub 2 ani nu au fost dovedite" si un antialergic care "nu se recomanda copiilor sub 1 an".

Deci lui ii seamana a alergie. Mie nu, mai ales ca azi nu i-a curs nimic afara din ochi (infectia canalului lacrimar pe care o are de mult si cu care inca o tragem)... eu nu cred ca s-ar fi vindecat aia dintr-o data si a facut in acelasi timp si alergie la cine stie ce.

Nu stiu ce sa fac cu el, la doctorita lui degeaba apelez ca si pana acuma s-a cam spalat pe maini de treaba cu ochisorul lui...

I-am dat medicamentele alea asa cum sunt, sper ca dimineata va fi mai bine. Daca nu, nu stiu unde sa ma mai duc cu el... poate iar la Spitalul de oftalmologie cu speranta ca prind alt medic de garda.

Rianna: n-ai mai intrat sa spui nimic... eu inca sunt ingrijorata si pentru tine...

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rianna_stef spune:

buna seara;imi cer mii de scuze ca v-am speriat si pe voi cu disperarea mea ;totul este bine;chiar dupa ce am scris mesajul a venit si sotul meu foarte pasiv,ca si cum niomic nu s-ar fi intamplat;trebuia sa se duca la fratele lui sa ia un aparat de sudura pt niste colegi si intre timp cica aia n-au mai avut nevoie de el ,in schimb l-au rugat sa-i duca in oras ca la noi sunt"zilele bacaului" si bineinteles ca a ramas si el sa bea o bere si telefonul in masina.
Cand l-am vazut teafar i-am multumit lui dumnezeu,dar n-am reusit sa scot o vorba ca m-a busit plansul;cred ca am plans juma de ora;si cand mi-a mai zis ca el a ffost si a baut o bere va da-ti seama ce draci m-au luat;nici acum nu vorbesc cu el decat strictul necesar;
va multumesc inca o data ca ati fost alaturi de mine si imi cer inca o data scuze ca v-am speriat,dar credeti-ma ca nu doresc la nimeni sa treaca prin ce-am trecut eu aseara;va pup

Rianna_stef mamica (39 sapt)de Daria Georgiana(13 aprilie 2007)
(evolutia dariei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Rianna: vezi ca am nimerit-o cu berea... am patit-o si eu o data

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rianna_stef spune:

daaa... las ca -l fac eu sa nu-i mai trebuiasca bere cat o trai...

Rianna_stef mamica (39 sapt)de Daria Georgiana(13 aprilie 2007)
(evolutia dariei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Ce usurare Riana!! Ma bucur pentru tine si sigur el nu si-a dat seama ce spaima iti provoaca! Toata ziua m-am gandit la tine, i-am povestit si sotului meu de ce tot deschid forumul.

Pup toti bebeii bolnaviori, sa se faca bine.

Elianne, multa putere, ca ai nevoie la 3 nazdravani!

Martutza sper ca totul e bine cu Victorasul!

La multi ani sarbatoritilor!!

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Seara buna,

Rianna, ce usurare, cred ca te-ai speriat tare. Sa nu se mai intample.

Mady asa e, nu vazusem mesajul, ieri cu toata umblatura de dimineata...

Cheburaska, nu stiu daca ti-a raspuns cineva cu cerealele. Daca crezi ca ai bagat majoritatea legumelor in supica, cred ca e ok sa ii dai cereale. Mie mi-a zis sa ii dau cereale la 2 sapt dupa ce ii introduc supa de legume, dar tot atunci mi-a zis sa bag si carnita si io am zis ca nu bag 2 odata si am amanat cerealele ptr saptamana urmatoare. Tb sa incep de o saptamana, da cum raresu a fost bolnav nu l-am mai incercat si cu altele.

Gabdyd, bine ai revenit, ce face Julica?




roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

madybulancea,sunt si eu pe aici! acum am reusit sa mai citesc...
ce mai fac? ma credeti ca nici eu nu mai stiu...sunt ingandurata si trista, furioasa si demoralizata. ieri mi-a trimis sotul meu un mesaj scurt: vin sa-mi vad baiatul! si m-au apucat niste nervi de imi clantaneau dintii in gura. bineinteles ca i-am scris ca daca indrazneste o sa regrete toata viata. imediat ma suna. ca de ce nu vreau sa ne impacam, ca el a gresit iar eu fac o greseala si mai mare etc. habar n-am ce sa fac. imi este teama ca de se va repeta povestea ajung la nebuni. numai eu stiu prin ce am trecut. numai eu stiu cat mi-a fost de greu. nu mai am incredere in el si nicio urma de respect. nu sunt genul care sa inghit si sa tac o viata fara sa reprosez. si atunci? ce am de facut? sa il primesc si sa ma las macinata de ganduri? sa il resping si sa ii iau sansa lui Luca de a avea un tata? sa il las doar sa il vada si eu sa ma chinui singura si el sa vina cand vrea si cu pretentii! nu stiu! toti cei care ma cunosc si stiu povestea imi spun ca e doar decizia mea...si e normal, dar chiar nu stiu ce sa fac!
Luca e bine. imi umple sufletul de bucurie si ma inveseleste cu mutrisoara lui de baiat nazdravan. azi a mancat si el mar cu biscuite. dar avea o fata...de ziceai ca cine stie ce ii dau!
ce sa va mai spun? imi pare rau ca nu sunt in stare sa raspund la nimic, dar sunt bulverasata si memoria mea e goala!

va sarut pe toate! dar mai ales pe albinute si bondari!

Luca, dragostea mea

Luca luna IV
Luca luna V
Luca luna VI

Mergi la inceput