Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (232)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

Off, treaba grea cu violenta. Anastasia se manifesta violent doar cu acei copii pe care ii simte mai linistiti decat ea. De Deea imi e si rusine sa ne mai vedem pentru ca pe Daria pur si simplu o terorizeaza. Si oricat ii explic si ii spun, si atunci pe moment si acasa si inainte ea tot are o placere sadica in a o chinui. La fel am patit intr-o zi in parc. A impins un pic o fetita mai mare care s-a pus pe urlat si strumfa de-a naibii ce e, tot punea mana pe ea si mustacea...cred ca ii placea cum urla saraca fata. Cateodata as vrea sa o las sa lupte pentru ce isi doreste sa nu fie bleaga ca mine care cedez la greu pentru binele celorlalti, dar imi e rusine de parinti. Nu mai spun de parinti rai care imping copii daca vad ca se apropie de copiii sau de jucariile copiilor lor.
Daca ii convine ei, cedeaza jucariile si ce are. Cea mai draguta este atunci cand primeste ceva, rupe o bucata si pentru tati. Intr-o zi a primit o patratica de cioco si striga in gura mare ca vrea "maie maie".Dupa ce i-am dat o bucata mai mare, a rupt o bucata si s-a dus si i-a dat si lui Ovi.
Si am observat ca degeaba ii fac observatie sau ii dau peste fundulet atunci cand e in crize de personalitate, mai acatari se ambitioneaza. Prefer sa ii explic dupa eveniment, ideal este sa inteleaga ea consecintele.


Ralu si strumfita Anastasia(01.01.2006)
Poze si filmulete Anastasia www.dropshots.com/anastasia5 " target="_blank"> Noutati

Poze cu familionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Giova in poza aia ii faceau EEG , din cauza convulsiei sa vada daca nu i-a afectat creierul...asa mi-a zis doctorita.
Monica , Iarina nu face puzzle , are unul cantator dar numai imprastie piesele si apasa le locul fiecarei forme sa auda sunetele.
Acina multam de intrebare, e bine si burtica, am fost la dr. si e ok. Saptamana viitoare merg iar la un eco, la un alt dr. sa vad ce imi mai spune ca prima dr. a zis ca e cam groasa placenta si ca imi arata burtica mai mare decat varsta sarcinii.
Melli, chiar ca cascadoare a fost si prin spital...nu parea a fi bolnava.
Giova la Marcolino, sper sa nu ii fi trensmis iarina febra, ca e tare nasoala faza.Buna reteta aia.
Ingrid, sincer eu cred ca nici acum nu ii faceam analizele , numai pe la vreo 2 ani.
Ioana , da asa a zis si dr. ca e mai bine sa fie tratata in spital cu injectabil, si singurul lucru care m-a bucurat ca i-au facut analizele de la A la Z si repetate, cum sigur nu mi le faceau la vreun laborator. frumuselul.
Maraki, Bianca, Denisa, Toanca, Lorena,Ralu , Cosmi, Astery, si restul multi

Ali15+ si IARINA (16.02.2006)
poze Iarina
http://www.dropshots.com/iarinutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

quote:
Originally posted by monica70

Chiar asa,ce-o sa facem mai incolo cand ii apuca pe traseu kk??? Ii punem sa faca pe spatiul verde,dupa coltz,langa pom etc.? Mergem cu lopatzica si punga dupa noi ca si la catzei?

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007
www.dropshots.com/moni1" target="_blank"> FILME
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> INTALNIRE CU ANDA

http://www.dindragoste.ro/despre-prietenie.php






Ali15+ si IARINA (16.02.2006)
poze Iarina
http://www.dropshots.com/iarinutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Eu nu i-am zis Dianei nici sa dea ,nici sa nu dea inapoi ca nu prea a fost cazul,dar am vazut ca n-a dat inapoi,doar s-a smiorcait,a venit la mine si mi-a zis sa plecam "pa pa" de-acolo.Asta la Eforie,cand au lovit-o un pic mai tare Ioana si Vladimir la un moment dat (dupa ce inainte o tzucasera amandoi la greu ).E adevarat si ca era nedormita si cam miorlaita atunci. In rest,cand o tot lovea Vladimir peste cap - si o lovea tot timpul - ... ii placea Dianei!!! Nici nu dadea el tare deloc ci asa in joaca,iar ea cred ca inteles asta si se tot hizlea de mama focului.O data doar tin minte ca i-a dat si ea totusi inapoi si Vladimir deja se uita la Pufu mirat si iar ea i-a zis : descurca-te acum!
Scuze ca nu va prea raspund la toate acum ,recuperez io

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007
www.dropshots.com/moni1" target="_blank"> FILME
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> INTALNIRE CU ANDA

http://www.dindragoste.ro/despre-prietenie.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Sant impotriva violentei de orice fel, Doamne fereste! Cum sa dau in Angelo? Ieri nu vroia sa stea sa-i pun pampersul si a coborat din brate dar s.a dezechilibrat putin, imediat Giorgos m.a intrebat daca l-am impins si i.am zis ca nu e sanatos daca poate gandi asa! Daca il intreaba cineva pe Robert de bataie de la parinti spune ca nu a fost atins in viata lui de mine.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Acina eu nu sunt de acord cu tine. la noi in casa nu e violenta si eu nu l-am invatat sa dea in copii. si-a luat-o si el de la altii cand era mai mic, fugea la mine.
Ralu asa e si Marco, inca nu a intalnit unul care sa-l cafteasca pe el sa vada cum e. tot de copii mai linistiti a dat.
Ali e buna reteta aia, sa o faci, poate scapa Iarinutza de tuse. sper sa fie ok la control.
Cata, Ingrid si eu mai am momente de tandrete cu piticul meu, pacat ca sunt tot mai rare. Oricum cand ii cerem cate un pupic vine repede si ne da. e la fel de innebunit dupa mine, cum e dupa Clau, parca mai mult de el, caci il vede mai rar.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Si noi i-am mai dat Dianei la si rar peste mana,ca ne mai lasa nervii Si de strigat strigam,dar de multe ori degeaba Pur si simplu cateodata nu mai ai ce face,oricat ai incerca sa fi calm Eu sunt turbata cand umbla la PC desi i-am spus de mii de ori sa nu puna mana.Ca pe ce pune mana strica si aia mi-ar lipsi sa faca ceva cu el,ca am conta in el!
Exact ACINA - uite Diana nu e violenta cu copiii - si in casa e ceva "violenta verbala si fizica" dupa cum ziceam mai sus. La nervi,insa mai ridica mana la noi doar.Nervii astia-s mai greu de controlat,e genetic ... e temperamentul coleric

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007
www.dropshots.com/moni1" target="_blank"> FILME
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> INTALNIRE CU ANDA

http://www.dindragoste.ro/despre-prietenie.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

quote:
Originally posted by monica70

Si noi i-am mai dat Dianei la si rar peste mana,ca ne mai lasa nervii Si de strigat strigam,dar de multe ori degeaba Pur si simplu cateodata nu mai ai ce face,oricat ai incerca sa fi calm .

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007
www.dropshots.com/moni1" target="_blank"> FILME
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> INTALNIRE CU ANDA

http://www.dindragoste.ro/despre-prietenie.php



idem

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Lorena pai Iarina e sub tratament inca, ii dau CEDAX in continuarea tratamentului din spital, dintisori nu par sa fie inca la orizont.

De pleznit , mai plezneste si Iarina cateodata , dar cred ca nu isi da seama ca a lovit , eu ii mai ating manuta cand nu vrea sa priceapa ca nu e voie...nu ca nu ar pricepe dar s-a facut mai incapatanata in spital.In rest nu e batausa...inca...dar cu ce soi de nepoti am ...sigur nu am sa o invat ca nu e voie

Io v-am merg sa ma bag in pat cu goanga mea, ca am un somn in mine de ma "doare".

Ali15+ si IARINA (16.02.2006)
poze Iarina
http://www.dropshots.com/iarinutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Ali ma bucur ca esti ok.Ai dreptate o adoua perere nu strica.
Giova , departe de mine gandul ca un parinte isi invata copilul sa fie violenta, in nici un caz , dar cand ziceam in casa ma refeream si la faptul ca poate vede scene violente la tv sau se tipa la el sau chestii asemanatoare.Ei sunt acum ca un burete , repeta tot ce aud si vad.Chiar ma gandeam acum cateva zile si vb cu soramea ca Andrei repeta tot ce spun cand are chef , evinedt nu cand il rog eu sa spuna.
Totusi sunt de parere ca violenta nu este un mod de educare.Ma rog sunt parinti f multi care nu sunt de acord cu mine.Dar eu asa cred.Copilul intelege totul fie prin violenta fie fara ea.Doar sa vrea.

Anca mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput