Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (231)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Neatza si de la noi . Treziti cu o tuse urata a lui Mario,biensure dupa ce il laudasem ca nu a racit mai deloc ...deci stiti ce urmeaza?...antibiotic...zice nenea doctorul lui...si nu orice ci Augumentin pt 2-6 ani + Humez sirop expectorant 4 lg pe zi.Stiti si voi ceva amanunte?In rest copilul e vesel adica distruge tot...cauta sa distruga si ...distruge ...si se amuza.
Eu sunt la munca acum...citesc ce ati scris si revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

IRINA ai grija de ginerica! Nasol cu tusea aia,dar deja din prima antibiotic i-a dat? Cand l-a si vazut? Sau prin telefon? O fi ruda cu pediatra mea

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007
www.dropshots.com/moni1" target="_blank"> FILME
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> INTALNIRE CU ANDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Biensure ca prin telefon...insa tusea e nasoala ca se aude o tona de ...pe gat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Antibiotic asa tam nesam? Urit cu tusea, dar ceva ambroxol nu suna bine? Cred ca si humexul e bun, dar dc asa repede augmentinul? Sanatate!

Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Cata mai stau pana face 2 ani ca daca imi raceste la cresa nu am cu cine sa-l las acasa, si oricum nu castig mai nimik daca ma intorc mai repde la serviciu.
Si io care credeam ca zanele nu se ingrasa
Irina.......nu-i da inca antibiotic lui Mario, si ce daca tuseste, tot trebuie consultat de un medic....mai astia care fac consultatii prin telefon sunt clarvazatori, sau ce?!!!
Acum iesim.......

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)

www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"Nu plange ca s-a terminat,zambeste ca s-a petrecut !"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

IOANA la mine nu se pune,ca m-am intors direct dupa 4 luni,era firma privata si n-am cerut nimic,am plecat singura la sfarsitul anului,dar numai dupa ce mi-am virat al treispelea salar in cont (adica inca un salariu intreg ) Ce sadica am fost Dar merita kk-narul ala,am plecat fara ca macar sa ii cer vreo marire Bine,nu pot sa zic ca nu eram multumita,dar mi-a ajuns sa-l vad cum s-a comportat cu colega-mea,care a cerut de doua ori marire si nu i-a dat,dupa ce ii promisese la angajare si dupa ce ma si inlocuise cat de cat 4 luni Asa ca inainte de Craciun,dupa ce am virat banii ,am dat tichetele la toata lumea,am papat pizza si am baut sampania in gasca,i-am bagat sub nas directorului demisia Saracu' numai de el mi-a fost cam mila,ca nu se astepta deloc.Si patronul il lua tare prin telefon ca sa ma convinga sa raman

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007
www.dropshots.com/moni1" target="_blank"> FILME
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> INTALNIRE CU ANDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Irina, du-l sa-l vada si sa-l asculte la plamani. De Augmentin ce sa zic, noi am tot servit, e bun, dar nu pe ghicite, am fost la medic cu ea. Sanatate micutzului!
Mira, mersi frumos, credeam ca m-ai uitat!
Cata, tu stai cu zana, nu? Pai ne spui si noua ceva noutati?
Diana sta la uscat cu foehnul, nu e stresata, culmea...
Aoleu, si-a infipt ghearele in poseta mea. Si chiar cand ma laudam ca de ea nu se atinge .

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

...m-am uitat putin poeste cele 5 capitole...ce mult ati scris...ma bucur ca au revenit multe gagici...bine ati revenit.

Noi am lpisit motivat...dupa ce am trimis mesajul ala in data de 19 s-a trezit Mitica speriat ca avea Iarina o culoare de era sa lesine...a facut o forma usoara de convulsie febrila...ca norocul ca am reactionat si am bagat-o rapid in apa rece...cred ca era putin mai rece decat temperatura corpului dar din cauza vitezei si ca fata sa-si revina repede a fost bine e asa.In timp ce eu i-am tras baita aia Mitica a sunat rapid la salvare si se ruga de idioata aia sa trimita repede o salvare , asta nu mai putea de spaima si aia il tot tinea de vorba la telefon...in sfatsit a ajuns si salvarea...am plecat la spital...la urgenta mi-a spus direct...caz de internare...am plans 5 zile intr-una din 9 cat am stat in spital, si nu imi puteam imagina cum de m-i s-a intamplat tocmai mie asa ceva...Iartina care nu mai facuse decat o singura data febra in toata viata ei.
Bunnnn...dipa ce a consultat-o sefa de la Pediatrie a zis ca are inceput de angina...dupa ce i-au mai facut si analizele i-au mai gasit si o infectie urinara destul de puternica...asa ca a stat fata mea la perfuzii aproape 2 zile...defapt toate cele 9 zile le-a stat cu branula in mana ca asa ii facea tratamentul, ca sa nu trebuiasca sa o tot intepe de fiecare data.
Dupa ce i-a scos perfuzia si i-a ramas doar branula in manuta nu mai ziceai ca e bolnava, nu puteam uita usa de la salon deschis ca trebuia sa fug dupa ea pe holuri.
Acum suntem bine acasa, cu tratament inca...luni tre sa mergem la control.
Ma bucur ca in spital nu a pierdut din greutate si ne-am intors cu tot atatea kg. 10,800...

Multumim fetelor care au intrebat de noi

Pun imediat si niste poze

Ali12+ si IARINA (16.02.2006)
poze Iarina
http://www.dropshots.com/iarinutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ei si ce daca s-a ingrasat 20 de kg? Pai si eu am pus 20 de kg,darmite ea care are 10 cm in plus? Le da ea jos,daca nu se dau singure ca la mine,se baga la ca si concuretza,ca parca si aia pusese vreo 25-30 si acum e iar ca noua

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007
www.dropshots.com/moni1" target="_blank"> FILME
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> INTALNIRE CU ANDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Acina felicitari !!! draga pentru sa ai parte de un bebe sanatos.
Dana
Alina

tuturor.

Ali12+ si IARINA (16.02.2006)
poze Iarina
http://www.dropshots.com/iarinutza

Mergi la inceput