Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (231)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Si mie mi-e dor de Andiaro,Lili, Janina, Dana, Diana si Florinini.
Le pup pe toate, sper sa mai intre.
Mira- pupicei la trupa!
Anda-imi parerau de ce patimesti de fiecare data cand mergi acasa.
Anasebe- lasa ca vetzi avea curand alta masinutza.
Moni- saru'mina ca ai reunit secta, vezi dc mai potzi sa le chemi si pe cele de mai sus.
Am fost azi la nasa lui Alex sa ii predau actele de firma, nu am reusit mai treb sa ne vedem joi sper,ca maine mergem la shopping si la spital pt Alex sa vedem ce e cu fornaitul.
Legat de laptele de soia, il accepta ca si pe celalalt Alex si cand mai plinge 2 min, ca nu il las mai mult mai da sa se innece dar in rest nu vad alte schimbari in bine.E mai linistit si cuminte cnad nu mai poate de somn vrea suzi,mai maraie 5 min si apoi adoarme,fara leganat sau tzinut in bratze si e un zambaret cand ii vorbesti si mai nou e tare interesat de tot ce e in jur.

Emma-- a fost ok la geta si a papat bien si dormit cica 2h30 si acasa mincat f.bine, de doua ori de la 6-8 si lapte 400.
Va pup!



Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

'Neatza
Cata si tu asa matinala?
DENISA ma bucur ca-i bine Emma,o fi si Alex ,ai sa vezi! De Diana nu stiu nimic Cu restul am mai vorbit,cu doua chiar zilele trecute.Si DANAST ce face? Numa' prin dropuri? Azi incerc sa vad ce face Daniela,da' ea de obicei cand e sotul acasa nu prea baga nasu' nici pe mess.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007
www.dropshots.com/moni1" target="_blank"> FILME
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> INTALNIRE CU ANDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Neata...pai cum, doar sunt trezita de la 6 si Bia de la 6 jumate!
Am citit Moni ca nu esti moderatoare...beah, puteau si astia sa isi reactualizeze articolele...dar nu-i nimik, mai ai timp!
Ralu nu i-am dat ciuperci..tot ca am auzit ca sunt cam grele, dar si noi mincam destul de rar, tare mi-ai facut acum pofta de ciuperci cu maioneza!
Ioana nu stiu dc aveam impresia ca ai permis ...ai de gind sa-l obti curind? Nasol cu cheile, Bia acum citeva zile mi-a scos cardurile si banii si le-a pus in galetusa ei si mi-a lasat in schimb o bomboana in portofel..era misto daca plecam asa si vroiam sa cumpar ceva!
Am vazut ca v-a placut palaria de baie a Biei, eu zic ca pentru noi a fost la marele fix si eu cred ca pe ea nu o deranja numai sa nu ii curiga apa sau sampon pe fata, dar nu-i convenea nici sa incerc sa o las pe spate sa o clatesc!

Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

CATA las ca si eu am prins-o pe Diana cu banii si cardurile mele si pe ea scotocind in portofel doar doar o mai iesi ceva Diferenta e ca nu cred ca mi-ar fi lasat o bomboana in loc . E obsedata de bani Cum vin de la lucru ... poteta poteta si sare la cotrobait in ea,daca nu-s pe faza.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007
www.dropshots.com/moni1" target="_blank"> FILME
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> INTALNIRE CU ANDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Denisa, ma bucur ca lui Emma ii place la Geta si ca s-a acomodat. Zici ca Alex nu adoarme leganat? Foarte bine, Diana nu adormea pana la 4 luni leganata, dupa aia...in brate si langa mami si numai figuri in capul ei. Acum e la fel...
Doarme cu noi de cand cu otita, dar e foarte nelinistita, mereu se intoarce de pe o parte pe alta, n-are somn bun...
Ioana, si eu ii faceam mai lichid grisul, dar crezi ca il vrea? Mai incerc cu orezul in lapte, cine stie...
Anda, imi pare rau pt ce ai patit. E o circulatie si la noi in Timisoara, mergi bara la bara mereu, pe jos ajungi mult mai repede unde vrei...si plin de soferi neatenti.
Cata, ti-am vazut dulceatza, pare inalta si slaba...in sensul bun al cuvantului. Tare frumoasa s-a facut!
Am mai vazut poze cu papusa Anastasia, dar cateva, mai recuperez eu...
Moni, Diana prefera borseta lui tata-su...ii scoate actele si banii si fuge cu ele...de poseta mea nu-i atrasa...
Mira, ti-am pus o intrebare la care a mai raspuns Acina, e bine sa-i dam ulei de peste la copii? ca as incepe, dar mai trebuie sa ma sfatuiesc si cu pediatra ei...
Ma duc sa-i dau Panadolul, revin.

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Ingrid, pupici Dianei..of, ce pacat cu otita asta..eu ieri am incercat sa-i scot cu batista bb "secretiile", ca ii cam curgea nasucul, dar nu avea mare lucru, totusi de cind stiu ca astea pot da complicatii, chiar si otita am inteles, daca mi se pare ceva suspect apelez la batista!Am vazut ca o uscai pe par cu feonul intr-un filmulet si am incercat si eu la Bia ieri pentru prima data...nu i-a placut absolut deloc..Diana sta de buna voie? Si apropo de silueta Biei, nu este slabuta, dar este bine proportionata si sunt fericita ca nu e cracanata ca mine
Moni Bia are si ea treaba cu geanta mea sa scotoceasca cind o gaseste si cere "mnia, mnia"...eu cred ca ciocolata cauta!Am vazut ca voi aveti lego cu piese mari...noi un lego cu piese mici, care se face greu, dar tot reuseste sa faca cite ceva...gen avion, vapor..cel putin asa crede ea!

Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Ingrid, nu am uitat, am vazut intrebarea ta........uite aici cate ceva de uleiul de peste. Face numai bine.....si sa stii ca eu le-am dat cam in fiecare iarna cate o tura chiar si sub 2 ani!!!


http://www.naturaplant.ro/produse/186/Ulei_de_peste_-_cu_vitaminele_A_si_D

. Efectul uleiului de peste dupa sistarea AINS (Antiinflamatoarele nesteroidiene) in tratamentul artritei reumatoide
7. Uleiul de peste cu continutul de omega 3 EPA/DHA si naproxen in tratamentul artritei reumatoide
8. Suplimente nutritive cu ulei de peste in artrita reumatoida, studii randomizat, dublu orb, placebo controlat
9. Uleiul de peste reduce nivelul sangvin al colesterolului
10. Uleiul de peste reduce vascozitatea sangelui scade hipertensiunea
11. Uleiul de peste cu continutul de omega 3 EPA/DHA indicat la ateroscleroza reduce placa aterosclerotica
12. Tratamentul cu ulei de peste in principalele boli cardiovasculare
13. Uleiul de peste cu continutul de omega 3 EPA/DHA un foarte important modulator nutritional in bolile coronariene
14. Uleiul de peste este un bun antiagregant, antigoagulant
15. Uleiul de peste o apetisanta alternativa la anti-aritmice
16. Uleiul de peste si Vitamina E indicat dupa infarctul miocardic
17. Suplimente cu Vitamine, medicina herbala, indicat la aritmie - Activitatea de Ulei de peste Omega - 3, Coenzima Q10, si Carnitina cu derivatii sai reduce moartea subita dupa infarctul miocardic.
18. Uleiul de peste cu continutul de acizi grasi polinesaturati n-3 are protectie de moarte subita dupa infarctul miocardic
19. Uleiul de peste imbunatateste vederea mareste acuitatea vizuala
20. Uleiul de peste indicat in timpul sarcinii sau perioadei de alaptare
21. Uleiul de peste indicat la colita ulceroasa
22. Uleiul de peste trateaza diabetul zaharat care nu este dependent de insulina
23. Uleiul de peste fiind recomandat in terapia de hiperactivitate
24. Uleiul de peste important pentru dezvoltarea timpurie a sistemului nervos .



..........mai revin ca numai ce am ajuns la sevici, ma asteapta tancul de retete.

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Buna dimineata dragelor!
Cata, sper pana ma intorc la serviciu sa apuc sa dau examen. Eu am facut cam 70% din orele de condus in 2004 si dupa aia pauza! Aseara l-am sunat pe instructor dar nu raspunde la nici unul din nr.
Mi-a placut faza cu bomboana in portofel
Si eu ii dau lui Razvan portofelul sa se joace si imi scoate cardurile, buleinul, etc dar uite ca la ala sunt mult mai atenta, adica la sfarsit imi numar carduri, cartele tot.....cu cheile efectiv mi-a scapat faptul ca sunt la el! O sa schimb broasca sus si o sa-mi fac rost de alta cartele de interfon!
Moni, si eu aseara cand m-am pus in pat am "vizualizat" hora voastra de papusi
Giova, cum faci ciuperci umplute?
Ingrid, incearca eventual sa-i pui Dianei in gris si niste sirop/gem preferabil de casa, poate ii place. Sunt curioasa ce zice Mira de uleiul de peste.......eu tin minte ca imi dadeau ai mei dar eram mai maricica, stiu ca imi dadeau capsula cu totul, nu doar uleiul.
Denisa, cum de ii spuneti micutului Alex si nu Mark? Am vazut ca Mark este primul nume!
Am o intrebare pentru fetele care s-au intors la serviciu: dupa cat timp v-ati renegociat salariul si la ce procent din salariul colegilor ati ajuns?
La noi la firma salariile sunt cam egale pentru cei fara grade de cercetatori si colegii mei au acum dublul salariului pe care-l aveam eu cand am intrat in maternitate (ma refer la net), au avut deja 3 sau 4 negocieri salariale in ABSENTA mea!
Va pup, fug afara cu Razvan (pe care, desi s-a culcat aseara la 8, a trebuit sa-l trezesc azi dimi la 8.30 ca nu avea nici un gand)

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)

www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"Nu plange ca s-a terminat,zambeste ca s-a petrecut !"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

HOOOPA .... e bun in hiper activitate? Ma bag si io la ulei de peste pentru Diana atunci
Maii ... cu hora aia nu e doar de ieri inventata ci de cateva saptamani.Ieri a participat insa in premiera si Oletzu' ,ca de obicei doar Dino si Bau erau.Mai,chiar am observat ca s-a atasat in ultima vreme si de ursuletul ala si aseara cand i-am zis ca uite ce moale e ... mi-a aratat perna si a zis moale De aia am invatat-o eu odata ca e moale si a retinut vad.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007
www.dropshots.com/moni1" target="_blank"> FILME
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> INTALNIRE CU ANDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

http://stiri.acasa.ro/stiri/73159.html
Ioana eu cind m-am intors am fost reevaluata si am fost incadrata pe functia veche la nivelul care il aveam inainte...e bine ca in urma reevaluarii nu am avut parte de surprize macar...tu te intorci la 2 ani?

Bia

Mergi la inceput