Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (229)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Ingrid, eu zic ca va veni si randul vostru cu calatoriile! Fiecare cu prioritatile lui. Fratelo, e mai mic decat mine si copilareste la greu. De fapt am senzatia ca desi casatorit inaintea mea (face 3 ani anul asta), va copilarii vesnic. Mie imi zice barbatul mereu, "copii facem, casa facem, dar dupa? Nu-i asa ca mergem si noi brambura prin lume? " Daca m-o lasa inima sa plec de langa copii, peste vreo 5-6 ani, o sa o iau si eu pe urmele fratelui. Momentan o sa ne rezumam la locuri mai apropiate. DAr Norvegia si Egiptul sunt chiar accesibile si pe perioade scurte. Eu am fost anul trecut si-n Norvegia 2 zile, in vizita si-n trecere. Interesant, dar extrem de scump. Atat de scump, ca nu ne-am permis nici cafea sa bem.


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Cosmi, Bee, multumim de sprijin.
L-am adus, asistenta mi-a spus ca a mai plans dar nu foarte mult. Educatoarea mi-a spus la fel, si ca a inceput sa se joace cu un copil. Au fost 3 copii pana la ora 10 azi, maine 2 merg tot pana la 10 Dani merge pana la 12.30 dupa ce mananca de amiaza. Mi-a spus educatoarea ca s-a adaptat bine pt prima zi (cu toate ca eu l-am lasat ). De mancat nu a mancat de dimineata iar acum cand am venit i-am cumparat un foetaj cu barnza dulce si i-am dat un pic si acum mananca banana a luat-o singur din fructiere. E rupt de foame. Azi la amiaza va manca cand se trezeste sigur.
Sa vedem maine cum va fi.
Merg la servici, o zi buna tuturor. Nu am citit mare lucru...deci ma scuzati ca sunt pe fuga.. Nu am chef azi de servici

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

INGRID please treci si da raportul ca pe noi ne intereseaza tot ce mai zice si face nou Diana!
BEE bravooo pentru Anutza,ati vazut? E exact ce ziceam cu memoria! Foarte buna ideea cu stalpii,eu ca fraiera nu i-am numarat pana la 10 ca daca am vazut ca "n-are talent" ,am zis ca o iau usor cu .. pana la maxim 5 .Deocamdata numara pana la patru destul de des si din proprie initiativa,dar a contribuit "Patra"! Eu din cartea aia i-am aratat de cateva ori cu un bec,doua ratze,trei pomi etc. De acum o sa ii numar si pana la zece ( concurentza BEE )

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007
www.dropshots.com/moni1" target="_blank"> FILME
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> INTALNIRE CU ANDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Moni, eu numar stalpii pana la 10, ca e mai usor de numarat, decat sa opresti din 5 in 5 sa puna fata mana! . Deci comoditatea e de vina. IAr cifre sau litere nu i-am aratat pana sambata cand am venit de la baby expo cu o salteluta puzzele cu cifre si litere. Vazusem acum un an si ceva la o fetita care avea varsta de acum a Anei si zaceau alea imprastiate si faceau o dezordine monumentala! SI interes pentru ele 0. Acum daca am auzit-o cu 1, 2,3 am zis sa incurajez talentul si m-am riscat. Le-a vazut, le-a demontat, le-a imprastiat, lua fiecare litera si se uita in gura mea cu A de la ANA, R de la Radu, etc. Dar cu dezordinea...........Uffff, ce era pana acum dezastru, dar acum e si mai mare haosul. E clar spre ordine n-are nici un fel de inclinatii. Imprastie tot, nu strange nimic. Din pacate aici ma mosteneste! Era bine sa fi semanat cu Radu.


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BEE cu olitza stam fix la fel,adica face si kk si pishu,dar mai da si cate un rateu-doua - la kk ca la pishu n-am pretentii inca.Adica se cere la caca,dar mai e cand nu face ( o fi fost si constipata ca mai zicea doale bulta), mai face si in pampers cateodata,dar tot mai des la olitza.Cu luat pampersul jos si pus chilotzii am abandonat de cand cu mucii. Si oricum a facut si a doua oara pishu in chilotzi si la diferenta de doar 10 minute una de alta - poate si din cauza ca am trimis-o la frate-meu si acolo e mai racoare.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007
www.dropshots.com/moni1" target="_blank"> FILME
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> INTALNIRE CU ANDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Nu stiu ce o fi avut marco azi noapte dar a plans cam mult. tuseste la greu, de ieri i-am dat si Ambroxol sa vedem cum va fi.
S-a trezit la ora 9 asa ca ne-am imbracat, i-am zis ca mergem la copii la gradi si la multe jucarii. Si-a luat cele 2 masinute cumparate ieri si am plecat.
a stat, l-am schimbat si s-a dus cu Alina-educatoarea lui preferata.
Nici acum nu au a 2-a educatoare. nu se incumeta nimeni sa vina la astia mici, mai ales ca nu au nici programa, dar nici macar necalificate nu vin....

Bianca ma bucur ca a fost ok in prima zi de cresa, va fi tot mai bine, vei vedea.
La noi a fost invers: a mers bucuros primele 2 sapt. si dupa aia a urmat o sapt. de plans.
Moni pai voi aveti conversatii in toata regula cu Dia.
Bee ce bine ca ai masina si ma bucur pt. fratele tau ca a plecat...Himalaya...ce frumosss!!!
Ingrid, Cosmi .

ma bag la adunat paturile si pus mancare la foc.
o sapt. buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Lasa-ma ca toti au talent la dezordine.Ieri Diana n-a vrut cu nici un chip sa stranga jucariile Am observat ca ii place sa le stranga doar cand are de-un singur fel,adica sa umple o sacosa doar cu puzzle,alta doar cu animalele .. si ieri era haos complet in casa
Eu nu i-am cumparat inca din alea cu litere si numere pentru ca m-as fi simtit obligata si sa i le spun Si ma trezesc p-orma ca se plictiseste rau la scoala fata

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007
www.dropshots.com/moni1" target="_blank"> FILME
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> INTALNIRE CU ANDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bee eu nu am treaba cu olita, la cresa sta pe ea fara probleme si chiar face. acasa trebuie mai multe incercari, dar daca sunt mai comoda.... . Cu mama si cu matusi-mea a facut la olita in Alba, chiar si cu Clau, numai cand sunt eu nu vrea.


Mi-am amintit: nu stiu cum sa-l fac sa nu ne mai loveasca!!! de mai multe ori pe zi vine si ne arde cate una, daca il certam atunci e clar ca ne-o luam pe coaja. arunca cu jucariile peste tot, i-am explicat in fel si chip si degeaba. zau ca nu stiu ce sa mai fac cu el. poate aveti voi vreo idee.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

GIO oi fi eu sadica dar cand Diana ma tragea de par,o trageam si eu ,daca ma lovea ii dadeam peste manutza si eu si am observat ca mult mai rar face asa.Si ea ma lovea doar la neeervi cand n-o lasam sa faca ceva ce voia mult si de obicei era si obosita rau.Atunci am observat ca isi "pierde controul".

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007
www.dropshots.com/moni1" target="_blank"> FILME
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> INTALNIRE CU ANDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Giova, si Diana tuseste cam mult, nu i-am dat inca nimic, sa vedem daca azi de la ORL vom pleca acasa bucurosi sau tristi.
Cat despre faptul ca zice Marco pe R si L, putini copii spun la varsta asta, asa ca ar trebui sa fii foarte mandra de micutuzl tau..
Moni, Diana zice in fiecare zi unu-doua cuvinte noi, dar cine le mai contabilizeaza? Mai ales daca sunt pocite? In rest face propozitii, de genul: dai mama, papa mama, du-te loc si din astea...plictiseli, ce mai! Numara si ea ca si Anutza lui Bee, de la 1-4, apoi dupa mine pana la 10, cu exceptia lui sase pe care nu vrea sa-l zica deloc. Treaba ei.
Aaa, si sa nu uit: e geloasa la culme, ieri au fost prietenii mei la noi cu finutza mea de 8 luni, pai numai batze, batze (brate) vroia Diana...si asta cand ma apropiam si eu de fetitza aia s-o dragalesc putin.
Bee, scump doamna, scump! Atunci schimb traseul si merg in Suedia sau Laponia .

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput