Epilepsie, convulsii neonatale (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ulpiatraiana spune:

cred ca un eeg te-ar linisti asa ca da.
odata ce este normal, poti sa uiti de sindromul west sau alte bazaconii. si sa nu il mai pazesti noaptea ca vezi ce se intimpla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eugeniu spune:

buna ,ulpiatraiana am si eu o intrebare daca nu te superi tu ce parere ai despre china ,implantul cu celule stem si olfactive ,am vorbit si eu la spital in china nea programat in octombrie 2008 si nu stiu ce sa fac daca sa mergsfatuiestema siope mine ce sa fac ,ce este mai bine pentru copilul meu sai fie mai bine ,crize nu a mai facut de o saptamana astept raspuns ,poate sa fie de la orcine un sfat este bine venit va multumesc multa sanatate la toti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ra_mi_ella spune:

Lalilu, la inceput tresaririle lui David au fost doar in somn. Mult mai tarziu au inceput sa apara si ziua si erau atat de nesemnificative ca nu le observam decat daca il tineam pe David in brate. Dr. mea de familie, care e un om extraordinar si f bine pregatit imi spunea mereu ca ma ingrijorez degeaba, ca toti copii tresar. La fel si neurologul pe care l-am consultat initial.M-a trimis la EEG doar de gura mea, ca sa ma linisteasca. Numai ca nu a iesit bine. Sper din tot sufletul sa fie ok pentru voi.Tine-ne la curent, te rog .Va tinem pumnii.

Adi, ne gandim si la voi. Pupici.

Ella si David.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Adi draga , ce ne mai spui?

Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ulpiatraiana spune:

eugeniu,
daca nu ai ce face cu banii du-te si da-i chinezilor.
NU existanici un rezultat pozitiv ca urmare a acestui "tratament cu celule stem". Nu e o intimplare ca se intimpla in china. Nici macar nu este un experiment dar este un furt la drumul mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalilu spune:

E OK. EEG-ul este OK . Uff.. am avut niste emotii...!!

Va pup si va tin pumnii, sa se faca bine si puiutii vostrii!

Lalilu-mama Mariei si a lui Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalilu spune:

Ah, am uitat ceva: ELLA, de atunci de cand ai facut EEG-ul care a iesit prost, ai mai facut vreunul?

David a inceput sa faca si alt tip de spasme? S-a manifestat ulterior si altfel? Sau a ramas doar in faza de tresariri?

Lalilu-mama Mariei si a lui Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eugeniu spune:

Multumesc pentru raspuns ulpiatraiana ,te rog recomandami daca sti un sanatoriu bun unde se face recuperare ,am auzit de BAILE 1 MAI ce zici sti ceva despre sanatoriu sau altul daca sti asept raspuns multa sanatate la voi toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ra_mi_ella spune:

Lalilu, de cand am fost la Tg. Mures sa facem EEG (07.09.2007)nu l-am mai repetat.Aici in P. Neamt nu vor sa faca EEG la un copil atat de mic. Il vom repeta pe 07.12.2007. In afara de tresariri David nu a avut nici un alt fel de manifestari. Acum nu mai tresare.Oricum nu cred ca e bine. Sunt f ingrijorata pentru el.
Ma bucur nespus pentru voi. Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

Lalilu, ma bucur ca te-ai linistit. A avut dreptate pediatra ta
Adi, pt voi!

Mergi la inceput