***Capsunele-n scutecele de mai-iunie2007*** (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

numai_eu si al meu mananca noaptea de 5-7 ori dar mananca f. putin si adoarme, iar de trezit nu reusesc si pace. Ce o fi? Parca si-a transformat ziua in noapte

gabi

-Albert Mihai, 10.05.2007
botez
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

La multe lunishoare pentru ALEXANDR STEFAN de Michelle35 si BOGDAN de Lbelciug!!!


Pupici!

http://mirunamaria.blogspot.com/


Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Salutare si de la noi,

nu stiu ce ati mai facut, nu am reusit sa citesc mai nimik, sper ca sunteti bine.

1. Am intrat scurt sa ii spun lu Pepsi ca am dus la indeplinire misiunea, o sa scanez actele si, inca nu te visez noaptea , adika alaptez exclusiv cu toate ca in ro am avut mici intarzieri si atunci a primit lapte praf .

2. dupa ce m-am intalnit cu voi, m-a atacato madam in Albinutza, io fiind cu David in carutz si m-a intrebat daca nu o vreau ca bona. Io nu aveam nevoie, in situatia data dar poate una dintre voi are. Asa ca am luat numarul de telefon si l-am scris pe un bilet de tramvai de aici cu un creion, dar hartia era lucioasa si o cifra nu o recunosc. Numarul acu : 77831X2. Doamna Sanda. Cifra x are o bucla, ar putea fi 9 dar si 8 poate si 7.
Care cauta bona si are timp ar putea face niste permutari. Despre persoana in cauza, nu va pot spune nimik, deci nu e o recomandare nici macar virtuala. Cand am luat nr m-am gandit la Adinell ca ar fi in zona.

Incerc ca imi revin dupa 6 saptamni de absenta, ca tocmai ieri am revenit acasa.

plantatia cu capsunici si mamicile lor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Salutare fete dragi!Am ajuns si eu putin la net si abia am asteptat sa intru pe la voi sa vad ce mai faceti...Daphne e bine,are 7kg550(de la 2kg 600) si e mancacioasa tare...Noi ne-am mutat la casa noua...suntem inca in santier,dar ne descurcam...Credem ca desi e greu,asta a fost sansa noastra...Din tot confortul pe care l-am avut la bloc(curent,apa...televizor.....),cel mai mult imi lipsesc discutiile cu voi,nu-i zi in care sa nu ma intreb ce mai fac "fetele mele"...Am depus cerere pt curent(urmeaza sa vina curand)...si canalizarea...si gazul...Abia astept sa am si eu net!Sambata avem botezul...va fi unul neconventional,simplu si cu papica buna ,la noi in curte...In rolul principal,la gatit ,in bucatarie:eu,mama si soacra...Am prins zilele astea un rasarit superb si...m-am gandit la voi...Dedicatie speciala,deci.....in cateva minute pun poze...Pupici voua si puiutilor !Si Sosonicii...pupici pe inimioara!

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

http://img233.imageshack.us/my.php?image=sany0021qc5.jpg
asta e Daphne prin santier

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

rasarit pt. voi
http://img230.imageshack.us/my.php?image=sany0010cd6.jpg

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

Chris, ce frumos a crescut Daphne! Va tin pumnii sa va conectati cat mai repede la utilitati! Cum va descurcati acum cu energia electrica?Abia astept sa ne mutam si noi in casuta noastra...poate la anu'!Deocamdata nici in zona unde avem noi casa, nu sunt utilitati, dar sper ca pana ne putem muta si noi, s-or rezolva.
Am uitat de marea intalnire...desi eu nu mai alaptez, am si acum nostalgia zilelor in care statea Soso la san, chiar daca a fost tare greu la inceput si am fost tare frustrata ca nu reuseam sa-i ofer cat are nevoie (legea cererii si a ofertei nu a functionat deloc, desi mi-am chinuit efectiv copilul la inceput...). Pepsi, parca tu spuneai ca si dupa multe luni de la intarcare mai aveai lapte in sani...eu din ziua in care am renuntam sa ma mai mulg (cam pe la 3 luni ale Sofiei,care nu a mai vrut sa suga deloc de la 2,5 luni, cand reuseam sa mulg 10-15 ml )in maxim doua saptamani (desi nu cred sa fi trecut atat) nu mai puteam stoarce nici un picur...
Am avut un weekend frumos - a stat tati cu noi tot timpul (nici nu-mi amintesc de cand nu s-a mai intamplat asa ceva - mai ales de cand ne chinuim cu constructia la casuta).Nu am facut nimic in mod special, dar ne-a tihnit timpul petrecut impreuna. Sofia a fost extraordinar de binedispusa in ultima saptamana - povesteste, zambeste, rade in hohote uneori, cerceteaza cu atentie totul. Si-a descoperit picioarele, le roade cu sarg si-si trage jos sosetele. A! Si a facut o pasiune ptr etichetele de pe jucarii! E in stare sa se joace si cate jumatate de ora cu ele, incercand sa le prinda!
Citesc imediat si din urma!
Andrada, nu am uitat ce am promis, dar nu am apucat sa caut!
Pupici la capshunici!


Florina si Sofia (09.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petit_ange spune:

Chris ce ma bucur pt voi! Daphne e o scumpa!

Mami de ingeras - Isabella (21.06.2007)
www.flickr.com/photos/12409567@N03/" target="_blank">Poze cu Ingerasul meu

The world is full of wonders if you look with open eyes!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motannel spune:

Fetelor!!!!! Sunt necajita! Teodora imi refuza sanul, prefera laptele din sticluta! Am incercat sa o fortez punandu-i tzatza in gurita dar tine buzele stranse si plange ... evident ca sar cu sticluta sa nu las copilul flamand!

O lata problema e ca s-a trezit astazi cu ochiul stang rosu si umed ... e clar un curent ... poate sa-mi spuna cineva ce sa-i pun? Va rog!

E cam maraita in ultima vreme ... de miercuri ii dau suculet de mere, ieri i-am dat morcov, insa nu prea i-a placut, asa ca astazi am combinat morcov cu mar. O fi burtica? Raportez cu mandrie ca astazi a facut kk singura de 2 ori cu aspect normal!

In rest toate bune si frumoase! Pupici tuturor sarbatoritilor. Un special pentru Sosonica!

Pupici! Noapte buna!

Asa creste Teodora-Iubita fotografii

Motannel si Teodora Elena (07.05.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

hello,

am fost si noi azi la babyexpo, findca chipurile raceala s-a dus desi nu de tot; nu mi-am vazut Bobitza de miercuri si mi-e tare dor de el; azi la babyexpo am vazut atatea mamici cu puii lor si ma simteam asa aiurea ca eu si tati suntem fara baietelul nostru; si cred ca nici maine nu-l vizitam fiindca asteptam sa scapam de raceala de-a binelea.

N-am cumparat cine stie ce, ca haine i-am luat de la Barcelona si oricum pe 22 ianuarie plecam la Londra tot pentru shopping de bebe.
Asa ca am cumparat niste jucarii, ceva creme de la Mustela, ne-am zgait dupa scaun de masina fiindca scoica nu mai e buna in curand si dupa scaun de papa fiindca avem doar unul si tre sa ducem unul si la soacra.

M-am uitat pentru un combinezon de iarna fiindca are unul singur si e pt 80 cm iar el nu are decat 70 si in ultima luna, spre deosebire de celelalte, nu a luat decat 2cm asa ca ii trebuie unu mai mic acum; nu ne-am hotarat la targ, asa ca ajunsi la cumparaturi pentru ale casei, i-am luat unul din carefour din colectia Tex la "imensa" suma de 50 ron cu manusi si botosei atasati; si arata chiar bine.

Si sunt bucuroasa ca azi i-am cumparat o carte de povesti tare frumoasa, abia astept sa-i citesc din ea.

noapte buna,

, mamica de David (24.04.2007)
poze David

Mergi la inceput