Cirese de Mai-Iunie 2006 la licitatie(61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

a, si am uitat sa-mi fac mea culpa si pen'ca n-am apucat ca citesc decat cateva pagini din capitolul trecut, am de recuperat.

Luana si Hora - 14 Mai 2006

www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

“Daca ti se da o coala liniata, scrie pe cealalta parte”
(Juan Ramon Jimenez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

quote:
Originally posted by 26octombrie

hehe.. acum fo cinci ani, au sase, nu mai stiu, ca-s batrana si bolnava, am fost si eu la sarbatoarea castanelor!! am mers shpe ore cu trenul, ca voiam sa dau cu ochii de ..alti ochi. si... dupa ce-am ajuns, am stat trei zile in ploaie, in aglomeratie si in dezesperare, ca ochii aia de voiam io a-i vedea nu s-au obosit sa vina...
da, oricum, amintirea e misto, a iesit tare fain! ia sa papi o castana si pentru noi, da?!
si, curaj. mai greu o sa fie cand nu te-o mai baga fiu-tu in seama, ca e ocupat cu copiii....


Luana si Hora - 14 Mai 2006

www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

“Daca ti se da o coala liniata, scrie pe cealalta parte”
(Juan Ramon Jimenez)




Stii ce e paradoxal??? Dimineata il duc pe Fini la gradi.Si ardeiu intra la el in grupa pana il imbrac pe Fini.Deja stie locul jucariilor, stie masinutele, cuburile.....si...de cate ori iesim din grupa se lasa cu plansete.NU VREA SA IASA! Dar asta numai la gradi se intampla.Ma gandesc ca face asa pt ca e si Fini cu el.Vom vedea cum va fi si cu cresa.Fini cand l-am dus prima data, chiar in prima zi cand m-am dus dupa el mi-a zis: "Mami, da ce-ai venit asa repede? Nu m-am terminat de jucat cu copiii." Mi-as dori sa faca si ardeiu la fel....vom vedea.
Cat despre castane.....o sa le fac poze....asa fierte si aburinde.... Sunt rea, asa-i?

**********************************************************
Adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)

www.flickr.com/photos/13841405@N00/sets/72157601437566417/" target="_blank">ARDEIUL !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=106070

sunt impartita intre compatimire (ce complexe si frustrari or zace in creierul acela dezacordat..) si oroare! voi ce spuneti? oare ce-om cauta noi aici, om fi toate proaste??!

numai faza cu alaptatul mi se pare suficienta pentru a o compatimi pe biata femeie.. rau o fi sa n-ai nici o bucurie in viata.. si cu doi copii! ce oroare!!

Luana si Hora - 14 Mai 2006

www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

“Daca ti se da o coala liniata, scrie pe cealalta parte”
(Juan Ramon Jimenez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

cum fierte??? nu le bagi la coptor??
e, iti spun io ca te lasa andrei cu buza umflata la usa si isi vede de-ale lui. mark my words

Luana si Hora - 14 Mai 2006

www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

“Daca ti se da o coala liniata, scrie pe cealalta parte”
(Juan Ramon Jimenez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

quote:
Originally posted by 26octombrie

cum fierte??? nu le bagi la coptor??
e, iti spun io ca te lasa andrei cu buza umflata la usa si isi vede de-ale lui. mark my words

Luana si Hora - 14 Mai 2006

www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

“Daca ti se da o coala liniata, scrie pe cealalta parte”
(Juan Ramon Jimenez)




Da, si fierte.Nu ai incercat niciodata?
Castanele se pot face si prajite (crestate putin si puse la cuptor sau pe o plita incinsa) dar si fierte....din castane fierte se face pireul de castane.Si daca mai ai si o cana de must alaturi.......

Ma dus sa ma apuc de trebaluit pana nu se ia scaiul de mine.

**********************************************************
Adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)

www.flickr.com/photos/13841405@N00/sets/72157601437566417/" target="_blank">ARDEIUL !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

E WE, deci e liniste
Virgi, Luana e intr-adevar speciala dupa toate cate ne povestesti; insa nu trebuie sa te sperii Deci ai platit un lighean cu viermi
Luana, si cand scrii, apoi sa te tii... Grozava cresa ai gasit!
Am vazut pozele cu Alex care-i un baiat voinic si frumos (cu cine o semana oare?) si cu Ana care are niste zulufei grozavi!
Cami, unde esti? Alec este lesinat dupa cartea de la voi, cea cu Zoo.
I-am luat de la babyexpo jucarii din lemn care insa nu-l atrag deloc... iar ieri am achizitionat niste mingi moi si mici de la Bamboo cu cifre pe ele care-i plac grozav ( seamana cu bilele de la 6 din 49, dar sunt mai mari).
Ne-am mai luat de la babyexpo: geaca de la Mariquita, body-uri cu maneca lunga, caciulite de la Piticot, un fesulet nostim,ghete frumoase si imblanite, cosmetice Mustela,pantalonasi de casa si din catifea raiata, CD muzica si cam atat... unele articole de imbracaminte erau atat de scumpe...geci cu peste 200 lei bucata si erau mult mai urate ca cele de la Mariquita.
Va dorim We placut!

Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

salutare, salutare! hai ca las la o parte altceva si ma apuc de scris si eu aici, ca realmente mi-e rusine ca citesc, macar asta am facut, recunosc, dar nu scriu. mai ales ca am vazut ca s-au intamplat tot felul de patanii cam triste, cu ingrid, razvan, alex, petra, incat m-am posomorat si eu si m-am gandit sa mai dau un semn de viata.
noi suntem relativ bine, adica nimic grozav sa va povestesc, tot neastamparata e ilinca, vesela, poznasa, parca a inceput sa mai spuna si ea alte cateva cuvintele decta micul vocabular pe care il avea deja, intelege cam tot, asta ma bucura, se ascunde prin casa si se tavaleste pe jos de ras cand o gasim, dar face si prostii de genul urcat pe calorifer si pe pervazul de la geam, apoi incercat sa deschida geamul, de am zis ca mor cand am vazut-o. asta e, trebuie sa stu tot timpul cu ochii pe ea, singura data cand sunt si eu linistita e in cele 3 ore de somn de la pranz si noaptea. in ultimele zile mi s-a trezit misterios pe la 2 nopate, plangand, si nu a adormit deloc decat dupa ce am luat-o cu noi in pat. altfel, bea laptele pe la 7 si mai trage un pui de somn pana pe la 9-9.30, deci doarme destul de bine.
ieri am fost si noi o fuga la baby expo, cu ilinca dupa noi, am primit o multime de cadouri ca m-au vazut cu burta mare si cu copil dupa noi, iar ilinca a fost de-a dreptul fericita, s-a urcat i toate masinutele si trotinetele expuse, alerga printre copii, ce mai, la plecare a inceput sa planga puternic, nu vroia nici chip sa se dea dusa de acolo. oricum, daca nu era si sotul cu mine nu ma descurcam deloc, ca trebuia sa alerg dupa ea si e cam obositor, sincer, mai ales ca eu ma misc ca o rata batrana si supraponderala. i-am luat 2 geci de iarna, una de la primii-pasi(far est), alta de la 22 unsprezece, o perche de ghete de toamna si niste pantofi pt rochita de la melania, o pereche de ghetute mai subtiri, albe, de la vector-babyfox, un set pantaloni cu camasuta cu floricele, body-uri, o jucarie careia ii pui spuma si face baloane, f haioasa, si daa nu i era ilincai somn mai aveam eu ce cumpara . una peste alta eu am fost multumita, pacat ca nu mai pot merge la editia din decembrie, dat fiind ca sunt cu bb mic acasa. preturile mi s-au parut ok, doar ca trebuia sa faci un tur ianinte si pe urma sa te decizi, ca, asa cum spunea si lyly, am vazut si eu geci cu 200 de lei, iar eu am dat pe una 40 si pe alta 50 de lei si pe bune ca sunt faine.
lyly, de unde ai luat tu ghetele imblanite? eu am gasit unele marimea ilincai la melania, dar o strangeau atata la glezna ca a si inceput sa planga cand i-am tras fermoarul. te intreb ca poate il trimit pe barbate-miu cu ea la editia in decembrie, banuiesc ca or veni aceeasi expozanti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

arabela, felicitari, sa ai o sarcina fara probleme!

monica, tare frumoasa e cea mica, incep si eu sa am niste emotii, nu din cauza nasterii, ci pt ca ma tem ca nu vom face fata cu doi copii asa de mici. m-am intalnit cu o familie care avea 2 baieti la diferenta de 1,6 luni si il intreb intai pe tata cum a fost, bine, zice el, ne-am descurcat. apoi o mai intreb si pe ea, la care imi spune ca a fost groaznic si ca nu s-au descurcat deloc singuri, nu au avut ajutor. sper sa ma ajute mama cat o putea si ea, ca inca lucreaza, are 51 de ani, daca nu, nu stiu cum va fi, astept pareri...

carmina, nici nu stiu cum sa iti spun ca regret enorm ce ti s-a intamplat.... trebuie sa speri ca va fi bine pana la urma si sa nu cazi in pesimism, o sa vina bebe 2 atunci cand te astepti mai putin, am multe exemple in jurul meu carora li s-a intamplat la fel si pana la urma au reusit sa aiba si bebelusul mult visat. curaj!

maine am emotii ca suntem iar nasi de botez, de data asta o fetita mititica rau, are 6 saptamani si 3700, sper sa nu o scap din brate, e ca o neghinita. incerc sa pun poze luni, dupa eveniment.

week-end placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Ralu, firma se cheama Hokide si este din Oradea,era la etaj pe stanga fata de intrarea principala.
Pai da, barbatilor li se pare usor pentru ca nu duk ei greul... de aceea ai primit doua raspunsuri diferite...auzi la tine, neghinita
Eu am stat toata ziua in casa, gatit, spalat, calcat M-am cam saturat de activitatile astea administrativ-gospodaresti
M-as mai duce o tura maine prin babyexpo
Am vazut pe lista doua sarbatorite carora le spun "La multi ani", Laura si Nicoleta-pui mik.
Acum am duc sa ma cuibaresc langa Moaca


Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Azi Alec a facut febra, e pentru prima data, insa nu stiu daca e din cauza de dinti...adormit jumate de zisi acum aadormit din nou, ultrarapid!
Bineinteles ca am ajuns din nou la Babyexpo, am luat inca o jucarie, inca o pereche de ghetute, inca o pereche de pantaloni, dresuri...s-a luat husband cu mainile de cap
Ama, daca citesti mesajul te rog sa-mi trimti un mesaj pe telefon, caci am uitat sa notez numarul tau, in seara cand m-ai sunat eram cu Andria si Dave cel Brav si am uitat Te rog sa nu te superi
Adela, arunca si la noi pls. niste castane prajite sau fierte

Maine se implinesc doi ani de cand m-am lasat de adica de cand am aflat ca sunt N-o sa uit niciodata ziua aceea


Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

Mergi la inceput