Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (85)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

neata

groaznica mahmureala....nu mai pun gura pe tarie cat oi tari..iar..

voiam sa zic dar ce oare..? a...mai chris, tu chiar ne iubesti.....a doua oara anul asta... pai acum vreo 2-3 luni scriai bolduit iar acum oferi floricele......uite asa ma indragostesc eu.. acum serios, ce tre sa faca omu' sa pui si tu suflet mai des

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

neata!

Vin cu tema de pe acasa: Aria triungiului=l la patrat*radical din 3 totul impartim la 4. E bine?
Mai vreau mai vreau din astea? Si fizica ceva, chimie la fel abiea astept sa ma infing in fimiu. Noi in casa deja am hotarat tasu e cu filologia eu alea reale.

A_deju merci de pont cu unguentu la noi a mers super.

Bai lume voi cum convingetii copii sa stea la curatat nasucu ca eu fac lupte parca sunt la al doilea razboi mondial.Nu reusesc nici cu batista bebelusului nici cu pompita cum ma vede tipa ca la balamuc.Azi e mai bine nu mai curge nasul dar inca mai tuseste asa cate un picut. Eu gata am scapat de raceala si Cata la fel.
Mario zici ca-i papagal tot ce vede la noi face si el e asa haios, numai de prostii se tine toata ziua.La noi nu sta nici in scaunul auto, nici in masuta, nici in carut.E foarte greu cu el de iesit afara, in casa tot ce ajunge sa puna manutele trage tot jos.Seara cand ajung in casa zici ca parca a fost tornada.Baiatu a prins la picior si cand merge deabusilea cand in picioare deci nu oboseste, e in miscare mereu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

pentru voi, "minunatelor"...multumesc ca existati.

Alessia a dormit foarte bine azi noapte dupa toate miroselile care erau pe pijamaua ei...am luat si pulmex baby ( A_DEJU) si acum vad ca nu mai are muci...sper sa nu mai revina.
Sarbatoritilor de azi
SHOSHIKA
Felicitari DONIA pentru CRISTINEL
A_DEJU felicitari pentru vorbaret
VA las ca alessia face curat prin dulapuri

FLORE ALESSIA LIANE (16-12-2006)
LUNA 10
IMPOTRIVA BANNARII AELITEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by flore26

VA las ca alessia face curat prin dulapuri
gresit. hai sa mai discutam ca am vb cu alessia si face ea curat in dulapuri

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06


Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

Stiam eu c-am uitat ceva!

Shoshika

Felicitari Eric pt primul cuvant.Parca asta a fost si primul cuvant spus de mama motan, nu?

Chris80 mersi mult pt sfaturi.

Va si am plecat sa-mi fac plimbarea de dimineata.



Luly mamica de Maria Isabela si Diana Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!
eu am vesti fff bune, bune si fff rele. deci cele fff bune...... dani este simtitor mai bine, azi noapte o singura trezire, la 3, dar i-am dat lapticul si s-a linistit repede, muci mult mult mai putini, fara tuse, febra nu a mai facut de duminica. vestea buna este ca am trecut interviul, am trecut si la faza de referinte. vestea proasta este ca nu m-au angajat. de ce? pai nu il trecusem la referinte pe dir general, care, intamplator, e priten bun cu tipul de la firma noua, l-a sunat si dir meu s-a simtit obligat sa ii dea niste motive pt care nu era trecut la referinte. de unde stiu? pai m-a sunat dir meu sa imi spuna ca: "daca vreau sa ma angajez undeva sa fac bine sa il trec si pe el la referinte!" asa ca....am bocit 2 zile, acum iar trimit cv-uri cu directorul la referinte va tin la curent.....de 220V
chinico si tu "balesti"????? da-le-n-colo ca nu is bune DELOC! pai ce musafiri mai ai? da-i afara
yagmur cum ti-au spus si fetele eu nu recomand proba suptului. eu am facut-o si daca nu era mama langa mine nu mai alaptam. dani sugea pe la 2 luni 70-80ml la o masa, doar noaptea sugea 100-120ml. deci putin dupa carte, dar uite ca pt el era suficient. dar daca tot vrea sa o faca, neaparat pe 24h. la amandoi!
a deju otet aromat? ce farmacie, unde, cat, cum? special pt frectii?????
dolores cred ca ti s-au inmuiat picioarele cand l-ai vazut sus in scaunel!!!!! sa va zic.....si noi, florin a uitat sa ridice gardutul la patut intr-o zi, noroc ca m-am dus pe acolo.....nu stiu de ce, fara motiv, adica trimisa de DD, dani era in fundulet, umbla la balamale.........am crezut ca MOR!
simo ma bucur ca David e si el pe drumul ce bun!
danutz de dragul discutiei sau pt bb2, pediatra mi-a spus ca se calculeaza din momentul in care a terminat cu suptul..... eu n-am calculat asa, dar cica asa se face
ktrinel te duci la munca [omulet care suspina.....ca vrea si el]. pantofi grena am eu....si vad ca nu mai imi sunt de folos. ti-i trimit? mar 38
miro tu nu mai apari decat daca ti se adreseaza o intrebare directa? pai atunci...... ce face Kara? totul bine? a trecut raceala? ce mai mancati? cum dormiti.......stai, nu toate pt azi, pt 5 zile. hai treci inapoi acilea.....ca dau bataita!
kokorina eu nu vad pozele....unde mama lor sunt??????flore multa sanatate Alessiei!!!

aelita am ras de m-am prapadit cu "dansatoarea"....din buric? si ma bucur tare (pt mine) ca mai vad un bb in premergator.... va pupam cu drag si noi pe voi!
donia ma bucur ca atat cristinel cat si tu sunteti mai bine!
ruxandra ce-ai patit??? sunt bine baietii? uite sa revii repede, in forta!
oanacat multa sanatate Nicolei, da-o-n....pe pediatra!
trimit asa.....revin, sa mai rasp, fug sa il scot afara pe dani, sa trec pe la vechiul servici si sa ma duc la.....banca! vin jucariile de la bucuresti!!!!!!!!


Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Neata

Am pierdut petrecerea cu techila?
Cu intarziere Shoskica
pt toti fulguletii de ieri si azi
Sandokani

Oanacat-cata nesimtire,eu nu le dadeam nimik ,multa sanatate

Aelita-multi multi si multe

A_deju- Profa
felicitari motanului pt primul cuvant

Danita-si eu tare as vrea masina de spalat vase dar nu am unde sa o mai pun e mica bucataria

Donia-f interesata tema
felicitari pt mersul de-a busilea

Dandusa-cand am iesit cu Antonia de la maternitate fulguia afara

Ruxandra-iaca am mai invatat ceva istoricul gradinii botanice din buc

Dbunny-tinem pumnii sa-i placa lui Dani la cresa

Dianocica-tot astept nr de cont
nu le am cu matematica

Ktrinel-aici e jaf la drumul mare totul costa dublu,triplu ca doar ne permitem

Mamaana-esti tar la mate

Porumbita-si tu le ai cu matematica? o inscriu pe antonia la meditatii la tine

Laura-ma bucur ca Dani e bine deci vin jucariile?

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 11
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006
www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

ce vorbesc eu de gradina botanica, de intalniri..cand david este racit...asa ca nu mai e nevoie de niciun raspuns...si nici de carne la congelator nu e nevoie.o zi buna

dolores si David Cristian -22.11.2006-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neatza,
Eu nu ma mai joc.... cand reusisem sa va citesc zilnic, s-au gandit astia la job sa imi dea noul task ; nu apuc sa recuperez...
So, La Multi Ani, Shoshika... am ratat cheful de aseara
Azi, chef mare, mare.... sa ne traiasca harbujeii si Nicole de Oanacat.... am nevoie mare de mult alcool...
Si... ce vroiam sa mai zic... m-ati spart cu mate... ma fac de rusine...
Donia, felicitari..... Luca incepe sa prinda viteza, dupa ce am fost aseara in vizita la o fetitza de 2 ani.. si a ramas cu gura cascata cand a vazut ce viteza avea ea.....
Porumbita, Luca urla cand ii pun batista.... si e tare greu sa ma descurc singura.... il cam chinui de ma bombaneste cel putin 15 minute dupa aia.. cand e nervos zice ghi, ghi, ghiiiiiiiiiii
Laura, ma bucur ca Dani este mai bine, iar de job sint sigura ca vei gasi ceea ce cauti....
In rest ce pot sa va spun....seara de seara intre 22 si 23 Luca se trezeste tipand si plangand; deci plange, tipa, pauza, plange, tipa, pauza.... il dau cu dentinox si se culca la loc.. sper sa fie de la dinti, ca ma doare sufletul cand il aud cum tipa...
Multe mai aveam de zis... dar e varza totul in capu' meu.... ma reintorc la tabelele mele... analize, discutii... bleah, nu am chef de lucru...Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicabb spune:

Buna dimineata,

Ia sa mai scriu si eu cate ceva ca de obicei cam o data pe an.

Dianocica, mi-au facut placere intrebarile tale. Pacat ca nu mai stiu nimic, nimic. Si ce-mi mai placea matematica... Ma ajuta si sora mea care imi explica foarte frumos. Bine, atat imi trebuia sa nu inteleg. Aoleu ce scandal imi facea. Dar nu stiu cum de am uitat tot. Cateodata am impresia ca am sarit peste scoala si am ajuns direct la servici. Cand va vad pe voi cum va amintiti... Jos palaria! Inca o data ma bucur ca v-am intalnit.

Marani, frumoase sunteti! Tu parca esti actrita. Nu mai sunt pe nicaieri pozele cu voi din Ceahlau? Eu nu le-am vazut si-mi tot sta mintea la ele. Zi-mi si mie pe unde le gasesc, daca le gasesc.

Aelita, m-am uitat de o mie de ori la filmulet. Extraordinar! L-am trimis si la sora mea care atat a spus: minune!!!.

Bamboletta, doamne ce a crescut Antonia! Vorba Doniei, poate peste trei luni raportam si noi asa ceva.
Totusi de vreo saptamana ne ridicam si noi in picioare. Suntem foarte incantati!

shoshika, la multi ani! Sa ai multe multe bucurii!

ktrinel, mult succes la servici!

Acum eu ma apuc de facut bagaje. Maine plecam in vacanta in Spania, la mare, intr-un orasel aproape de Barcelona, Tarragona pe nume, pentru o saptamana. Acolo isi face doctoratul sora mea (ceva matematica amestecata cu lingvistica, mai mult de-atat n-am inteles, oricum ceva mult prea complicat pentru mine).
Am socotit ce am socotit si am hotarat sa nu-l luam pe Dragos cu noi. Am zis ca nu am putea sa-i respectam programul, ca doarme bine noaptea, ca bea laptic din biberon, ca parintii mei abia asteapta sa stea cu el, ca e bine sa mai fim si decat noi doi, ca ocazia asta nu se stie cand o vom mai avea, etc. Of, acum de-abia astept sa ma intorc desi tot cred ca e mai bine asa. Dar o sa-mi fie dor tare. Din pacate, in ultimele nopti s-a tot trezit, weekend-ul trecut au ramas ai mei cu el (noi am fost la o nunta) si nu a vrut deloc biberon iar mama s-a cam speriat. Bine, a doua zi mai avea un dintisor in plus si probabil de aceea nu a mancat.
Na, eu imi fac griji. Mai mult de atat nu m-a lasat sufletul sa-l intarc ba chiar sper sa mai vrea laptic de la mine si cand ma voi intoarce. Sper ca n-am facut o prostie.

La ora asta avem cinci dintisori. Eu speram sa mai apara si incisivul central de sus lipsa pana plec dar cred ca o sa-l gasesc la intoarcere.

Cam asta sunt noutatile noastre. Va mai scriu din vacanta. Hai si acum e momentul sa bagati probleme de mate ca am de la cine sa copiez.

Pup mamici si copilasi.

Pe curand.

Monica, mama lui Dragos (6 decembrie 2006)

Mergi la inceput