McDonalds!!! Credeti asa ceva?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

este perfect adevarat ceea ce s-a spus despre mcdonald...de fapt exista si un documentar exact despre fast food...nu-mi amintesc cum se numeste..ceva cu double size...imi voi intreba sotul si am sa va zic...in orice caz ce arata si acolo este ceva de spaima...gainile sint aruncate intr-o oala uriasa asa intregi cu pene,gheare, intestine pline cu rahat...si asa cum spunea cineva inainte..decit sa maninc la fast food,mai bine rabd de foame...numai bine

"A-I multumi lui Dumnezeu când vântul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi însa când este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

quote:
Originally posted by croitorualin

Sotul meu a lucrat la un MCD vreo 2 ani. Nu a auzit niciodata asa povesti fabuloase cu animale moarte, in putrefactie si alte mizerii de astea. El e o persoana foarte-foarte gretoasa, sensibila, iar daca s-ar fi pus problema de chestii dubioase, in nici un caz n-ar mai fi consumat.
Ce stiu eu de la el e ca sunt excesivi cu(,)curatenia, uleiul este schimbat in fiecare seara, nu avea voie sa atinga produsul cu mina etc.

Sa ma apuc sa-i arat copilului poze cu persoane obeze, incercand sa-l motivez astfel sa nu manance la MCD mi se pare deplasat. De unde stiu eu ca aia din poze nu s-or fi ingrasat de la sarmalute cu smanatana, de la sunca afumata, de la o alimentatie dezechilibrata, mincat seara la ora 9-10 sau la 2-3 noaptea??

Mai bine invatam copii ce inseamna echilibrul si sa-i invatam sa aleaga produsele cele mai sanatoase si mai potrivite pt. o viata sanatoasa.

MI SE PARE FOARTE CIUDAT CA TORA A ARUNCAT PASTILA, DUPA CARE NU A MAI AVUT BUNUL SIMT SA PARTICIPE LA DISCUTIA DESCHISA.


...produsele alimentare de la fast food sint repartizate in toata lumea, gata ambalate ...deci cei care lucreaza la un fast food nu au cum sa vada modul in care sint preparate ...alta este curatenia fast food-ului respectiv si alta este modul in care sint preparate produsele...din pacate este foarte adevarat ceea ce se intimpla(parerea mea)...numai bine

"A-I multumi lui Dumnezeu când vântul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi însa când este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

documentarele se numesc www.youtube.com/watch?v=I1Lkyb6SU5U&mode=related&search=" target="_blank">"SUPER SIZE ME"
si
www.youtube.com/watch?v=zc_z623Wsro" target="_blank">"Fast Food Nation"


"A-I multumi lui Dumnezeu când vântul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi însa când este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

In Germania Cheesburgerul de la McDonalds a fost pus "sub lupa" de Ökotest si a primit calificativul "bine" (nu "foarte bine", dar si "bine" inseamna ca e in regula). Asta a fost singurul produs testat. Daca ar fi fost facut din carne tocata de la animale moarte ar fi picat testul, presupun...( ce greata mi s-a facut cand am citit detaliile, trebuie sa recunosc ca are impact articolul)

Oricum nu ne dam in vant dupa fast food, eu si familia mea, iar la Mc ajungem rar, la cateva luni.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

quote:
Originally posted by croitorualin
uleiul este schimbat in fiecare seara


nu inseamna cam multe prajeli daca e schimbat doar 1 singura data pe zi?
adica e bine sa mananci mai de dimineata cartofi prajiti la mc pentru ca e uleiul mai proaspat?
la mc n-am mai intrat de vreo 4 ani si nici prajit in ulei nu mai mananc de mult dar m-am intalnit recent cu cineva la spring time. tipa si-a luat cartofi prajiti, scuze dar uleiul ala arata sinistru, era deja maro-rosu. ma intreb la cate sute de portii il schimba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

quote:
Originally posted by Cristina_C

In Germania Cheesburgerul de la McDonalds a fost pus "sub lupa" de Ökotest si a primit calificativul "bine" (nu "foarte bine", dar si "bine" inseamna ca e in regula). Asta a fost singurul produs testat. Daca ar fi fost facut din carne tocata de la animale moarte ar fi picat testul, presupun...( ce greata mi s-a facut cand am citit detaliile, trebuie sa recunosc ca are impact articolul)

Oricum nu ne dam in vant dupa fast food, eu si familia mea, iar la Mc ajungem rar, la cateva luni.






Asta vroiam sa scriu si eu, nemtii sant foarte rigurosi, se fac foarte multe controale si este imposibil sa functioneze ceva netestat!

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by maraki

quote:
Originally posted by Cristina_C

In Germania Cheesburgerul de la McDonalds a fost pus "sub lupa" de Ökotest si a primit calificativul "bine" (nu "foarte bine", dar si "bine" inseamna ca e in regula). Asta a fost singurul produs testat. Daca ar fi fost facut din carne tocata de la animale moarte ar fi picat testul, presupun...( ce greata mi s-a facut cand am citit detaliile, trebuie sa recunosc ca are impact articolul)

Oricum nu ne dam in vant dupa fast food, eu si familia mea, iar la Mc ajungem rar, la cateva luni.






Asta vroiam sa scriu si eu, nemtii sant foarte rigurosi, se fac foarte multe controale si este imposibil sa functioneze ceva netestat!

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3



Eu nu sunt mincatoare la Mc si fiica-mea e din categoria celor care nu cunosc meniurile dar pt ca am unul linga locul unde lucrez,mai beau cafea de la ei.Sincer,imi place f mult,e cafea Jacobs si nu vad ca ar fi "altfel"decit in masina mea,tot aceleasi boabe asa ca savurez,din cind in cind,cafea la Mc Cafe .

Acum nu stiu cum e in alte tari dar in Germania vad ca scrie la fiecare produs de la ce firma este si toate provin de la firme cu traditie,cunoscute.De ex,in meniul Happy Meal au lapte bio de la Andechser,legumele sunt de la Bonduelle,cafeaua e Jacobs,ciocolatele Milka,cartofii de la Agrarfrost,etc.



Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Off topic:
Toate ca toate, dar desi email-ul respectiv mi-a produs o sila imensa ( si nu...nu mananc fast food), a avut si o parte pozitiva, a reusit sa ma determine sa renunt total la carne si sa incep si o cura de slabire:)). Eu carne, nu prea mancam de fel (mai mult pui sau peste, f f rar porc, iar mezeluri nicicum), ei acum...pur si simplu nu pot sa o mai vad in fata ochilor de vreo saptamana de cand am citit toata discutia asta.
De cate ori ma pocneste vreo pofta de carne, imi imaginez puii zburdand vii in oala aia imensa de care vb cineva mai devreme (lol) si imi trece instantaneu pofta de mancare procesata de orice fel.
Sa vedem cat ma tine....

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
http://forum.desprecopii.com/forum//photo_album_cat.asp?numeX=miereamara
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

quote:
Originally posted by miereamara

Off topic:

De cate ori ma pocneste vreo pofta de carne, imi imaginez puii zburdand vii in oala aia imensa de care vb cineva mai devreme (lol) si imi trece instantaneu pofta de mancare procesata de orice fel.
Sa vedem cat ma tine....

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
http://forum.desprecopii.com/forum//photo_album_cat.asp?numeX=miereamara
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography


sincer,esti o scumpa,am ris cu lacrimi...

"A-I multumi lui Dumnezeu când vântul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi însa când este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

quote:
Originally posted by zouzounaki
gainile sint aruncate intr-o oala uriasa asa intregi cu pene,gheare, intestine pline cu rahat...si asa cum spunea cineva inainte..decit sa maninc la fast food,mai bine rabd de foame...numai bine



da....asa e...nu sint sigur dar procesarea se face in tari arabe ...si mai si trag cite 1 scuipat la sfirsit in cratita.

Mergi la inceput