Piticodromul Festiv de Sept-Oct 2005 (188)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Pai i-am zis, s-a uitat la mine ca la ozn-uri, dar raul tot a fost facut, ca mai smulge-i trofeul din mana domnului Matei. Mi-a facut o criza de toata frumusetea.

Oricum asta e nimic pe langa ce am patit iarna trecuta, avea Matei cam 1 an si 4 luni. Am intrat intr-o fosta alimentara in care mai intai trebuie sa te uiti ce vrei, sa-ti cantareasca etc. si pe urma sa te duci la casa sa platesti si sa te intorci sa iei marfa. Si cand m-am dus sa platesc la casa, Matei era jos printre picioarele mele, eu atenta sa dau bani, sa-mi dea bon, stiam copilul lipit de mine dar nu ma uitam la el, cand ma uit Matei tinea victorios o bucata de cremwurst crud cu care nu stia ce sa faca (noroc ca e mai precaut cu obiecte straine si nu le duce la gura din prima). Ii daduse vanzatoarea de la mezeluri, ca-i placuse de copil. Si pe urma tot ea zambind povesteste "pe cati copii i-am invatat eu sa manance cremwursti". I-am facut un scandal monstru si zau ca din fire sunt calma dar aia chiar a reusit sa ma scoata din toti pepenii.

Asa ca acum intram doar in anumite magazine din cartier.

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

FETELOR, nu reusesc sa intru cit de des as vrea la povesti cu voi...
Il pregatesc pe Luca pt cresa de la 1 octombrie...eu pt servici din 16 oct...
Avem o gramada de aniversari in perioada asta, asa k ne tot distram...
A fost si ziua mea marti, dar a trecut fooooarte greu :( Spre seara , cind mi-am dat "seama" ca nu mai primesc trandafirii de la Calin nici tortul si cadoul...a fost ...dificil...

Altfel, incerc sa fiu cit se poate de "naturala" cu Luca si sa-;l ajut sa se dezvolte sanatos, fara o mama stresata si plingacioasa...

LA MULTI ANI piticilor care au mai implinit 2 anisori!!!!!!!!!

Pupici si de la Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeeea spune:

La multi ani, Eva, Daria si Mario!
Ruxandra, asa pateam si eu cu o vanzatoare care ii dadea fetei "bombonica", iar acum nu mai intru acolo cand sunt cu ea, ca cere ea singura, de fiecare data.
In alta ordine de idei, ieri am ajuns in fuga prin Bucuresti cu treba de serviciu si prima oprire a fost la CasaRetro unde am gasit inchis si un program... foarte "potrivit". M-am dezumflat ca nici pana acum n-am reusit sa cumpar Mariei si alte variante de jucarii..

Andreea, mami de MARIA (5 oct 2005) si (+18)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Bravo Diplodocus! Tot respectul pentru tine, esti o mamica tare curajoasa si iubitoare! Luca te va tine in forma si te va ajuta sa treci mai usor peste aceasta nedreapta despartire! Nu imi pot imagina ce greu iti este, dar imi imaginez ca Luca e cel mai bun motiv ca sa continui sa fii optimista si fericita in continuare! Te pup tare!

Ruxi, urasc vanzatoarele astea. Nu am ajuns nici eu la BE azi, asa cum mi-am propus. Nu am putut pleca de la birou pana acum si dupa amiaza am sedinta cu parintii la gradinita.

Ioana, intr-adevar ieftina gradinita asta! Bravo, de cand o duci pe
Miru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Diplo, cred ca ti-a fost foarte greu pt ziua ta

Ieri nu am fost afara, n-a fost frig si azi noapte ne-am trezit cu muci. De unde, nu stiu?! Oarese putea declansa dupa intalnirea de alaltaieir cu copiii? Numai muci are....Poate fi de la molarul care iese?, offff

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

La multi ani! sarbatoritilor.

La multi ani,Diplo!

Codru,o fi luat Petra ceva virusel,sunt multi copii mucosi si prin zona noastra.
Ce-i "fain" ii ca vin in parc copii care nu se duc la gradi ca cica-s raciti.Da la apartinatori li se face mila de ei sa-i tina in casa si vin in parc.Foartre senini zic:"saracu,are muci,de aia nu l-am dus la gradi"Asta e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Asai Diana, si prin parcurile din zona noastra tot asa zic apartinatorii.........si erau vreo 3 cu muci.

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

locca, nu i-am mai vazut de ceva timp, ne tot "ameninta" cu intalnirea si noi asteptam... stiu ca e un pic racit in perioada asta.

diplo, la multi ani si multa putere!

cristina, mama de radu (09.10.2005)
www.flickr.com/photos/cristina_balanean/sets/" target="_blank">poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Diplo, la multi ani pt. alaltaieri! Iti doresc tot binele, putere si curaj.

Diana, te inteleg cu mucii si parcul, dar ca mama de copil care nu rezista o zi fara sa iasa afara ii inteleg si pe parintii muciosilor
Si pe-aici bate un vant cu muci, cam toti din parc sunt cu ei pana la brau, si Matei a avut 2 zile, azi insa vad ca s-a trezit ca nou. I-am dat oscilo si vibrocil.

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaN spune:

Diplo, pup si eu fata curajoasa La multi ani fericiti alaturi de voinicelul tau! sa va dea DD numai bucurii de acum incolo, ca de necazuri nu v-a scutit. (Doamne, iarta-ma daca am fost rea, dar e nedrept....) Daca ai stii draga mea de cate ori m-am gandit la tine in ultimul timp......Iarta-ma , nu vreau sa mai pun sare pe rana...
La multi ani si piticilor aniversati astazi! Mario de moki Eva Elena si Daria! Sa cresteti mari!
Kid, ce misto suna: "am sedinta cu parintii"

Raluca, mami de www.youngnutrition.net/member/tickers/87222/ticker2.png border= 0 > < /a> " target="_blank">Catalina-3.oct'05

Mergi la inceput