Strumfi de iulie-august 2007 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mioara2004 spune:

Buna dimineata!
Si eu sunt in zona, citesc in fiecare ce ati mai scris dar nu prea reusesc sa mai scriu si eu ceva...
Am vazut pozici de copilasi tare scumpi...Am reusit sa trimit si eu niste poze pe emailul comun..
Oana multa sanatate pentru tine si bebele tau!
Ce as vrea sa va intreb, voua v-a venit alocatia??? Eu cand am depus actele la primarie am dat numar de cont, dar mi-a venit acasa prin Posta, dar Alocatia de pe august...DAca am nascut la 1 iulie, am dreptul si alocatia pe iulie, nu??? Trebuie sa merg la Primarie sa fac reclamatie???
Va pup pe toate

Mioara mamica lui Doru Andrei (1.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Buna dimineata tuturor.
Oana,sanatate multa la bebel si sa dea Domnul sa fie bine.
Noi astazi mergem la vaccin,si ne e cam teama,caci doua ore dupa nu trebuie sa-i dau pap,si Bubu meu papa des ziua,nu stiu cum voi proceda,ca uneori nu are chef sa pape si apoi in 5 min.tipa de foame...incerc si eu sa-i dau pe la 9,30 apoi mai vedem,la 10.30 facem vaccinul.
Nikole,eu alaptez si am avut menstr. la nici doua luni...

Oana,mami lui Iosua(5 oct. 2005)&Aaron(21.07.07)





"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata!

Anto, ecografie am facut cind avea smaranda 3 zile. Pediatra a zis ca daca nu se inchide gaura, mai facem eco la 1 an.
Mioara, imi amintesc ca am citit ca nu se da alocatia pe luna in care s-a nascut bebe (dar nu stiu articolul din lege). Cit despre alocatie in cont, abia acum, dupa ce ai primit-o prin posta, poti merge sa faci cerere sa se duca in cont (cel putin asa e la sectorul 3).

Noi mai avem o mica problema si cu fontanela, ca era f mica la nastere; acum cica mai e un punctulet. Dr a zis ca trebuie sa urmarim cresterea perimetrului cranian.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Fetele care aveti tangenta cu domeniul....stiu ca imi trebuie imputernicire de la sot sa il scot pe Matei din tara (plecam cu o luna inaintea lui la socri )...imputernicirea aia, in afara de stampila notarului, mai trebuie legalizata/apostilata pe undeva? Matei va fi trecut pe pasaportul meu.

Ioana multa sanatate Smaranditei

Simo de Matei Hisham

Asa mi l-a daruit Dumnezeu mie pe Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Buna dimineata!

Sanatate tuturor bebelusilor cu probleme!

Multumesc Anto pt. parola.Am vazut bebelusi frumosi.

Am pus si eu poze noi cu Andrei la semnatura.



http://community.webshots.com/user/Nonna0223

Monica ,mami fericita de Andrei (17 iulie 2007)si Vlad (8 martie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Simo, mersic. Din cite am citit eu e suficienta o imputernicire de la notar, in limba romana.

Azi bonei ii e rau (suspectez ca e gravida) asa ca sint acasa singura cu copiii. Ramine de vazut la sfirsitul zilei cine a cistigat versiunea de apartament al lui 'Survivor'.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

neata fetele!

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mioara2004 spune:

Ioana Mersi!

Mioara mamica lui Doru Andrei (1.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Neata frumoaselor,

Ioana, bafta, noi tinem cu tine .

Simo, procura de la notar ajunge. De ce nu-i faceti pasaport separat lui Matei?

Ieri m-au sunat de la consulat, e gata certificatul de nastere al Soniei, yupeee. S-au tinut de cuvant, jos palaria.

Oana, bafta la vaccin.

Pup fetele, o zi buna,

Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) siwww.flickr.com/photos/10611598@N04/sets/72157601053655009/" target="_blank">Victor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Anto, Matei nu va iesi niciodata din tara fara mine, cel putin cat sunt food-provider. E vreun avantaj sa aiba pasaportul lui personal?

Simo de Matei Hisham

Asa mi l-a daruit Dumnezeu mie pe Matei

Mergi la inceput