* Ghiocei de martie-aprilie 2006 * (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salutare la zi mare!

Delia multumesc! acum eu trebuie sa te felicit pe tine! La multi ani si tot ce iti doresti tu sa ti se implineasca atat in pln personal cat si in cariera! Sa ai o viata minunata si sa te bucuri de Rudy si de copilasii ce vor veni!

Multa sanatate bubulinului! Si al meu are vocabular limitat la cuvinte esentiale, dar nu-i bai! E un bun ascultator...si de engleza si de romana.

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!
www.onetruemedia.com/shared?p=3b01868c31a44c86fd1346&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Skiathos

Bebe 2


"It`s nice to be important, but it`s more important to be nice!"




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Eu m-am uitat pe site-ul Yahoo la Flickr si nu am vazut cum ca ar trebui sa platim peste cateva luni. Ce am inteles eu este ca ai niste limitari la cont, nu poti incarca mai mult de x MB pe luna si nu mai mult de x poze intr-un album etc, dar nu cred ca sunt o problema pentru albumul nostru.
Daca nu vi se pare o optiune sigura Flickr, putem oricand sa le mutam pe Picasa al lui Google, dar nu este automat procesul, trebuie mai intai descarcate si dup-aia incarcate la ei pe site.

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de voi!
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

LA MULTI ANI DELIA !!!!

Sa iti dea Dumnezeu multa sanatate si putere, sa ai o viata frumoasa si sa te bucuri de puiul tau drag!!
Te pupam,
Ada si Maia

_
adar si MAIA
Maia - minunea cu ochi mari (30 martie 2006)
''cel mai iubit copil ...''



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_fer spune:

Ce mai faceti?
Noi sunt bine numai ca mami a fost f ocupata dar acum a schimbat locul de munca si promite ca va scrie aproape zilnic.
Observ ca printre noi au aparut mamici cu 2 bb, felicitari Mihaela, te invidiez ca ai reusit sa treci la bb 2 . Cristian ce zice despre fratiorul lui? Stie de existenta lui?

La poze nu am apucat sa ma uit decat la cele cu Bia lui Noe care este o draguta. Sa stapaniti fericiti noua casa draga Noe!

Despre Alex va pot spune ca a crescut f mult, a devenit copil vorbitor, cum imi place mie sa spun. Repeta orice cuvant aude unele corect altele mai putin corect oricum eu inteleg tot ce spune.

Am vazut ca discutati despre program, al lui Alex ar fi urmatorul:

7-7.30 dimineta - 250 lapte cu cereale

10- 11 un ou,o felie de sunca, branza cu rosii sau banana urmata de iesirea in parc unde mai servim pere sau nectarine

14- ciorbita urmata de somnic


17- peste, ficatel sau legume la cuptor urmata de iesirea in parc

20-21 papam un iaurt sau putin budinca

22.30 bem 250-300 lapte cu cereale si facem nani pana la 7.

Bine ca mai sunt mici abateri gen in pat la ora 23 dar din cauza lui mami sau rontaituri gen piscoturi, pufuleti, stiks, napolitane unde stim cine greseste.

Lui Alex ii mai place f tare sa-i citim povesti, cat este in casa nu face nimic decat sa alerge dupa noi cu cartile sa-i citim povesti. Poate ca ii va place sa citesca!

Acum va las si ma apuc de treaba ca incepe sa bata la ochi.


Va pup si va doresc o zi buna!











Gabi si bebe Alexandru-Ionut
19.04.2006
Album foto aici:http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/alex_ferf/my_photos
Nastera lui Alex aici:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=91051

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Buna fetele
In primul rand vreau sa-i urez la multi ani Deliei sa fie sanatoasa si fericita.
Am citit ca majoritatea ghioceilor beau laptic la prima ora cand sa trezesc si cred ca am sa procedez si eu asa in viitor.
Am fost si noi sa ne inscriem la cresa, de stat ca asta ne permitem deocamdata dar.... nu mai sunt locuri pt anul acesta. Doar sa fac o cerere scrisa si dc se elibereaza vreun loc ne suna.
Andreea am vazut si eu pozele de la turci si Thea este superba. Am vazut ca mananca budinca cu br, te rog sopeste-mi si mie reteta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinutza spune:

Salutari fetelor...intre alergari dupa analize, proiectari pentru serviciu si alte plimbari montane, hai sa va dau cateva poze de la mare si de la Moeciu unde am fost in w-e...
Cum ziceam aici sunt pozele de la mare (cateva, restul sunt la cumnatu').
Iar de aici cateva poze de la Moeciu...cum ziceam in w-e am fost o runda la Moeciu, intr-un fel de teambuilding cu cei de la serviciu de la Traian...ei si cu Dragos de Diana ce se mai teambuilding-uiesc...... am avut parte de soare, dar frig de-a dreptul (duminica dimineata chiar era gheata pe parbrizele masinilor)...mandra insa a fost super incantata, toata ziua ar fi stat numai la alergat catei si pisoi, s-ar fi plimbat intr-una...a urcat "pieptis" un muntisor ...de fapt "spatish"(in spatele lui tati), s-a dat pe fund pe iarba (nu ma intrebati cum arata pantalonii acum)...noi am alergat dupa ea...mai mult eu decat tati...
Dar ne-am intors mai bogate in vocabular...sau acum asociem imaginea cu cuvantul...
Deci adaugam la lista: mina (lumina...pe care stie exact de unde s-o faca discoteca), cau-diii (calul-diii...stia dinainte, dar acum a avut ocazia sa il si mangaie), nenea, tanti, plus altele pe care inca le exersam...

Chiar duminica seara, venind de la munte, ne-am oprit la Ikea si i-am cuparat o masutza cu doua scaunele, din lemn natur, super ieftine dupa parerea mea...sa va pove cat e de incantata si cum ne invita pe rand sa luam loc...pe unii ne ridica de pe scaun ca sa faca loc la altii...si i-am mai luat un joc din lemn, cu forme geometrice, de construit...asa ca vom avea activitate la masutza, nu gluma...

Plus...am dat jos zabrelele de la pat...in speranta ca poate asta o incurajeaza sa doarma mai bine la ea in pat...ciu-ciu...acum e si mai "distractiv" ca se poate da jos cand ii pofteste inimioara...dar sa speram ca va intelege ca acolo e locsorul ei, inainte sa sucombam de oboseala...

Vad ca vorbiti de program...
Deci...sarind peste trezirile nocturne:
- 7 sau 7 si ceva in cazurile fericite, trezirea...250 de lapte
pe la 9, 9 si ceva o gustare mai consistenta: soldatei cu cascaval sau ceva carnitza bun-bun (eu ii mai dau si muschiulet de porc daca am) sau ou romanesc cu painica (incerc sa sistez branza topita ca cica nu e buna), sau danone sau iaurt...sau ce isi alege ea din frigider pe care il viziteaza intr-o veselie.... asta ca un fel de mic dejun si atunci cand vrea
- pe la 11 si ceva somn...incerc sa ii aman ora pt a se incadra in programul de la cresa...
- pe la 13 sau 14 mancare gatita: tot felul de ciorbitze cu paine, sau mancarici, sosuri...in general un singur fel
- pe la 18 si ceva...o noua runda de papa gatita (eventual un felul doi) sau iaurt daca n-a papat dimineata
- 8 jumatate, 9 un bibe de 250 de laptic si la somnic...

Problema e ca nu prea mai papa fructe asa de bine...iar programul este variabil, in functie de programul familiei si de gradul ei de oboseala...azi de exemplu, de dimineata a mancat laptele si abia pe la 12 am incercat sa ii dau supa ca sa se culce cu burtica plina...ea a vrut danonino pe care l-a furat din frigider...a mancat un pic dintr-ala si un pic de ciorbitza...de acum ne mai vedem pe la ora 4 sa incerc sa ii dau niste peste cu sos de morcov si usturoi pe care aseara l-a ras la greu...si probabil ca pe la 7 diseara o sa ii mai dau ceva iaurt sau sa fac orez cu laptic...

fug la trebi....revin mai pe seara cu alte raspunsuri...



------------------------------------------------------------------------
catrinutza - mamicutza ... de mariuci
varsta Mariucului (28 februarie 2006) Poz(n)e si www.dropshots.com/new.php?userid=122884&cdate=20060801&cimg=0" target="_blank"> filmuletze cu Mariuca
_

"Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

LA MULTI ANI, DELIA!


GABI, welcome back!

sa va spun si eu pe fuga in ce stadiu e biancina zulufina:
-vorbe, nu fapte: mama, tetea, ici, dio (bunicii), aia (andra, sor-mea), papa, luna, sca-a (scara), tapta (suza -??nu stiu cum a scos cuvantul asta:)) ), uca (Luca vecinul de 1 an), aide (haide), da, nu, nani, dreapta (:)) azi a zis!), bebe, gago (Dragos:)) ), nenia, mau, am-am (ham!), ga, muuu, cip cip, ..si cam atatea imi vin; nu face propozitii :) si nu vorbeste cine stie ce, dar e o dulce cand spune cate ceva

-fapte: ieri, in cateva secunde, am gasit-o catarata la etaj - pe scara interioara, era sa paralizez; la fel se urca si pe scarita lui dragos din garaj, se deplaseaza numai prin fuga:)), escaladeaza orice, scaun, banca, etc si se ridica in picioare spre disperarea mea, descuie usile (cu cheia, daca e in usa:)) ), mananca singura cu furculita si de o saptamana si cu lingura, supica. Ofcors, ca ii mai indes si eu pe langa, ca altfel ar dura prea mult. Arunca singura la gunoi ce ii spun ca e CIH, se spala pe dinti, pe maini, pe fata si pe cap -asta in bideu, pe cap:)))

Poate reusesc sa ii fac si testul Rocsanei
fug la cafea
pupoi



Ce mai citim noi
The moment scatters.
Motionless, I stay and go: I am a pause

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

superbe pozele, Catrinutz!



Ce mai citim noi
The moment scatters.
Motionless, I stay and go: I am a pause

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

www.trilulilu.ro/medeea/09dfcbd07cec74" target="_blank">pentru voi



Ce mai citim noi
The moment scatters.
Motionless, I stay and go: I am a pause

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina71 spune:


LA MULTI ANI, DELIA !!
SA FII SANATOASA, FERICITA, SI SA-I FACI LUI RUDY, 2 SURIOARE !

Andreea, ce poze frumoase ! Ce culoare bestiala au ochii Theei ! Cred ca va face furori ! Mie imi plac pozele "maimutareala" si "maimutareala de aproape"
Tu arati ca un superstar.

Catrinutza, foarte frumoase si pozele tale ! Mey, da' cu cine seamana atomica asa de blonda ? Faine si pozele cu peisaje, si eu am facut asta vara in Bucovina unele super !

MP, ma auzi ?? Am fost la Arbore ! Am facut si poze ! Hai si mai scrie-ne 2 randuri, te rugam !

adar, nu incetez sa ma minunez ce ochi mari are Maia. Cred ca seamana cu ai tai, doar ca ai tai sunt si verzi, nu ? Sper sa-i ramana parul ondulat.

Noe, super cantecelul. Multumesc!

Mey fetele, pai daca am felicitat-o duminica pe Poli de ziua onomastica, inseamna ca a fost Sf. Polixenia, nu ?
Nu stiu de ce m-am uitat in calendarul ortodox in ziua aia, si asa am descoperit si eu ....

Sunt cam ingrijorata ca l-am lasat pe Andrei bolnav, de 2 zile avea diaree si voma tot, chiar si ceaiul, si l-am dus la spital la Calafat, au spus ca are un microb la stomac, si i-au pus o perfuzie la o manuta, nu intra glucoza, i-au schimbat branula pe celalta manuta, nici asa nu intra, pe urma la piciorus .... nici asa n-a intrat ! Ne-am chinuit vreo 3 ore, i-a facut un Fenobarbital inainte ca sa doarma in timpul perfuziei, si cum atipea saracutul un pic, veneau si-i schimbau branula, il trezeau, plangea, si tot asa ..... Pana la urma am renuntat la perfuzie si ne-a dat tratament la domiciliu, Ampicilina injectabil la 6 ore, Negram pe gurita 1/2 pastila la 12 ore, Smecta, Metoclopramid, Hidrasec ....
Am amanat cu o zi plecarea spre Constanta, abia azi am sosit. Cred ca am luat microbul de la el, caci de 3 ore alerg f. des spre WC !
Nici nu stiti ce greu mi-a fost sa scriu mesajul asta .... ma duc sa stau in pat.



Irina, mami de Andrei (03.03.2006)

www.dropshots.com/Irina71
Multe poze cu mine

Mergi la inceput