Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Merjeti pe mailu comun daca vreti sa va radeti bine de cu dimineata!
dandusa, grija mare ca tu erai deja cracanata de ras de ieri

aelita
N-am cuvinte, e teroare Sofia! Eu asa ceva n-am mai vazut...

Daca va zic ce-am mancat azi... gem de vin pe paine! Buuuuuuun!!! Dar mi s-a facut o foame dupa cateva bucati...
Si am vazut o faza fain de tot... ne-am plimbat intr-un orasel tare frumos, Niagara-on-the-Lake, orasel cu mult turism, mii de flori, festival de teatru faimos, magazinase mici si cochete, pub-uri, etc, un orasel fermecator. Pe soseaua principala trecea o gasca de motociclisti din aia veritabili, cu par lung si barbi gen ZZTop, cu motoare tari care parca bubuiau cand treceau pe langa noi, iar in fata mea pe trotuar, trei babute care s-au oprit si care se uitau lung dupa motociclisti. Dupa cum am fost crescuta si obisnuita, ma asteptam ca babutele sa critice neseriosii care poluau fonic oraselul pitoresc, in schimb unde nu le vad ca zambesc ca niste fetite si ridica mainile timid ca sa le faca cu mana motociclistilor! M-a innebunit faza, sa le fi vazut cum s-au transformat din babute in trei fetite de pension iesite la plimbare cu profesoara, cumintele, dar atrase de niste juni teribilisti! Nu stiu, dar asa ceva parca numai aici se putea intampla...!
Si cateva poze cu noi.

luciaro, multumim pentru capitol!

asiza, e minunat Denis, sa tot pupi la el! Moama, ce frezat il poarta mamic'sa
Faina si intalnirea, cu Yagmur (care rade molipsitor), cu Simo (bucuroasa de cunostinta!) si cu cei trei crai mandri.

adinazot, frumoasa zi ati avut! Oau, mama eroina, cred ca ai niste muschi pe tine de la atata carat!

Ruxandra, ai terminat de dat cu capul de pereti? Spune un Doamne ajuta ca n-a fost mai rau si treci mai departe...

Roxana, si Roxana mea a fost brunetica la nastere, apoi s-a blonzit, iar acum iar i se inchide parul la culoare. Astept sa se faca si Cristi blond, ca teoretic ar trebui sa imi semene mie

Teutz, imi pare rau ca esti ingrijorata cu regurgitarea , eu nu stiu ce sa iti spun, nu m-am lovit de problema asta. Poate ar merita sa deschizi un subiect la Parintii intreaba?

Gata, cine ia scutecul? Va vad maine, lasati-mi si mie putina cafea.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Hopa, se pare ca am prins scutecul.

Multumesc celor ce ne-au vazut si laudat

Multumesc si celor care au semnat petitia.

Bun venit in grup Shoshika!

Laura, cum ii mai este lui Dani?

Gata, fug ca am treaba, revin mai tarziu.

PS: Io nu beau ca nu-mi place, dar am facut-o ptr voi, e calda.



Roxana,deCalin(9.11.2006),Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

asiza - ce frumos e denis si ce freza misto are, doar al meu parca e tuns cu ciobu sau bricheta
acum ma uit la pozele doniei si fetita e scumpa foc
porumbita merci multa sanatate, cat despre slabit in cazul meu hipotiroida face totul :)

eram curioasa daca ai vostri au alunite? citeam ca unele n.ar fi normale si trebuie urmarite si ivan are 2 din care una mai maricica

http://community.webshots.com/user/dayannara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

'Neatza minunatelor!

DANDUSA, faina ideea ta, dar eu as fi linshata in catunul nostru sa fac d-astea. Nu tine, ieri am fost in parcul central, cald si frumos afara, bubamara cu bluzita, sarafan, ciorapei, fara caciula evident. Din aproximativ 25 bblushi catzi erau in parc, 2 fetitze nu aveau caciula: bubamara si inca una. Normal ca celelalte mamici se uitau urat la noi, caci majoritatea erau f bine imbracati iar 2 descreierate inconstiente purtau copiii dezbracatzi. In fine...

- cat despre mestecatul mancarii, tipa face chestia asta in public, pe strada ori in parc; i-am zis o singura data dc consider ca nu e bine, nu a dat seama si din respect nu i-am mai zis nik, e decizia ei;

- iar cu chec la 3 luni, pizza saptamanal, bors de oaie si varza cu carne...aici nu m-am putut abtine...de cate ori auzeam ca ii da ceva nou copilului....faceam o observatie delicata, am vazut ca nu se prinde nik si am abandonat; tot din respect, ca mi-e prietena;

LUCIARO, felicitari pt capitol nou!

TEUTZ, bubamara regurgita cand era mai mica, pana pe la vreo 3 luni, ii iesea des pe nas lapticul; acum nu se mai intampla; sanatate multa!

OANACAT, cum fu la nunta?

- am intrat pe picasa de pe Explorer si am putut vedea pozele lui adeju, cu sarmalele si familia eleganta

- cat despre petitie, am urmarit subiectul inca de la inceput, niste dobitoci acei tineri ce s-au "scos" cu o amenda de 2000 lei; semnati petitia va rog!

mai vb, o zi buna sa aveti

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

am descoperit un scaun de masina super
http://www.bebeconfort.com/UK/voiture_axiss.htm



http://community.webshots.com/user/dayannara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaCat spune:

Neata!
La multe lunisoare bb nascuti azi!
Marani la nunta a fost super frumos nu am cuvinte, din pacate mi-am uitat aparatul foto acasa si nu am facut poze, dar sa-ti povestesc.
La tort am iesit toti afara si de undeva de dupa copaci pe o alee improvizata din lumanari si artificii a aparut tortul care arata superb, dupa ce s-au stins artificiile in spate pe iarba a aparut scris un mesaj luminos Te iubesc imens .Asta m-a impresionat cel mai mult in rest ne-am distrat super.
Ma bucur din tot sufletul ca antibioticul a actionat si la infectia urinara a bubamarei.
Sper sa fie ok
shoshika bine ai venit in grup

De vineri sunt racita cobza nu are cine sa stea cu Nico si mare minune daca nu va lua si ea .Incerc sa mai intru dar nu promit .
Scuze greselile de ortografie.
Doamne sunt praf m-am apucat am scris mesajul i-am dat send si cand nu eram logata.Ma duc sa stau in pat

Nicole Oana Cat
http://new.photos.yahoo.com/oanac1980/album/

Votati pentru Nicole

http://vedeta.himalayaherbals.ro/index.php?page=galerie&pagina=27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Buna dimineata, va iubesc
Zi de zi de voi ma indragostesc!

Hop si eu cu o cana de lapte, ca nu-mi place cafeaua de nici o culoare!

La multe lunisoare sarbatoritilor zilei!
Andrada de Lavyada
Ana Julia de Ktrinel
David Ionut de DeeaA

Donia, nu ma mai satur sa-ti admir minunile! Roxana este o scumpa si foarte fotogenica, iar Cristinel e un zambaret dulce rau! Super faza cu babutele! intr-adevar numai acolo puteai vedea asa ceva, ca la noi... Multumesc pentru idee, o sa deschid un subiect la Parintii intreaba.
Dianocica, mi-l si imaginez pe d cu degetelul la putzi, curios nevoie mare!
Desiree, si Octavian o studaza intens, aa?
Shoshika, bine ai venit in ! Scrie mai des, ca primele 10 mesaje iti sunt moderate si apar mai greu! Pune si niste poze cu voinicul tau, daca poti.
Marani

Sa aveti o zi frumoasa, frumoasa, iar copilasii bolnaviori sa se simta mult mai bine incepand de azi!


Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

David este bolnavior in continuare...pe trecutePOZE DAVID

dolores si David Cristian -22.11.2006-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoshika spune:

Buna dimineata!
Va multumim pentru primirea calduroasa (OanaCat, Teutz, Roxana C)! La cat de racoare e dimineata... Imi prinde bine sa ma mai incalzesc un pic...
Donia, pozele sunt foarte frumoase! Pot sa ma mut si eu in judetul Niagara?!
Intreba Dayanara de alunite... Da, si Tudor are o alunita de cand s-a nascut. Pe fundulet este si a cam crescut. Nici nu stiu ce-i cu ea acolo. Chiar o sa intreb medicul lui sa vad ce zice...
OanaCat, multa sanatate! Si sa dea Dumnezeu sa nu ia si Nico raceala de la tine!
Of, cati bebelusi bolnaviori... Ce se intampla?? Si mamicile...
Sper sa n-ajunga si pe la noi.
Teutz, iti multumesc pt primire. Poze as incerca sa pun, dar problema e ca nu stiu cum momentan. Asa ca astept sa ma obisnuiesc un pic cu forumul si dup-aia pun si poze.
Va pup pe toate si va doresc o saptamana excelenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

DONIA,sunt minunate pozele,ai niste copii fericiiti si frumosi!!!
DOLORES,vazut pozele,f faine,ce mare a crescut puiul tau si frumos!!!

Ce durere de spate am,de la caratul de ieri,sunt cocosata,nu stiu ce fac eu astazi,ca nu prea-s in stare de nimic.Las, ca trece
va pupam pe toate

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
poze Alessia

Mergi la inceput