Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (226)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Moni..pt ea e distractie sa spuna asha ceva. Maicamea mi-a spus ca sora-mea cand era bolnava statea cu o matusa cat timp ai mei lucrau. Cum veneau ai mei acasa, ii spune matusei mele: "A venit mami, pune sortul jos si carelto". De unde pana unde expresia carelto..
Nu iti face pobleme de acum cu obrznicia. E distractie. Daca nu o bagi in seama si nu o incurajezi va uita. Dar e distractiv. Maica-mea cand ajung acasa ea spune no...sa ma duc carelto..stiu ca de acolo vine expresia...a ramas in istoria familiei

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Carelto o fi "cara-te" pocit.
de bagat in seama evident ca o baga ,ca-s toti cu gura pana la urechi la orice opera face .

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007
www.dropshots.com/moni1" target="_blank"> FILME

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Carelto e un fel de spus pe italiana mai degraba. Cred Sau poate samana cu tiganeste..cine stie Oricum era marisoara cand spunea asta si nimeni nu a interpretat ca pe un semn de obraznicie, a fost distractie totala pt toata lumea

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Cred ca seamana a tiganeste nu? Cine stie unde o fi auzit ea cuvantul asta. Oricum eu nu eram nascuta pe vremea aia, deci..habar nu am

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Si eu cred ca de la cara-te vine. Am facut cartofi prajiti cu pulpe de pui si salata verde cu castraveti. Anasol oare cum se mai simte? Cred ca trebuie sa incepem sa ne abtinem la capitolul mancaruri Robert cred ca s.a dus la Oktoberfest, a fost liber azi si a plecat cand dormeam cu Angelo dupa-masa. Merg sa-i fac baie lui Angelo ca s.a terminat programul la masina de spalat. O chestie tare ciudata in casa asta, cand bag masina afecteaza apa de la cada vine numai rece ori invers. Sau cand in spal pe Angelo la ghiuveta in baie, nu trebuie umblat la apa din bucatarie Lucru nemtesc eeeee Nu mai sant toate perfecte de cand au venit multi straini si lucreaza peste tot.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

ANA , STEFAN e rahitic ....tratamentul?deci...pastile vigantolete tot timpul pana la 2 ani, 5 zile pe luna calciu gluconic si mult soare, prima luna i am dat vigantolete de 100 acum ii dau de 500....am super incredere in pediatra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

am fost in parc cu copiii si cu 3 colege de clasa de a le BIANCAI a fost super, multa lume, a mancat vata pe bat, clatite si STEF o punga de floricele....apoi fuga l am ,,debarcat ,, la mama ca maine o luam de coada ,,,scoala servici....si multe altele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

quote:
Originally posted by cosmi1975

am fost in parc cu copiii si cu 3 colege de clasa de a le BIANCAI a fost super, multa lume, a mancat vata pe bat, clatite si STEF o punga de floricele....apoi fuga l am ,,debarcat ,, la mama ca maine o luam de coada ,,,scoala servici....si multe altele

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975
http://community.webshots.com/user/cosmi1975




Mi-ai facut pofta cu clatitele dar nu-mi place deloc sa le fac

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

nici mie nu mi place sa le fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

So, fiindca nu-mi place treaba neterminata: era vorba de incercarea biancai de a atrage simpatia spunand ca "si ea lucreaza, are 2 copii, "servici", facultate bla-bla-bla". Cine are rabdare (eu nu ) sa caute in urma, s-a mai vaitat ea odata demult, desi copiii ii ducea pe unde putea.
Bunul meu simt ma opreste sa ma intereseze cine cu cine isi face treaba, menajul, creste copiii. Insa mi-e groaznic de sila sa vad mironosite de-astea.
Hai sa facem kk in sus, nah . Ca ce gospodine suntem noi, noah.

Bianca si special pt. tine, i-ai dat in cap Monicai de Arad cu o mare arta si gratie. Celei care ti-a tinut bine de tot partea.
Cine ti-a mai ramas? Maraki.
Dar eu tot mai sper sa-ti revii la normal , zau asa.

Cristina, mami de Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro

Mergi la inceput