***LA REDOUTE (52)***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Smickey spune:

Gabi, si eu am mesajul asta(la mine data e 17/07/2007) si inseamna :
"Am primit comanda d-sta din 21/07/2007.Articolele comandate vor aparea mai jos in curand."Doar ca la mine nu au mai aparut nici unul si eu am primit mesajul in 17.Eu am comandat cu cecurile in plic pe 7 sept si ma gandesc ca pe 17 au primit plicul.Sunt curios daca tie iti apar articolele.(la rubrica en cours de preparation).
Si tu ai facut comanda in plic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

acest mesaj l-am primit si eu cu data de 10.09.
atunci eu am simulat o comanda si amcrezut ca mi-au luat-o in contul cecurilor,mai astept sa vad ce se intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Mesajul asta apare atunci cand NU inregistreaza comanda. Nu ati avut bani suficienti sau cine stie, la mine cand nu a mers cardul (aveam bani pe el dar nu era deblocat de banca, nu aprofundez acum) mi-a "luat" cica comanda dar ulterior am realizat ca nu era de fapt inregistrata. Comanda e sigur inreg atunci cand vedeti produsele in suivi si primiti mail cu aceleasi produse insirate. Altfel nu e inreg.

Una peste alta eu inchei sapt bucuroasa, pe mine nu ma deranjeaza ca au bulibasit comenzile Andreeip in sensul ca toate or sa vina la ea acasa oricum. Nu inteleg insa cum e situatia la comanda de pe contul ei ca saraca nu mai avea dispo toate produsele... Acum pot doar sa sper ca ajung comenzile, am deci una pe 18 si 2 pe 20 si imi face rau de tot cu ochiul geaca asta matlasata de ati pus voi cod...
Imi pare insa rau sa vad ca tot dispar colete....
Ce sa zic, se intreba Andreap cum de ale ei veneau si ale mele nu...desi eram la acelasi OP.
Parerea mea e ca cel ce le fura era factorul meu de la vremea aia. Nu stiu daca are sau nu legatura dar dupa ce am tot mers la posta sa intreb de colete, dupa ce am fost intrebata de mai multe ori cine e factorul meu, brusc dl a fost mutat la alte strazi. Stiu si care e faza cu "pungile", ca am tot intrebat atunci si am si scris aici: ele vin neinregistrate deci teoretic, daca ar veni cu ele acasa postasul nu ar tb sa semnam pe ele (am si gasit candva o punga indesata in cutie). Lui i se dau ca celelalte plicuri. De obicei ei nu le cara ca-s voluminoase, le predau la ghiseu cu mentiunea "avizat, nu era acasa destinatarul", se face un borderou de mana ca sa se descarce cel de la ghiseu si pe ala semnam noi. Dar se poate super bine ca factorul sa primeasca punga si sa o "predea" destinatarului (la el in sacosa ) si nimeni nu il intreaba de aceste pungi.
Asa ca recomand din sufulet: comenzi mari cu cadouri grele care sa vina in colet, altfel e la risc.
De aia si am emotii acum ca iar am comenzi micute care vin in pungi...sper ca d-na care e acum factor sa fie mai cu frica de Dumnezeu.

PS: Madau ti s-a schimbat factorul de curand?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

SALUTARE....
Ma tot uit de cateva zile la bluzita aceasta : www.laredoute.fr/vente-default.aspx?presCode=9986022&SizeCode=00040&Quantity=1&PersText=&ItemId=9&Mode=Update&Single=true&ksource=-1" target="_blank">http://www.laredoute.fr/vente-default.aspx?presCode=9986022&SizeCode=00040&Quantity=1&PersText=&ItemId=9&Mode=Update&Single=true&ksource=-1
Fiind pretul putin mai mare fata de cele cu care ne-am obisnuit pe aici am cautat un cod de reducere si am gasit 17078 reduce 15E pe pret verde , poate va ajuta pe careva.
Eu am fost la banca...raspuns la charge back - au demonstrat ca au trimis cec asa ca va descurcati cu ei .
Se pare ca voi comanda si eu prin scrisorica si voi pune in plic vreo 3 comenzi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

quote:
Originally posted by ionela-roxana

SALUTARE....

Eu am fost la banca...raspuns la charge back - au demonstrat ca au trimis cec asa ca va descurcati cu ei .
Se pare ca voi comanda si eu prin scrisorica si voi pune in plic vreo 3 comenzi.

Roxi - "Dragos Andrei " 11.sept. 2006 si "Rares Stelian" 9. april.2002




la ce banca???

am primit pe mail codul 31801 care da cadou geanta asta :

http://media.laredoute.fr/newsletters/2007/op_generales/sem38/automne/popup.htm?omniturecode=0010679RN068038780679

care cica e din piele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Incerc si eu sa fac o comanda si nu-mi intra nimic un cos.Vad ca s-a schimbat modul de shoping dar nu stiu de ce nu intra nimic.
Selectez marimea si nu-mi mai apare daca e disponibil sau nu.
Stiti de ce se intampla asta?
Multumesc!

Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

La Transilvania .
Am primit si eu oferta si am sa fac comanda sa vad daca merge , chiar se potriveste cu 2 geci maro din dulap.Mai caut ceva cizme sa mearga cu ea...ceva idei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

quote:
Originally posted by acina

Fetele care ati facut refuzuri de plata.Din ce data le aveti?


Eu am din 15 august. Daca pana pe 1 octombrie (inca 9 zile ) banca mea nu primeste raspuns de la ei (si deocamdata nu au primit) imi vor pune banii inapoi in cont...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

quote:
Originally posted by Bratu Monica

Incerc si eu sa fac o comanda si nu-mi intra nimic un cos.Vad ca s-a schimbat modul de shoping dar nu stiu de ce nu intra nimic.
Selectez marimea si nu-mi mai apare daca e disponibil sau nu.
Stiti de ce se intampla asta?
Multumesc!

Monikka



Monica de pe la amiza cand bantui pe siteul lor au fost perioade in care nu ma puteam loga pe nici un cont , apoi m-am trezit cu cosul gol de 4 ori....cred ca au probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

M-am gandit si eu la asta.
Merci ionela-roxana si te pup!

Monikka

Mergi la inceput