Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns panaa spune:

O dupa-amiaza placuta, minunatelor!!!! ...am intrat sa va salut....intru cand ma mai lasa iepurasha.....

Mirela si Ana Mihaela 20.11.2006
La mare 2007

varsta anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_n-d_06 spune:

nici d nu mananca ficat. si nici nu o sa..mult timp de acum. oricum, nu mananca nimic..iar...sper din tot sufletul sa fie de la dinti...de 3 zile iar e la maxim 5 lingurite/masa...

fatima respectele mele pt ce ai reusit cu eva

apropo de retetele de ieri. vreau sa va fac un calcul scurt. intre un bb nascut in nov, la inceput, hranit cu formula si deiversificat la 4luni, si un bb nascut la sf de dec, alaptat, si diversificat la 6 luni, e o diferenta de 4 luni, din punct de vedere al diversificarii. deci nu va stresati! nu toti copiii mananca asa ceva. sa nu ne intelegem gresit, retele sunt binevenite. ati prins voi ideea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by mami_n-d_06

nici d nu mananca ficat. si nici nu o sa..mult timp de acum. oricum, nu mananca nimic..iar...sper din tot sufletul sa fie de la dinti...de 3 zile iar e la maxim 5 lingurite/masa...

fatima respectele mele pt ce ai reusit cu eva

apropo de retetele de ieri. vreau sa va fac un calcul scurt. intre un bb nascut in nov, la inceput, hranit cu formula si deiversificat la 4luni, si un bb nascut la sf de dec, alaptat, si diversificat la 6 luni, e o diferenta de 4 luni, din punct de vedere al diversificarii. deci nu va stresati! nu toti copiii mananca asa ceva. sa nu ne intelegem gresit, retele sunt binevenite. ati prins voi ideea..

io eram.. da'mi e o lene sa log out, log in, sterge, log out, log in, ia-o de la capat....ma iertati, da?

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06


Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Avem si noi ceva pozici: la masa, pe calut,ma joc cu mingea, cu tata, sunt fericita si mucoasa,la plimbare,la bara.
Va pupam.

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

quote:
Originally posted by dianocica

quote:
Originally posted by mami_n-d_06

nici d nu mananca ficat. si nici nu o sa..mult timp de acum. oricum, nu mananca nimic..iar...sper din tot sufletul sa fie de la dinti...de 3 zile iar e la maxim 5 lingurite/masa...

fatima respectele mele pt ce ai reusit cu eva

apropo de retetele de ieri. vreau sa va fac un calcul scurt. intre un bb nascut in nov, la inceput, hranit cu formula si deiversificat la 4luni, si un bb nascut la sf de dec, alaptat, si diversificat la 6 luni, e o diferenta de 4 luni, din punct de vedere al diversificarii. deci nu va stresati! nu toti copiii mananca asa ceva. sa nu ne intelegem gresit, retele sunt binevenite. ati prins voi ideea..

io eram.. da'mi e o lene sa log out, log in, sterge, log out, log in, ia-o de la capat....ma iertati, da?

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06


Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius



merci de explicatiune - asta ca sa nu creada Donia si ca mami n-d a facut o vrajeala si a transformat-o pe Mirona gospodina in dianocica, da???
va pupez


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

Fuguta, fuguta pana nu se trezeste....

Avem un coltisor de dintisor dreapta sus!!!
Azi dormit pana la 10, cu o trezire la 23 din cauza sacului de dormit...una la 4 din cauza dintisorului...una la 6 din cauza de foame...una la 7.30 din cauza ca pleca tati la lucru...si ultima la 10.Dar sunt odihnita.
Va tzuc " minunatelor"

FLORE ALESSIA LIANE (16-12-2006)
LUNA 10
IMPOTRIVA BANNARII AELITEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by Mirona

quote:
Originally posted by dianocica

quote:
Originally posted by mami_n-d_06

nici d nu mananca ficat. si nici nu o sa..mult timp de acum. oricum, nu mananca nimic..iar...sper din tot sufletul sa fie de la dinti...de 3 zile iar e la maxim 5 lingurite/masa...

fatima respectele mele pt ce ai reusit cu eva

apropo de retetele de ieri. vreau sa va fac un calcul scurt. intre un bb nascut in nov, la inceput, hranit cu formula si deiversificat la 4luni, si un bb nascut la sf de dec, alaptat, si diversificat la 6 luni, e o diferenta de 4 luni, din punct de vedere al diversificarii. deci nu va stresati! nu toti copiii mananca asa ceva. sa nu ne intelegem gresit, retele sunt binevenite. ati prins voi ideea..

io eram.. da'mi e o lene sa log out, log in, sterge, log out, log in, ia-o de la capat....ma iertati, da?

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06


Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius



merci de explicatiune - asta ca sa nu creada Donia si ca mami n-d a facut o vrajeala si a transformat-o pe Mirona gospodina in dianocica, da???
va pupez


Miro

pardon. mami nd e gospodina, da? ca ea a pus retetele... sa nu creada lumea ca mami nd nu da ficat la copil. asta da.

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06


Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaCat spune:

quote:
Originally posted by flore26

Fuguta, fuguta pana nu se trezeste....
Avem un coltisor de dintisor dreapta sus!!!
Azi dormit pana la 10, cu o trezire la 23 din cauza sacului de dormit...una la 4 din cauza dintisorului...una la 6 din cauza de foame...una la 7.30 din cauza ca pleca tati la lucru...si ultima la 10.Dar sunt odihnita.
Va tzuc " minunatelor"

FLORE ALESSIA LIANE (16-12-2006)
LUNA 10
IMPOTRIVA BANNARII AELITEI



Felicitari pentru dintisor

Nicole Oana Cat
http://new.photos.yahoo.com/oanac1980/album/

Votati pentru Nicole

http://vedeta.himalayaherbals.ro/index.php?page=galerie&pagina=27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

eu nu ii voi da ficat.... never... daca s-ar putea !

azi-noapte octavian mi-a facut 2 figuri de toata frumusetea...s-a trezit de 2 ori in prima faza...eu ca o mama buna ce sunt scot tz sa-l adorm...se uita la ea...pune limba....si imi intoarce poponetul si adoarme....am crezut ca nu vad bine...what?..nu a vrut tz?....sper sa nu fie doar un accident (si tre sa ii dau oarecum dreptate dianocicai la faza asta...ca renunta singur la tz...cand vrea el )

inca nu papam legume+carne...am epuizat toate combinatiile posibile..gusta si se scarbeste..luam o pauza (fara stress) si apoi incercam iar..de lingurita nici nu se pune problema deocamdata


Alina,mami de Mihnea-Octavian

varsta Octavian;


www.sonia.as.ro/" target="_blank">Sosonica, ne rugam pentru tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Asa am auzit si eu despre ficat,noi inca nu papam ficatel si sunt sigura ca nici nu-i place

eu tocmai vroiam sa fac pt noi adultii azi ficat cu piure acum ce fac nu mai papam?

Flore-felicitari pt coltisor

Panaa-

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 11
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006
www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput