Prichindei martie - aprilie 2005 (124)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danuta_t spune:

Mamacita, ce ma bucur ca sunteti bine. Putere la puterea doua si in continuare.

Zuzule, si mie mi-ar face mare placere sa va mai vad, daca poti m-as bucura sa-mi trimiti adresa sa va mai admir. Eu abia astept sa-i vad cum se joaca impreuna, pana atunci ma uit pe la altii

Dana cu minunile ei: Mihai (20.04.2005) si Andrei (3.04.3007)
http://community.webshots.com/user/danuta_t

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Vad ca ati fugit toate de aici...
Eu intru rar fiindca am niste probleme si pana nu le rezolv nu prea am resurse de scris pe forum. Voi ce ati patit? NU mai are nimeni noutati? Ce va mai fac prichindeii?
Prichindica mea a fost din nou plecata doua saptamani la tara cu parintii mei. Astazi ii aduce tati acasa. Abia o astept. Intre timp ma lupt cu Mariuca, nu prea ii surade des ideea sa-si faca multele teme... De ce trebuie sa faca teme daca ea stie? In fine, va intalnesc la discutii d-astea peste cativa ani
Chestie relatata de mama azi la telefon: bunicu': "mai taci mai gura sparta!" Ioana, foarte serioasa: "de ce zici asa? Crezi ca vorbesc prea mult?" Nu ii explicase nimeni ce inseamna "gura sparta"...
Va astept cu vesti cat de mici.
tuturor!

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

SI eu sunt intr-o pasa super proasta care imi da batai de cap de ceva vreme si de asta nu prea am chef de nimic

Matei a crescut si este un frumusel si un destept. La gradinita este iubit de toti, febletea gradinitei, toata lumea ne spune cat este de extraordinar ca nu plange niciodata, se imbraca singur, este ordonat, prinde foarte usor, este destept etc etc, chestii care ne bucura foarte foarte mult.
A inceput sa vorbesca din ce in ce mai bine si ne surprinde mereu. DIn pacate acum nu tocmai imi vin in cap asa de multe sa va povestesc dar uite un dialog de seara cand ne intorceam de la gradi:
" eu: ma pupi si pe mine?
el: isi acoper gurita cu mana.
eu: lasa ca te pup eu si il pupam pe obraz.
el: nu obrazul pupa, nu obrazul pupa.
eu: dar unde sa te pup?
el: nasul si se baga cu nasucul in buzele mele"

Azi ne-am luam aspirator si venim acasa si intreb" cine baga aspiratorul, si il intreb pe el :cine a facut mizerie(ca doar el face ) si Matei sta nitel pe ganduri si ce imi raspunde: "tati mizerie" .
Gradinita este in engleza si cand sosim zice" good morning" si seara "goodbye" si mai spune cifre in engleza sau "bless u" cand stranuta...va dati seama cat de haios este.
In rest cam s-a inbolnavit, chiar rau, am ajuns suspecti de pneomonie si culmea acum iar este racit imi vine sa urlu, am stat mai mult pe acasa decat la serviciu.

Cam atat despre noi si poate se mai animeaza si subiectul nostru

Poze noi cu noi;
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coco spune:

Andruzza - nastere usoara si bb sanatos!

Mamacita - Doamne ajuta, se pare ca greul a trecut! Numai bine si multa putere!

Vlad a fost vaccinat sapt.trecuta, 2 zile a schiopatat. A avut si 1 zi temperatura, dar cam atat reactie; in schimb vineri i-a fost rau, a vomitat de vreo 3 ori, si nu a prea mancat. De febra nu a facut temperatura, in schimb mi-a mancat zilele astea f.putin.Il las sa manance cevrea si cat vrea, altfel isi face singur sila si vomita . De dimineata a avut scaun moale, vad ca si-a revenit .
Eu joi mi-am scos o masea de minte si-s acum cu falca umflata (cand ma gandesc ca era doar o mica carie, nu aveam altceva si acum le trag...)...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

coco, thx!

Mai sunt doua zile de 2 in 1 si gata :)
Pe 10 oct avem programata cezariana, suntem in pregatiri, emotii....stiti voi
va

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adseana spune:

Andrruzza tinem pumnii ca totul sa fie Ok in 10, cand veti face cunostinta cu noua membra a familiei voastre! sa fie intr-un ceas bun, si sa ai o fetita de nota 10! va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

adseana, thx!



mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela_r spune:

Buna dimineata mamici

andrruzza va tinem pumnii sa fiti bine.

Fetelor,am tuns-o pe Dora. Este frumusica foc in postura de "baietel".
Tanti coafeza a tuns-o cam scurt,desi eu ii spusesem ca vreu sa-i taie putin varfurile.
Tati n-a fost foarte incantat.
Dora a observat ca nu prea-i convine lui tati si l-a intrebat"tati,nu mai sunt fumoasa?"

Nu-i plavce deloc la chesa."Mami,sunt topii pitici,nu mai veau a chesa".
Am vb la o gradinita si oprimeste primavara .Acolo sper sa-i placa.
La cresa este cea mai mare si n-are cu cine sa se joace.
Saptamana asta facem si noi vaccinul.



Pupici

Ionela siDora
Varsta Dorei
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10708;116/st/20050413/e/DORA/dt/7/k/2b8c/event.png
POZE CU PITICA LA MARE
http://s189.photobucket.com/albums/z166/ionela_r/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Buna fetelor,

Imi era dor de voi. Nu am mult timp ca s-a trezit pitica. Vin cu niste poze de la mare...

http://www.dropshots.com/mamanati#albums/Cami%20la%20mare



www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de Lea dulcineea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Fetelor,m-ati amuzat.Sunt tare scumpi copilasii atunci cand incep sa vorbeasca.Sa va traiasca puiutii si sa fie sanatosi,iar voi sa va bucurati de ei.Pupicei de la noi.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=137704ec8fb38b578d82f6&skin_id=o&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet si poze
POVESTEA NOASTRA


"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

Mergi la inceput