Prichindei martie - aprilie 2005 (124)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

quote:

Fetelor- m-am intalnit cu asistenta dr de familie si mi-a zis ca la sfarsitul lunii sa ne pregatim de vaccin. si e corect- m-am uitat in carnetul de vaccinari, iar trebuie sa ne vaccinam, uff!

Corina si Vlad

Amintiri





Alexia a facut deja vaccinul acum vreo saptamana doua si chiar a avut si reactii la el, febra de 37.7. Se pare ca e ultimul din lista pana la scoala.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

andira, roxx, ligia, multumesc frumos! Ieri am facut 36 de saptamani, chiar un pic mai este. Joi avem ultima eco la Iosup, tre' sa-i pregatesc hainutele si gata, mergem la intalnire

Noi n-am facut vaccinul. Chiar azi a fost Bogdan sa-mi ia prenatalu' de la dr. pediatru dar nu i-a zis nimic de vaccin, chiar s-o sun.

va

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

Andrruzza nastere usoara iti doresc si bebe papacios!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Andruzza nastere usoara refacere rapida.Un bebe cuminte.
Despre noi suntem binisor, dar ne luptam cu o diaree care ne tine deja de vreo 4 sapt.
Mai avem un pic si ne intalnim cu printesa.


sanatate prichindeilor,

Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

CatXo, thx!

Dantje, merci la fel!



mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

quote:
Originally posted by Dantje

Andruzza nastere usoara refacere rapida.Un bebe cuminte.
Despre noi suntem binisor, dar ne luptam cu o diaree care ne tine deja de vreo 4 sapt.
Mai avem un pic si ne intalnim cu printesa.


sanatate prichindeilor,

Dantje & Martijn



Dantje acum am vazut ca se apropie si la tine marea intalnire. Iti doresc si tie nastere usoara si o printesa papacioasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Sar'na de urari Catxo, mai avem nitel pana la marea intalnire cu printesa.
Despre noi , amestecate ca sa zic asa....cand scapam de diaree cand revine.Martijn s-a facut golan mare personalitatea lui a ajuns s-o intreaca pe-a mea...ceea ce nu-i de dorit.Nu stiu, observ un comportament ciudat oarecum,nu-i convine ceva incepe sa stige dar in asa hal ca ma sperie, sa fie din cauza printesei,sa fie alte cauze,daca aveti idei astept.De exp aseara incepuse sa strige cand sa-l ducem la nani din toti bojocii la ta-su sa urce scarile mai repede ce e surd.....dar stiga atat de tare ca m-a speriat.Sper s-o scoatem la capat.Cand nu are momente din astea e cel mai minunat discutam ca oamenii mari, povestim, cantam.
Revenim sper cu vesti mai bune

Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Buna
Ce mai faceti?
Nu am mai intrat ca tot fac conserve si nu mai reusesc sa le termin.Acum am luat o pauza ca mi-e fff rau.De-ar sti Dr.ca eu in loc sa stau in pat,muncesc pana pe la 2 noaptea....,cred ca m-ar interna.
In rest suntem bine .Andrei a racit putin.Burtica creste,inca vomit(am 5 luni),dar suntem bine.Pupicei la toata lumea.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=137704ec8fb38b578d82f6&skin_id=o&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet si poze
POVESTEA NOASTRA


"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Dragelor,ma bucur ca nu ne uitati;nici noi nu va uitam,dar TIMPUL!!!!bata-l vina!!!
Bineinteles ca nu mai apuc nici sa deschid compu',iar daca o fac,este sa absorb informatie,ca tare-i plina medicina de ingramaditi,si taman cand ai nevoie de ajutor,atunci parca se tampesc toti!Scuzati-mi obida,dar m-am saturat sa ma tot specializez pe diverse,in timp ce altii nici din propria specialitate nu citesc,decat odata la 10 ani!
Acestea fiind zise,dupa multe chinuri(multumesc,Dumnezeule,pentru rabdare si putere!),raportez cu mandrie si fericire ca Anabela suge exclusiv la san,fara lingurita,intre 500-600 ml/zi,si creste tare bine:la 10 saptamani(varsta corectata 4 saptamani)are aproape 3900 g si 53 cm.Este din ce in ce mai frumoasa,as vrea sa ma fudulesc cu ea dar nu pot promite ca pun poze caci sigur nu apuc.Nu mai este asa cuminte,s-a invatat alintata+colici,dar oricum nu se compara cu Alexut,care ,pe langa tantrumurile exasperante ca intensitate si frecventa,are in continuare aceleasi probleme cu somnul,care nu cedeaza la nici o metoda,ortodoxa sau mai putin.Dar,ca veni vorba de el,in rest e cuminte,iubitor pana la extrema cu tot anturajul,mai ales cu mami-mama(mai nou asa ma alinta),stie o gramada de poezii de mi-e rusine9Miorita,Mama de G.Cosbuc,Luceafarul,vreo zece poezii de-ale Otiliei Cazimir etc).Povestile nu-l pasioneaza nici pe departe atat de mult pe cat o face poezia...si muzica.De marci de masini sau alte asemenea nu va mai povestesc,ca sunt floare la ureche fata de ce v-am spus mai devreme.Totul este sa aiba chef sa raspunda...Este de o incapatanare cum nu mi-a fost dat sa vad pana acum si care ne-a spiralat nervii,drept care caut metode de educare(voi da si anunt la ziar).

"Din avion"am vazut ca Cenia asteapta si ea al doilea copil,FELICITARI,se pare ca topicul a fost cu noroc.

Incepem incet-incet sa avem program unitar,Danuta a descris undeva foarte bine relaxarea si senzatiile traite cu al doilea copil,asa ca acum sper sa intru mai des.

Va pup!

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Heeiii, Mamacita, te-am simtit pe aici Nu mai intru decat foarte rar si aproape niciodata de la serviciu si acum am navalit fix dupa tine
Bine ai revenit! Ma bucur de progresele Anabelei! Si felicitari micului indaratnic pentru performante!
Multi -ici intregii familii si asteptam cu nerabdare pozici cu toti

Dantje si Andruzza tinem pumnii!


tuturor!

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput