Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (224)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Moni, Maraki pai blugi aia ii am de anul trecut. toata vara am tras de ei, acum ca am mai si slabit nitel, arata mai binisor. oricum mai trebuie lucrat.
Anasol mai cum adoarme davidul tau. eu il pun in pat si adoarme de unul singur, stau langa el. de 2 seri l-am adus in living, noi ne uitam la Tv si el sta cuminte pe canapea pana i se inchid ochisorii.
Maraki chiar ca nu e foarte inalt Angelo. zic ca marco are 87 cm, si imi amintesc ca tare pitic mai era in comparatie cu altii. Probabil acum astia inaltii stacneaza si pun kg pe ei, iar piticii se inalta si tot slabanogi raman.
Irina, Irinel bunicii au mai multa rabdare e drept, dar sunt prea protectori si grijulii. cel putin asa sunt ai mei parinti, le e frica sa nu pateasca marco ceva ca stiu ca fac urat si de aceea ii cam ingradesc limitele cu care e el obisnuit.
Dar...totusi...cred ca si-au mai revenit, daca l-au dat pe tricicleta si pe bicilceta mare cu 2 roti.
Bianca a si inceput Sandra cu teme?
Marco o iubeste intr-adevar pe Dani, ieri a strigat prin parc Dana, Dana. dupa care : Mimi, Mimi- pe soacra. of doamne...

ma duc si eu la epilat, caci maine merg la dr. si pe urma la mare. nu mi-am gasit timp azi...acum la miezul noptii ma apuca.
si noapte buna.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

'neatza.
Nu mai stiu cine m-a intrebat... dar NU, nu stau cu el deloc. Il duc, il schimb, il pup si facem pa-pa si asta-i tot. El este printre putinii copii care nu plang . De fiecare data ramanem (pe dupa usa) ca sa luam ultima imagine pozitiva cu el, de exemplu el stand la masuta la micul dejun. Si plecam linistiti.
Am stat in prima zi 2 ceasuri dupa usa si ce-am mai plans...... si el la fel..... cred ca ma simtea.....
Anasol, felicitari pt. decizia cu munca. Pupam burtica si numai bine.
Pupam toate fetele si piticii si multumim pt. comentariile din drop.


Cristina, mami de Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici
am dus printesa la scoala si acum am citit ce ati mai scris

BIANCA si fata mea a avut de scris ieri si cam mult , dar cel mai important lucru este ca ieri a cstat 2 ore singura (a stat tata in fatza blocului)dar cu interventii telefonice,,,,matusi, bunici, parintii....ce sa mai a fost f binede acum inainte asa va sta , tata ii da sa papa apoi pleaca si pana vin eu are program strict, un mare bilet lipit pe dulap in care i am impus niste reguli pe care daca le calca nu va mai sta singura(ii place sa stea )

stefan....e mortal , aseara am fost la curte cand m a vazut striga mamii, canca si da i pupaturi si eu ii ziceam ,,iubirea mea,,iar el raspundea,,bibaba,,

GIOVA nu l iau seara pe stef ptr ca mai mult l as obosi ca dimineata tb sa o duc pe bianca iar singura in casa nici gand sa l las si nici pe ea sa se duca singura la scoala

ANASOL e f bine ca incepi munca daca asta iti doresti...eu sunt o fire activa n as putea sa stau mult timp acasa
ASTERI ai vazut iubita ce baiat ai? bravo....cateodata noi ne facem griji mult mai mari , ieri abia am reusit sa ,,gonim,, parintii celor de clasa 1 ....nu puteau sa plece sa i lase cu toate ca ei erau super ok, dar oamenii care nu i au lasat o clipa singuri erau disperati sa i lase cate 1 saptamana

GIOVA super poze
MONI cand o face si stef la oalaaaaaaaaaa???cred ca noi suntem vinovate....ieri am vazut ca i luase mama o oala in forma de masina, dar nik

MARAKI cred ca i mai inalt ANGELO...
IRINEL scumpa fataai
ALIIIIIIIIIIIII tu vrei sa ti platim aparitiile?????????baga aici informatii

pupici si s aici ...pana pe la 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Ciao fetelor, noi ne laudam cu o trezire de azi-noapte pe la 2 , Iarine avea febra 38,5, i-am bagat un supozitor de paracetamol si o ora am stat si ne-am uitat la tv, dupa care s-a culcat pana dimineata la 8 cand s-a trezit iar cu febra 38,8 i-am mai tras un supozitor si vad ca inca nu a mai facut , s-a culcat, acum astept sa se trezeasca sa vad daca mai face febra.Ieri nu a prea vrut sa pape, poate are si putin rosu in gat, ca de la dinti nu cred ca face febra, nu a facut niciodata.

V-am si va doresc o zi excelenta , ca la noi e urat tare afara.

Ali12+ si IARINA (16.02.2006)
poze Iarina
http://www.dropshots.com/iarinutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

quote:
Originally posted by cosmi1975

neata gagici
am dus printesa la scoala si acum am citit ce ati mai scris

BIANCA si fata mea a avut de scris ieri si cam mult , dar cel mai important lucru este ca ieri a cstat 2 ore singura (a stat tata in fatza blocului)dar cu interventii telefonice,,,,matusi, bunici, parintii....ce sa mai a fost f binede acum inainte asa va sta , tata ii da sa papa apoi pleaca si pana vin eu are program strict, un mare bilet lipit pe dulap in care i am impus niste reguli pe care daca le calca nu va mai sta singura(ii place sa stea )

stefan....e mortal , aseara am fost la curte cand m a vazut striga mamii, canca si da i pupaturi si eu ii ziceam ,,iubirea mea,,iar el raspundea,,bibaba,,

GIOVA nu l iau seara pe stef ptr ca mai mult l as obosi ca dimineata tb sa o duc pe bianca iar singura in casa nici gand sa l las si nici pe ea sa se duca singura la scoala

ANASOL e f bine ca incepi munca daca asta iti doresti...eu sunt o fire activa n as putea sa stau mult timp acasa
ASTERI ai vazut iubita ce baiat ai? bravo....cateodata noi ne facem griji mult mai mari , ieri abia am reusit sa ,,gonim,, parintii celor de clasa 1 ....nu puteau sa plece sa i lase cu toate ca ei erau super ok, dar oamenii care nu i au lasat o clipa singuri erau disperati sa i lase cate 1 saptamana

GIOVA super poze
MONI cand o face si stef la oalaaaaaaaaaa???cred ca noi suntem vinovate....ieri am vazut ca i luase mama o oala in forma de masina, dar nik

MARAKI cred ca i mai inalt ANGELO...
IRINEL scumpa fataai
ALIIIIIIIIIIIII tu vrei sa ti platim aparitiile?????????baga aici informatii

pupici si s aici ...pana pe la 10

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975
http://community.webshots.com/user/cosmi1975




ce informatii vrei sa bag???

Ali12+ si IARINA (16.02.2006)
poze Iarina
http://www.dropshots.com/iarinutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


eu am fost la gine, rana e aproape vindecata, au mai ramas 3 mm, cica spre canal. daca nu se vindeca peste 1 an cauterizeaza si portiunea aia. am tot vorbit de metode, sterilet nu, cred ca raman la AB, sa vedem. cica spray-urile sau cele injectate pe sub piele sunt tot hormoni, dar nu dau siguranta primelor 2.
am luat papuci lui Clau, sunt niste ghetute misto de copil la Leonardo...dar si 140 lei sunt misto.
Mi-am luat crema de fata de la Vichy si contur pt. ochi, am lasat si acolo o suma faina si ceva medicamente pt. concediu.

marco a fost ok la gradi. nu a plans.
azi noapte s-a trezit plangand, l-am luat cu noi...caci tocmai avusesem un cosmar cu el...doamne ce naspa a fost.

Cristina eu te-am intrebat daca mai stai cu razvan la cresa. e mai bine ca l-ai lasat singurel.
Aly imi pare rau de Iarinutza. sper sa nu mai faca febra. frumoasa.
Cosmi am inteles, e intr-adevar greu..daca trebuie sa pleci cu Bianca la scoala. Il ai in weekenduri, nu?stiu ca iti lipseste, dar asta e...trebuie sacrificii.
am tot uitat sa-ti spun...cel mai tare m-a distrat la olteni cum servesc sarmalele...in zeama lor, zici ca e ciorba, si sunt cat pumnul.
Dar la nunta erau micute, fara zeama si cu mamaliga.
La noi in Ardeal nu se prea da la nunta sarmale cu mamaliga, sunt mai pretentiosi oamenii. comenteaza daca le dai asa ceva. la noi se dau sarmale a 2-a zi, cand e "zama acra".

gata fug la treaba.....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

azi e ultima zi de lucru a lui Clau. preda masina, telefonul, isi aduce toate lucrurile acasa...ce senzatie naspa... e nervos, agitat....sper sa-i priasca concediul, caci la intoarcere va intra cu "totul" in munca.

dar unde sunteti? Moni si tu ai disparut din peisaj?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Giova ...inca un picut si o taiati in concediu

Iarina s-a trezit dupa o ora de somn cu febra 39,2...a papat putin ,ma bucur ca a papat si atat, iar acum i-a scazut iar febra si s-a dus cu tata-so la culcarica.

Chiar asa...pe unde sunteti??? V-a luat frigul???

Anasol ma bucur ca e bine bebe din burtica

Ali12+ si IARINA (16.02.2006)
poze Iarina
http://www.dropshots.com/iarinutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

GIO lasa ca o fi bine.Concediu placut,cand plecati? iar n-o prinzi pe Anda cred.
La noi azi s-a anuntat oficial ca omu' negru va fi noul director Sefu mai e platit pana la sfarsitul lunii,dar azi a venit ultima zi,asa a vorbit cu ei. Asta nou' italianu' (vorba vine, ca e marocan toata ziua dupa nume si mutra si statura,sau yemenit cum a zis ala,dracu stie ) ,vorbeste tot la persoana a doua cu noi si noi tot cu per tu Ioaii ... si cum arata pe scaun la sefu' In rest suntem ok,facem p-aci haz de necaz ,l-am poreclit momentan Piscotzel Pana e cuminte,ca daca nu ...


MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007
www.dropshots.com/moni1" target="_blank"> FILME

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ALI LA IARINA SA SE FACA BINE

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007
www.dropshots.com/moni1" target="_blank"> FILME

Mergi la inceput