Piticlonti de iulie-august 2004 (230)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Daria, nu-ti face probleme ... Asa a fost si la noi in primul an, la aceeasi gradinita ... a fost facuta o grupa suplimentara la care lucrurile se desfasurau exact cum zici tu, in vreme ce - virgula - celelealte grupe aveau program lung, cu mese si somn ... Si a fost totul bine !

Ioana, asa zi mama ... clasa I de trei ori ... De asta esti tu asa fata desteapta ... si s-au prin si cei de la tine de la job si te lasa sa te descurci singura cu orarul ...

Mitzu, am uitat sa iti raspund ... As pune eu filmulete, ca am mai multe dragute in aparat ... dar nu au nici un haz cand le descarc in computer - nu se aude nimic, sunt mute ! ... Cred ca am o problema la PC, nu stiu exact, poate imi lipseste un codec ceva ... O sa incerc sa descarc din aparat direct in PC de la birou, poate asa merge ...
Cum a fost ziua lui Tudor ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

helou!

acum am terminat de citit capitolul trecut....Mitzu, imi pare rau pt ingrijorarile ce le ai iar cu copiii, sunt de inteles. Daria, Alice, tineti-va tare, toamna se numara bobocii,.... si nu numai.

Citesc cu interes si bucurie cum ca ai vostri copilasi majoritatea merg la gradi, Danut nu e inca inscris, deci sta cu mine si Andreea acasa. Il inscriu la anul si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

(CONTINUARE)... si va merge la 4 ani si ceva la gradi. Am vb si cu pediatra si mi-a intarit ceea ce si eu stiam, anume ca dupa 4 ani copilul e pregatit sa se desparta de mama impacat oarecum cu situatia si sa participe la activitati de grup. Eu nu neg si stiu ca sunt copii care fac asta si de la 2 ani si ceva insa la noi nu e cazul, Danut e un copil care nu e inca pregatit pt asta desi mie mi-ar fi in avantaj sa mearga 6-7 ore sa-si ocupe timpul cu copii de varsta lui. Tot pediatra lui m-a indrumat (cum si ea are doi copii mici apropiati de varsta lui Danut) sa-l tin acasa si iarna asta ca sa o feresc pe Andreea de imbolnaviri repetate, se stie ca primul an la gradi culmineaza cu raceli repetate. Nu ne garanteaza nimeni ca tinandu-l acasa si lasanndu-l prin parc printre copii, ce vin de la gradi, va scapa 100%, cert este ca iarna si primavara trecuta nu mi-a racit decat vag prin decembrie si fara febre, deci viroze nu a facut deloc in sezonul rece. Asa ca una peste alta am decis de comun acord cu tot familionul ca vom amana pt 4 ani mersul la gradi si sa speram ca nu am gresit luind decizia asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

http://good-times.webshots.com/photo/2408273170100032467IFkzOZ?vhost=good-times


citeva poze de la pescuit....
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,io-mi injectez doza de "fericire" pentru ziua de azi cafea tare,tareee cu cioco...cine mai doreste
Lia io zic ca fiecare mama stie cei mai bine pentru copilul ei,asa ca sigur ai luat hotararea cea mai buna pentru Danutz....sa mai pui poze cu minunile tale cu ochi albastri
Am vazut pozele de la pescuit,zona este superba la fel si Uka si mamica cu coditze
Hai sa avem o zi buna

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineataaa !
Sunt moarta de somn, Giulia s-a tot trezit azi noapte ca are muci ... aiurea, n-avea nimic, decat nervi. Da` si io :-) Asa ca la 7,15 la trezire eram coma amandoo. Dar n-a comentat, am imbracat-o, coafat-o si la revedere, a plecat cu dadaca la servici.
Ploua la noi si e un friiig ...
Kim - da` ce faina esti asa cu codite, super pozele, Luca e un frumos, are pe cine semana
Lia - si eu zic ca ai ales bine, dat fiind ca bebelina e inca mica, doar sa rezisti tu, da ? Si sa pui pozici cu ochiosii !
Ioana - io as vrea cafea, da` mor dor ficatii, asa ca am renuntat ... chiar ca ma calugaresc ...

O zi frumoasa tuturor, treceti la raport despre a doua zi de gradinitzaaaa !



Daria & GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna didiata!
bun gasit tuturor, nu am apucat inca sa citesc din urma dar ma grabesc sa dau raportul: lasat copilul la gradi, am stat vreo 15 minute pe acolo, in care nu m-a bagat deloc in seama, am vorbit cu educatoarea, i-am zis apoi ca plec la care replica a fost: "pleci a sevici? bine. pa"
si cu asta gata
la Sinaia a fost bine, cald, frumos, obositor pentru mine, dar ne-am si relaxat putin.
revin cu poze si sa ma pun la punct cu noutatile.
pupici tuturor si o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Neata!

Eu sunt amarata rau...azi a fost cel mai rau, a inceput sa planga de cum am ajuns in fata gradinitei. Cu greu l-am dus inauntru, l-am dezbracat, incaltat...m-am dus cu el in sala de mese, ca nu se desprindea de mine, si cand l-a asezat la masa am plecat. Deci l-am lasat plangand rau, cu lacrimile in barba. Asa ca sunt intoarsa pe dos si nu-s in stare sa fac nimic. Ne asteptam la plansete, dar e tare greu cand trebuie sa le chiar faci fata. Incep sa ma gandesc si eu ca poate nu e pregatit sa se desprinda de noi. Pe de alta parte, e clar ca are nevoie de gradinita asta, comportamental si mental este pregatit pentru ea, dar se pare ca nu si afectiv. Sau poate e prea devreme sa judec asta.
Si mi-e foarte clar ca daca l-as muta la 4 ore, ar fi aceeasi problema, ca el plange la inceput dupa care se linisteste. Cred ca si la 4 ore ar plange.

Roxi, Daria, va invidiez. Si in acelasi timp tin pumnii sa fie tot asa, si sa nu aiba probleme deloc.

Lia, daca poti sa stai acasa cu ei, poate e mai bine asa. Eu incep serviciul din octombrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mitzu, multi pupici la tine ... gandeste-te ca Tudor e ok la 3 minute ce ai plecat tu. Si e cu copii, e bine, se joaca, iar tu ai timp pt Mara si pt tine (ma rog, macar asa, teoretic, ca practic sigur nu ai o secunda libera). Si cum a spus si Kim, va trece si faza asta.
Rox, baga pozili ! :-)
Carmenp - ce face Ilinca ??? Cum e la gradi ???
Pako - voi ce faceti ??? Cum esti ???
Dar POLUX ??? ...
De Rain mai stiti ceva ???
Alice - semneaza condica !
DanaSpeel - cum sunteti, cum stai cu terapia, sper ca esti bine !
Roller - nici un semn de la voi ...
Papadieeeeee - ce face Catrina ?

pt tuoateee cele care chiuliti


Daria & GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

quote:
Originally posted by mitzura

Neata!

Eu sunt amarat rau...azi a fost cel mai rau, a inceput sa planga de cum am ajuns in fata gradinitei. Cu greu l-am dus inauntru, l-am dezbracat, incaltat...m-am dus cu el in sala de mese, ca nu se desprindea de mine, si cand l-a asezat la masa am plecat. Deci l-am lasat plangand rau, cu lacrimile in barba. Asa ca sunt intoarsa pe dos si nu-s in stare sa fac nimic. Ne asteptam la plansete, dar e tare greu cand trebuie sa le chiar faci fata. Incep sa ma gandesc si eu ca poate nu e pregatit sa se desprinda de noi. Pe de alta parte, e clar ca are nevoie de gradinita asta, comportamental si mental este pregatit pentru ea, dar se pare ca nu si afectiv. Sau poate e prea devreme sa judec asta.
Si mi-e foarte clar ca daca l-as muta la 4 ore, ar fi aceeasi problema, ca el plange la inceput dupa care se linisteste. Cred ca si la 4 ore ar plange.

Roxi, Daria, va invidiez. Si in acelasi timp tin pumnii sa fie tot asa, si sa nu aiba probleme deloc.

Lia, daca poti sa stai acasa cu ei, poate e mai bine asa. Eu incep serviciul din octombrie.


Mitzu multesi multieu te inteleg foarte bine,pentru ca iaca sunt in a treia saptamana si mandra tot plange dimineatza,dar sper ca incet,incet sa se reacomodeze,o sa se acomodeze si Tudor dar ii mai trebuie timp!!Si eu invidiez mamicile ale caror copii nu plang dimineatza si le tin pumnii sa fie la fel si in continuare.
Daria btw de calugarie la ultima disputa cu soacra,despre faptul ca nu mancam carne de porc,m-a intrebat "da' vretzi sa va calugaritzi?"

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput