Singuratatea in doi. Un capitol incheiat.

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by ane2200
Faza cea mai nasoala - si asta e o scapare a legii - e ca daca el obtine drept de vizita la o anumita data si nu vine, nu pateste nimic, dar daca tu refuzi sa-i dai copilul - din diverse motive - te poate actiona in instanta. Asta chiar nu e corect.



Exact! Asta discutam si cu avocata mea aseara. Ca legile astea sunt facute cu kuru, de catre niste capete patrate...



Elle_seb


May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Chestia asta cu lucratul la negru nu se poate da in vileag? Pe aia de-i vedem la televizor cum ii afla? Nu se poate face un denunt, o anonima, un detectiv particular, ceva?

Scuze de interventie, dar ma infurie la culme indivizii astia care-ti fac praf viata, divortezi sperand sa scapi de ei dar te sacaie in continuare.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=98766" target="_blank"> Bazar pentru Alex, un baietel diabetic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

da-o anonima c-o semnam si noi! avocatul pe care il aveti trebuie sa stie cum sa aflati daca munceste sau nu, sau cum sa-l prindeti .nu cred ca nu a mai avut cazuri asemanatoare .

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by aurelia1278

Chestia asta cu lucratul la negru nu se poate da in vileag? Pe aia de-i vedem la televizor cum ii afla? Nu se poate face un denunt, o anonima, un detectiv particular, ceva?

Scuze de interventie, dar ma infurie la culme indivizii astia care-ti fac praf viata, divortezi sperand sa scapi de ei dar te sacaie in continuare.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=98766" target="_blank"> Bazar pentru Alex, un baietel diabetic




Asta intrebam si eu...
Nu stiu, tare mi-as dori sa aduc niste dovezi ca el de fapt lucreaza la negru, insa nu stiu ce dovezi ar putea fi luate in considerare de instanta... si nici nu prea stiu cum as putea face asta...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by elyda

da-o anonima c-o semnam si noi! avocatul pe care il aveti trebuie sa stie cum sa aflati daca munceste sau nu, sau cum sa-l prindeti .nu cred ca nu a mai avut cazuri asemanatoare .

dana




Pai se face o hartie catre ITM prin tribunal. In adeverinta aia pe care ITM-ul o elibereaza va scrie doar daca lucreaza cu contract de munca. Daca lucreaza la negru, cum sa aiba aia habar unde?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonsis spune:

buna fetele!
daria,
nu il mai asculta...nici nu are rost sa iti mai tocesti nervii...ai grija de giulia, este o fetita superba si ai grija de tine.lasa-l sa vorbeasca....mai rau e ca tu ai cheltuit bani in folosul familiei....si el....in interes propriu...casa era a ta?adica ai ramas macar in casa?dupa ce ai si renevat-o?
elle_seb....ce mizerabil e si fostul tau....el se ascunde sa nu plateasca bani de parca nu ar fi pentru copilul lui...
din pacate daca nu are contract de munca....nu ai ce dovada sa aduci...dar stiam altceva...tu il poti da in judecata pt pensie,el face dovada ca nu are servici...dar el din ce traieste? ca stiu ca trebuie sa plateasca pensie oricum...chiar daca nu are venituri,din somaj sau dun ajutor social...din ceva...are obligatie fata de copil.uite chiar o sa intreb,matusa mea e avocata si trebuie sa stie.
anne 2200.....din pacate inca isi respecta programul ...mai face exceptii...dar de fiecare data e atat de smecher...ca de fapt asteapta sa am eu treaba cu ele si sa ii zic ca nu i le dau si ma lasa sa ma rog de el...face figuri...
de ex...sambata erau la el si le vroiam pt duminica...bineinteles...intrebari....ca daca nu ii spun unde ma duc nu mi le da...ca la ce ora ...si intr-un final m-am trezit cu el la scara ....vino sa ti le iei....le-a adus de sambata seara...cred ca s-a bucurat ca i le-am cerut.
anne..tu poti sa spui ca e sugar si la 1 an jumate (parca e mic bebe,nu?de cateva luni)si nu il poate lua la el peste noapte.si sa nu accepti program permanent...cum bine zicea elle_sab..divortezi,nu te mariti...doar nu vrei sa il vezi zilnic...
la mine scrie in acte....are dreptul la legaturi personale cu minorele de vineri seara pana duminica seara...o avocata mi-a zis ca e interpretabil...legaturi personale inseamna sa le vada nu neaparat sa le ia la el...dar ...nici in favoarea mea nu e...poate sa le vada in intervalul asta oricand....
anne....partaj?aveti casa sau ceva luate in comun?
eu aici am scapat usor...nu am avut nimic de impartit ...asta deja e o alta poveste...casa e dinainte de casatorie si masina din cauza legii...(chestia cu rabla...am luat un clio...am dat dacia care era pe numele mamei si am luat clio tot pe numele ei...asa ca s-a zgariat un pic pe ochi)
aurelia....chiar ....e o idee....trebuie sa fie o solutie ...si legea pana la urma....se interpreteaza asa e de prost facuta/....
va pup
dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

uhuuuu,deci sa ma pregatesc cum se cuvine ca si eu am infatisare pe 3 octombrie.

espiritu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

si pentru Elle_seb multa,multa putere si intelepciune.
iar asta e ca sa mai uiti de rautati si necazuri.


espiritu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Elle_seb mesajul"floricol"de la espiritu m-a dat pana si pe mine gata!suuuuper !bravo ,mai vad si eu barbati sensibilosi ca de "stilul supertare-n-muschi " ma cam plictisisem.Espiritu ai admiratia mea sincera pentru modul cum reactionezi si sa ai parte de un divort civilizat .cred ca citind ce au postat fetele pe aici ai mai invatat cate ceva. Daria situatia ta este f grea si numai muuuulta rabdare si capacitatea de a te detasa cat poti de situatie te poate ajuta sa-ti fie putin mai usor. Elle_seb un barbat care-si ataca sotia de dupa fusta mamei lui si folosindu-se de copil este o nulitate in primul rand ca tata si apoi in general ca om. Tonsis desi ai si tu o situatie destul de dificila , esti totusi putin mai avantajata fata de celelalte fete .stiu ca nu ti-e usor si te inteleg perfect,sunt alaturi de tine si poti sa-mi povestesti tot ce te framanta ,poate te mai linistesti.asta este valabil pentru voi toate ,va citesc mesajele si sunt cel putin cu sufletul alaturi de voi ! Espiritu cred ca o sa ai intelepciunea sa te comporti atunci la fel de dragut si civilizat ca acum .

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noi avem infatisare pe 22 octombrie ...
Tonsis da, ap. e al meu. Macar atat.


Daria & GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput