Singuratatea in doi. Un capitol incheiat.

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Intrebare: exista lege care spune cat trebuie sa stea copilul la celalalt parinte ???


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Intrebare: exista lege care spune cat trebuie sa stea copilul la celalalt parinte ???


Daria & GIULIA(2004 08 16)



asta se stabileste la judecarea custodiei.cel mai corect raspuns il are un avocat.mie mi-a explicat avocatul cam despre ce este vorba dar e cam alambicat.in linii mari se propune un program de vizita.daca si partea adversa e de acord ramane asa.daca nu partea adversa face apel pt a schimba acest program de vizita.
programul de vizita se stabileste la nivel de saptamana,vacante,sarbatori legale cat va sta copilul la cel care pierde custodia.de asemenea programul de vizita poate merge de la zilnic pana la deloc dar nu stiu exact in ce circumstante se poate cu deloc.
in concluzie tot avocatul te va lamurii cel mai ok.

espiritu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Daria, din pacate nu exista lege in acest sens. Mie mi-a explicat avocata ca acest lucru ramane sa se stabileasca de comun acord intre cei doi soti. Instanta nu se pronunta in acest caz. Daca cei doi nu se inteleg, atunci fiecare propune varianta lui si se judeca. Nu stiu exact pe ce criterii. Eu de exemplu, doresc ca tatal sa poata lua copilul in week-end doar dupa implinirea varstei de doi ani. El vrea de la intarcare. Acum, ce sa zic? Cum isi da seama instanta sau altcineva cand e intarcat? Vine si ma controleaza daca mai am lapte? In cazul asta, imi doresc sa alaptez pana la 2 ani.

O alta fata urata a legii, de care am mai zis pe aici, e ca tatal obtine un drept de vizita, dar in cazul in care nu-l respecta, nu pateste nimic. Pe cand, daca tu ca mama ii limitezi dreptul la vizita, te poate da in judecata. Poate daca ne adunam mai multe, reusim sa schimbam legea.


Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Espiritu, am uitat. Bafta maine la proces. Tinem pumnii.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by ane2200
O alta fata urata a legii, de care am mai zis pe aici, e ca tatal obtine un drept de vizita, dar in cazul in care nu-l respecta, nu pateste nimic. Pe cand, daca tu ca mama ii limitezi dreptul la vizita, te poate da in judecata. Poate daca ne adunam mai multe, reusim sa schimbam legea.


EXACT!
Legea asta e un bulshit. Nu vine 3 luni la copil, urmatoarele 2 luni esti tu plecata cu copilul si el, daca are chef, te da in judecata ca nu ai stat la picioarele mariei sale.


Elle_seb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu vreau sa evit sa o las pe Giulia cu el sa zicem tot we-ul. Daca vrea, cateva ore, respectand programul ei de somn, da, dar nu vreau sa o ia sa o duca la socrii in sat de exemplu si s-o abandoneze la acei "oameni"
Mi-ar placea sa o ia zilnic, cat vrea, cat poate, dar sa stea el cu ea. Doar atat imi doresc. Timpul lor sa fie al lor ... stiu, cer eu mult, mai mult decat foarte mult ...
Si in niciun caz vacantele !!!
Ce pot face in acest sens ???


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

quote:
Originally posted by ane2200

Espiritu, am uitat. Bafta maine la proces. Tinem pumnii.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia


multumesc.uite ca totusi cineva si-a adus aminte....

espiritu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Bafta, Espiritu, la proces.
Iti tin pumnii!


Elle_seb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Astept sa vii cu vesti bune si cu detalii ... sper sa fie totul asa cum iti doresti !


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

De mine nu si-a adus nimeni aminte...

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput