Stelutze de ianuarie-februarie 2007 (52)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Elena...dar cui nu ii e drag copilul? Numai ca uneori trebuie sa faci ceva sa ii fie si lui bine dar si tie..chiar daca e de scurta durata..nu e o asa tragedie..ii va fii mai bine..spor la educatie ca sa zic asa.

Misha multumim..

Monicutz, nu cred ca e ceva grav daca face asa des kaka.Face asa si cand ii dai orez de ex?Poate trebuie doar sa schimbi meniul un pic.



*** AniS ***
Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***INGRID
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

si matei a zis azi, pemntru prima data "tata"!!!!

conchita, cum merge alaptatul? mie mi-a cam scazut productia..am pentru 2 supturi/zi plus 1-2 noaptea..dar daca ar vrea in timpul zilei..nu prea as mai avea ce sa ii dau, cu toate ceaiurile si galactogilele..

elena, eu mi-am dat seaa tarziu de mofturelele de genul asta ale lui matei..ed cate ori se trezea noaptea il puneam la san (recunosc, si din comoditate, ca tacea imediat..) DAr am observat recent ca se trezeste uneori ..pur si simplu..si fie se linistste singur in cateva minute, fie ii pun suzetica..fie ii dau putina apa...

in rest, e un copil destul de independent observ, spre marea mea bucurie..a star cu bona din prima zi fara proteste, a mancat de la ea mai bine chiar decat de la mine...e gelos doar cand il pun in patut si ma vede in brate la tati...




meg,dematei(9.02.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

meg..felicitari pt "tati"..ei care stau asa putin cu bebeii..au partea de prima strigare



*** AniS ***
Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***INGRID
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss68 spune:

Oare de-aia a zis fi-mea prima data mama, ca a stat mai mult cu ta'su?

Felicitari tuturor pt progresele bebeilor.

Pupam mamicile si bebicii!

criss de Ligia (26.01.2007)
Aici ne laudam cu pozuci

Cat de mari am crescut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

criss ... super intrebarea ta..



*** AniS ***
Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***INGRID
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_mvl spune:

Da, Anis si Megbeng, se pare ca suntem patzite la fel cu smecherasii astia de bebei care se trezesc doar ca sa mai stea si ei un pic langa mamici. Eu am avut-o pe bunica sotului la mine vreo 2 saptamani si ca sa nu faca Iulia prea mare galagie in timpul noptii o puneam la san imediat cum tipa de 2 ori. Avem deja o saptamana de cand nu o mai iau imediat din patut si se mai trezeste cateodata si plange un pic, pana intr-un minut, si adoarme la loc . Nici inainte nu plangea mult, dar o luam imediat in pat la noi si cred ca se invatase.

La mine Iulia nu mai vrea sa stea deloc in carucior. Si nici in brate...vrea sa o tim in piciorutze si sa "mergem". De duminica i-am luat premergator dar nu e prea fericita in el. Tot mai simplu e sa o ajut eu sa mearga, adica sa ma tina pe mine ocupata si cu fundul in sus.

Va pup si va doresc o zi frumoasa, numai buna de plimbarici.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

nu, nu, deci matei a zis prima data mama, pe la 5 luni jumate..inaitne afra adresa, evident, acum se uita la mine si tzipa:"MA-MA" ..de regula cand vrea afara idn patut..."ta-ta" e inca accidental, nu se uita la george cand zice.

cat despre premergator, nici matei nu vrea sa stea...plange si tipa de zici ca-l curentezi..in schimb i-am luat alta dracie, care se prinde de tocul usii si in care topaie nevoie mare (adica asa ceva: http://www.e-detskysvet.cz/images/sklady/01-645017a_0.gif)




meg,dematei(9.02.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RB spune:

Dragi mamici!
Declar (neoficial normal) inchis subiectul nostru pe DC.
Avand in vedere frecventa raspunsurilor......... pa, pa.

Raluca si BB AMALIA (22.01.2007)
www.flickr.com/photos/9278662@N06/1012232072/" target="_blank">AMALIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maryela spune:

Megbeng- stiu ca nu mai ai timp ca in vremurile bune, copii cresc si necesita mai mult timp...mi-e dor de matei, nu vrei sa ne mai spui ce face...dincolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaN spune:

Ivo, felicitari pentru examen!!! acum am citit din urma...am luat o pauza...scriu rar din lipsa de timp si eu. Invat...

pup fetele, poate readucem la viata subiectul nostru drag...aici "am nascut fetelor"...



www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Ajutati-l pe Darius

www.flickr.com/photos/9499103@N08/sets/72157600738372153/with/765224129/" target="_blank">POZE noua casa dar e deranj mareeee....
www.flickr.com/gp/9499103@N08/KiX7df" target="_blank">POZE DIN CASUTA NOUA

Ioana, mamica lui Matei Nicholas (25 ianuarie 2007)

Mergi la inceput