Ai nostri, ca brazii! dec-ian-feb 05 (49)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Multumesc mult fetelor! Sunteti niste dragute, m-am emotionat.

mama de BAIAT (9 ian. 2005) si FATA (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Tomasa, sa-ti traiasca fetita frumoasa si sa te bucuri de ea!

Coraly si Sergiu (3 ian 2005)

poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

wooow, Tomasa, sa va traiasca noul vlastar al familiei si sa fiti fericiti impreuna!!! sa ne spui cum e la inceput ce Tudor, cum o priveste/ cum vorbeste cu ea etc... sa stim si noi cele ce urmam

Simona, multumesc tare mult, m-am si vopsit si-mi place tare mult cum a iesti culoarea, poate pun si o poza, sa vad cum reusesc - si de la munte vreau sa pun insa ma urnesc f greu cand e vorba de pus poze pe net .

Bubu, multumesc de intrebare, burtica e asa de cuminte si nu ma supara mai cu nimik, si saraca ce mai primeste cate un cot/genunchi de-al fratelui care pur si simplu sare pe mine sa ma iubeasca si nu stiu cum sa-i mai zic ca ma loveste... el nu-si da seama si a devenit si mai iubaret decat era!! poate unde am fost cu el atatea zile in vacanta si ne-am simtit atat de bine!! chiar fetelor, am gasit o pensiune EXCELENTA ca asezare si cazare/personal/papa etc.. este vorba de Perla Paltinisului. am zis ca vom reveni SIGUR! poate la anu' cu bb mic de 5-6 luni sa fie doar cu tzatzi ca-i tare usor fata de orice altele de papat.
Bubu, am mai zis , in sarcina asta sunt mult mai relaxata, nu mai bag orice in seama ca la prima, stiu ce urmeaza si chiar la dr eu am mers ff rar, sper sa nu se supere . chiar maine am progr la Medicover (am free prin serviciu) la echo morfo de 21 sapt la Calomfirescu, am auzit ca e chiar bun!

pupici

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in sapt 21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

adita, sa va traiasca Antim - imi place teribil privirea lui, e un baiat tare frumushel, serios, ochii lui parca vorbesc!!
si toti copilashii sa va faca fericiti- i-am vazut si mi s-a umplut inima de emotii cu o asa casa plina de copii, cred ca esti super mandra de ei, si eu as fi, pe bune!! - mai ca imi faci pofta de inca unul, insa sa vad cum ne descurcam intai cu 2 . mie cel mai frica mi-e de nopti ca stiu ce inseamna trezitul cu bb asa mic pt supt/schimbat si mi-e sa nu ma ia si C ca vrea si el papa noaptea, sper sa-l fac sa adoarma la loc fara pb in acele momente
ma rog, cand ma gandesc in urma nu-mi vine sa cred ca eu trecut demult insa nu pot zice ca a fost usor!.. oricum am ajuns la concluzia ca merita sa faci copii!! oricat de greu ar fi... eh, nu uitati ca vorbeste gravida din mine, hormonii, deh, intelegeti

pupici

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in sapt 21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

am uitat sa va zic ca si azi a fost super ok la gradi, pare chiar incantat la copii, sper sa-l tina . iar a papat f bine la pranz supa insa dim la mic dejun nu a vrut deloc melci cu lapte, ce sa-i facem, ca nici ac nu papa din aia.. nici orez cu lapte nu vrea etc.. asta e, sper ca in timp sa-si dea drumul sa pape si altceva decat ou/ciorbaaa, supa..
la plecare ca si ieri nu mai vroia sa plece din curtea cu jucarii, a tb sa-i spuneam ca vine tanti aceea si ne da afara ca facem galagie si copiii ramasi vor sa doarma..

pupici

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in sapt 21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Vad ca despre ce-am scris eu nu zice nimeni nimic. Daca plictisesc asemenea detalii, nici o problema, ma abtin de azi incolo, insa credeam ca de asta suntem aici, sau ma insel?"

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Crinuta, se pare ca Rayan te mosteneste pe tine

Bafta tuturor la gradinita!

Irina am vazut-o si eu pe Maria, e o scumpa. Sa fie mincacioasa si sanatoasa!

kris ce mai faceti voi? Nu ai mai dat de mult nici un semn.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Sirimie, ce vaccin a facut Vladut? Matei nu a avut nici o reactie la Infanrix... Chiar nu se gaseste amidon? Nici la mag mici de langa bloc?
Am fost la Baby Expo, singura cu picii dupa mine si sincer a fost taaare greu. N-am stat insa mult si mi-am atins scopul: i-am luat lui M ghetute si ceva de imbracat. S-a jucat un pic la topoganele de la Chicco dar s-a speriat de "Ursuletul albastru"....
Shobo, succes cu gradi! In general debutul e bun la copii, iar plansetele pot incepe la unii in zilele urmatoare... Nu-ti face probleme cu mancatul, copiii invata mult prin imitatie. M mananca mai bine la cresa decat acasa si face fasoane mari cand e vorba sa mearga la nani. La cresa nu zice nici pas si chiar se joaca frumos... Cat a fost cazarea la Perla Paltinisului?
Irina, bine ai revenit acasa cu micuta Maria! E tare dulcica si pare sa aiba ochii tai (la forma).Asteptam mai multe amanunte despre ea si despre cum a primit-o Tudor! Tu cum te simti? Cum a fost nasterea asta fata de cea anterioara?
Adita, La multi Ani pt Antim! Sa-ti traiasca feciorul cel mare si sa fie sanatos! F frumoase pozele de la BabyExpo. Nu fii suparata ca nu a castigat, important e ca ati participat la concurs! Nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi cu mersul, lasa-l sa mearag daca vrea! Si Matei a facut primii pasi nesustinuti la 8 luni!
Matei cam tuseste asa incat de cateva zile ii dau Septilin si de azi incep cu suc de ridiche neagra. Bogdanel e cam bolnavior, cred ca a racit caci i se infunda nasul de la muci si noaptea da scularea din ora in ora. Pediatra mi-a zis sa nu-i curat desi nasul cu batista bebelusului, insa noaptea chiar trebuie s-o folosesc pt ca altfel nu doarme...

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157601885830356/" target="_blank">Botez Bogdanel
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157601885892902/" target="_blank">Poze din August&Sept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Septilin e bun pentru tuse?
Si Rayan tuseste putin, dar el a avut mucozitati, si banuiesc ca inca nu le-a eliminat pe toate.
Eu i-am luat azi Mucosolvan, o fi bun?

Pana azi i-am dat Exilin sirop, din Saudi, dar mi s-a terminat si am fost nevoita sa ii cumpar ceva de aici.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Liviana, si Stefan tot asa, se trezeste noaptea ca nu mai poate respira de muci, dar nici nu ma lasa sa ii scot
Crinuta, septilin e pt intarirea sistemului imunitar. de mucosolvan nu stiu ce sa-ti spun, n-am folosit niciodata.

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput