Comori de nov-dec 04 (155)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

try, ce frumos povestesti de copilashi...spor la treaba prin casuta si la pupacit frumuhseii
miria, poate reusesti din sem 2 sa o dai la stat...bafta!

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimi spune:

Roserb multam de intrebare, da ma simt mai bne, deja nu ma mai tranchilizez si noaptea, numai ziua mai bag un Vltaren.Mai am in afara de asta doar o nopate de tratament si dupa sper sa simt o ameliorare.Astfel m-am riicat si eu din pat, am inceput sa fac mancare( si culmea ca-l apuca pe al meu sot toate nebuniile cand vine acasa ca cica miroase toata casa...desi prima intrebare e ce avem de mancare...D-zeu sa-i mai inteleaga si pe ei...), ma joc cu Alex , dar a inceput si strumful sa mai stea ziua treaz si parca stie ca arde patutul lui, asa ca mai mult de 5 min de vegh in patut linistit nu are, dupa care incee scanceala.Maine imprumut un balansoar, sper sa-i placa acolo.

Am vazut pe rand asa: super Deliutza roz motata ! si subsriu si eu la Try, normal ca in gluma spun de fetite, imi iubesc baieteii mei enorm.Insa deocamdata nu reusesc sa-i vad un tot asa cum ziceai tu Andra, e foarte interesant si culmea tocmai la asta ma gandeam si eu, cum ii percep..intreg sau fiecare pe bucatica lui.Probabil ca trebuie sa creasca si Yannis mai mult, sa interactioneze in adevaratul sens al cuvantului.

Ruxita si Mihnea nu se dezmint, isi fac ei de cap si dau dureri de cap mamicilor dulci, dar noroc ca trece pan' se-nsoara/marita.Pupam si noi sa treaca mai repede.

Am vazut si poze de Adrienutu, super copil, si ca si Alex e foarte expresiv.Tineti minte ca de bebelus, Alex de Try era incredibil in expresii.Ce bine i-ai zis teatral..dar sa sti Andra ca si Adrian are o privire pe care nu reusesti s-o definesti si te intriga.Dar tot zambaret te topeste.

Noi azi am vazut cat de capos poate fi Alexander.Nu stiu cu ce m-a suparat si i-am zis lu ta-su sa intoarca masina sa mergem acasa , ca in parc nu merita.A oprit pe dreapta si i-a zis sa ceara scuze si sa zica ''te rog mami si tati sa mergem in parc''.Credeti-ma ca am stat pe marginea drumului 15 min, pana ne-am plictisit noi, dar el nu a zis nici sa-l pici cu ceara.A luat mutra de suparat, a tipat ca vrea in parc, eu ii explicam ca nu mergem pana nu zice si el nu si nu.In final in plansete si urlete ca vrea in parc, scapa un iarta-ma mami, dar atat de stins la voce era ca d-abia iti dadeai seama.E spuneti si voi, ce-l durea sa zica si mergea direct in parc.?! nu a vrut si pace.Tare mi-e ciuda ca e asa indaratnic, ca doar ii fac toate poftele.Vara asta l-a stricat foarte tare plecatul de acasa.Pe de o parte mi-a fost mie bine, ca nu m-am obosit pe ultima suta de metri in sarcina, am evitat caldurile din Bucuretsti penru el, dar pe de alta parte am pierdut toata bunavointa pe care i-am sadit-o in 2 ani, si mai ales obisnuinta de a asculta si executa ''ordinele'' mele exprimate cu te rog evident.Si nu stiu daca la varsta asta mai reusesc sa-l resetez si sa o luam de la capat, mai ales acum cand rebuie sa ma impart.E foarte usor sa deprinda un comportament ''rrau''.Poate gradintita o sa-l readuca un pic la normal.

Hai ca m-am intins iar si ce vroiam sa zic am uitat.Dar mai rasfoiesc din ura si imi amintesc.

Pupici

Poze noi jun.

Miki,mami de Alexander (12.12.04) si Yannis cu pozici proaspete. (28.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimi spune:

Si cu intarziere su eu La multi ani din inima lu' domnita moldovana, sa ne traiasca si sa fe la fel de luminoasa toata viata.Sa te bucuri de baieteii tai si mici si mari si daca mai ai chef sa ai spor la fata.

Poze noi jun.

Miki,mami de Alexander (12.12.04) si Yannis cu pozici proaspete. (28.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

Miki!lasa draga ca il aduci tu pe linia de plutire pe Alexander,acum incep frustrarile din cauza lui Yannis,asa se manifesta si Ken dar uite ca timpul a trecut si a invatat sa-l accepte pe Amon si toate s-au dres.fii calma,ferma in ceea ce spui si totul va fi bine!incearca sa nu-i mai faci toate poftele ca nu e bine,trebuie sa stie si de NU!

Try imi sunt atat de dragi cand ii vad ca se iubesc incat simt ca mor si renasc de 1000 de ori.mai tot timpul am ochii in lacrimi.Amon cand il vede pe Ken e tot plin de zambete si gangureli.Ken il ia si il pupaceste ,il gadila pe burtica,il imbratiseaza si asta micu e super fericit.in schimb toate-s bune si frumoase pana la jucarii.toate-s ale lui Ken,totul i se cuvine numai lui .cu chiu cu vai ii da si lui Amon jucarii!sa vezi Amon parca e alt copil cand e Ken la camin,in primul rand ca-si face somnul Klumea si in al 2-lea rand ca se joaca cu ce vrea el fara sa fie"deranjat" de frate-su.si eu abia astept sa mearga sa vad cum s-or juca impreuna!bafta la amenajarea subsolului!


Otilica ce mai face Ana?pupici pe obrajorii aia frumosi si speram sa se faca cat mai repede bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela roxana spune:

fetelor nu v-am uitat si va iubesc muuult!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cecilia C spune:

Fete frumoase cu copii mititei, va salutam si noi, am pus si noi niste pozitze proaspete ca ieri a fost ziua mea, am tinut secret, ha ha .. am implinit frumoasa varsta de 18 anisori ...iar sambata avem petrecerea Adei de 1 anisor si abia astept sa ne intalnim cu baietii Alex si Adrian si mamica Try sa vedem ce mai fac ei...

va pupam pe toate si revin dupa petrecere ca am multa treaba si n-are cine ma ajuta, ha ha.... se ofera cineva?????

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Cici sa traiesti la cei 18 anisori ce abia i-ai implinit , pozele sunt minunate, asa ma binedispui cu veselia ta, fetele is niste dragute, sunteti frumoase si traiti totul la maxim. Brava voua, mey! Sa fiti sanatoase, Aduta sa-si petreaca cu bine ziua si abia astept pozicile noi la fetele voioase

aime si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Revin, ptr ca poza cu servetelele scoase si intinse e bestiala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

LA MULTI ANI LUI BITS SI LUI CICI!!! fetelor, scuze de intarziere, sa fiti fericite, sanatoase, sa va bucurati de comorile voastre scumpe!!!
EU sunt la sot la sv acum, beau cafeluta, ca am consfatuire azi si ma duce el cu masina un pic mai tz.
Am fost cheauna rau zilele astea, cu sotz plecat, iar cand vine, aduce dupa el pe cumnat cu printesa lui :D si uite asa stai si munceste si sv si copil si casa si musafiri, dar pana la urma m-am descurcat bine cu toate, mai putin ce imi programasem sa citesc pt scoala, dar poate recuperez zilele acestea; v-as spune cam ce simt in leg cu inceperea serviciului, dar mi-e ca va plictisesc :D , insa cum nu am cu cine vorbi ca sotul e mereu ocupat, pe voi pica :D :D :D
Ma asteptam sa privesc inceperea activitatii ca p eo responsabilitate in plus, ca sa nu spun povara, insa nu e asa; simt emotie, nerabdare sa incepem scoala, simt dorinta de a perfectiona, si a lucra cu copiii; am mult de muncit, sunt chiar la inceput, insa timpul va trece si eu cu ajutorul scumpei mele prietene Mihaela (Ochi-verzi) voi reusi sa devin un cadru didactic ce se respecta si face o treaba excelenta; e greu la inceput, insa vreau sa trec peste asta, am inceput sa imi cunosc si colegele, le-am cam ghicit pe fiecare in parte si o sa incerc sa nu intru in gura lor, stiti cum e intr-un colectiv de femei :D
Paul e bine, l-am dus si azi la Tatiana, nu plange deloc dupa noi, se duce direct la jucarii si isi face de lucru. Sezonul rece as dori sa ramana la dansa, daca se poate, daca nu, o sa mai insist cu gradinita, dar pe la primavara l-as duce in colectivitate, sa se joace cu copiii si sa isi faca programul de mancat si dormit de acolo. Mai vedem, deocamdata ramane aici ca e bine.


Va pup pe toate dulce is va doresc o zi excelenta!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by try
E atat de frumos sa ai doi copii. Timp sa ne dea Dumnezeu sa putem sa ne bucuram indeajuns de ei.



Oricum abia asteptam sa vina decembrie... Acum dupa ce-am citit ce-ai spus cu atat mai mult.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput