*LMA*Piticlonti de iulie-august 2004 (229)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

darioo, la dansuri cu ea ca le are! pe ilinca de luni o duc deocamdata e`n civilie;))
alice, esti bine?

...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Daria, scot bata la tine ... Cum sa-ti fie rusine sa ne arati poze de la gradi ?!? Nu conteaza cat de mare sau "stralucitoare" e gradinita, conteaza ca copilul sa se simta bine si sa fie ingrijit !... Ai vazut ca Giulia a fost bine ? Bravo ei ca si-a facut deja o prietena !
Mitzu sa vezi ca va trece mai repede decat te astepti ... In legatura cu plansul, sa iti spun din experienta mea ... Feli nu a plans cand am dus-o la gradi deloc, dar au apucat-o niste crize de panica dupa prima vacanta de Craciun si nu a mai vrut sub nici o forma sa intre in clasa ... Trei saptamani am rugat-o cu toti sa intre, i-am promis ca stau eu 4 ore in garderoba si o astept (ii era frica ca nu mai venim sa o luam) ... nimic nu a functionat, pana intr-o zi cand a pacalit-o educatoarea si a intrat in clasa ... Cand s-a vazut fara mine a inceput sa urle ... a iesit sa ma caute in garderoba, eu iesisem deja pe hol si, crezand ca am plecat s-a intors in clasa plangand ... Dupa nici cinci minute nu am mai auzit-o plangand, de m-am si speriat, am crezut ca i s-a facut rau de plans si am rugat o educatoare de la o alta grupa sa intre si sa imi spuna ce face ... Copilul se juca linistit cu colegii ... De atunci nu a mai plans deloc .... Ceea ce am vrut sa-ti spun e ca, in general, ei se calmeaza repede si se iau cu joaca, iar noi, parintii, ramanem marcati toata ziua ... O sa vezi ca azi a fost totul bine ...

Olivia orice ar fi, sper sa treaca repede ...
Mimilinca, bine ai revenit ... Te asteptam mai des ... si poate pui si ceva poze cu Ilincuta...
Carmen ... super scolarul ...
Nora, frumoase poze si frumosi copii ... Rares e un dulce, iar fata... e o adevarata domnisoara ... si ce coafura super are
Diana, imi place gradinita voastra ... Ianca e o frumoasa...
Ioana, sa ai spor cu orarul ... Pupici Mariutei cea frumoasa ...
Bravo pentru Stefania si Stefan () ca s-au adaptat asa bine la gradi si merg cu placere ...

Alessia e bine ... i-am cumparat si ei caiete, cu coperti ... culori, penar ...I-am dat si doua - trei carti ale Feliciei de la gradi si aseara, cand eu ma uitam cu Feli pe manualele ei, Alessia a luat si ea o carte si s-a dus la mama sa faca lectii cu ea ... Cred ca daca continua tot asa ... o dau direct la scoala ... V-am zis ca stie cam jumate din literele alfabetului si ca, uneori, reuseste sa citeasca unele cuvinte ?

Ma duc sa sun acasa ... sunt curioasa cum a fost prima zi de scoala fara noi ...

Carolina, Felicia si Alessia
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Neata'

Eu una ma minunez de piciul meu ce rezistenta are la raceli!! as fi jurat ca trebuie sa ii dau antibiotic, dar uite ca azi dimineata s-a trezit sanatos tun! Doar cu paracetamol si faringosept!!

La noi la gradi este mare veselie, mai ales pentru ca am avansat la "grupa fluturasilor" (adica grupa 3-4 ani, ca pana acum a fost in grupa piticotilor parca de 2-3 ani) si au si ei niste activitati mai evoluate. S-a obisnuit foarte bine si cu programul de la ora 7 dimineata, nu mai maraie cand trebuie sa se trezeasca la 6:40. Partea si mai buna este ca la ora 22 este deja in pat si doarme si putem si noi sa mai facem si altceva. Reversul medaliei este ca si in week end tot la 7 se scoala si tot la 22 da stingerea

Sarcina mea a intrat in saptamana 34, sunt atat de fericita si multumita!! BBle meu este viabil acum, sper sa nu il fac prematur, dar oricum sunt mai linistita. Iau in continuare medicamente la greu, sper macar pana in sapt 38 sa ajung cu sarcina si apoi il frec la icre pe prof sa-mi faca cezariana. Pana acum o saptamana era cu (,) capul in jos, acum este transversal. Sper sa stea asa si sa fie mister obligat sa-mi faca cezariana, ca altfel iar ma trezesc ca nasc cu garda!! Cand il aud cu dizertatiile despre cantitatea de sange pierduta la cezariana (cica mult) vs aia de la natura (mai putin vezi doamne) imi vine sa il strang de gat!!

Va pup pe toate!!



Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Vazut Giulia ... e bestiala ... Si eu zic la fel - la dansuri cu ea

Andries, tin pumnii sa iasa totul cum vrei tu ... O sa vezi ca va fi bine ... Pupici fluturasului Victor ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Gata, vazut pozele si filmuletele!

carmen, ai doi copii frumosi frumosi! sa-ti traiasca. Cred ca Ionut face deja victime pe acolo prin clasa

Daria, e o dulce Giulia, ma bucur ca in sfarsit am vazut-o. Si atat de vesela! Intr-adevar da-o la dansuri, ca se misca foarte bine.

Alice, mersi pentru pupici, vi-i intoarcem! Sper sa fie totul ok1

Kro, asta e un mare adevar pe care l-ai zis, ca ei uita repede, dar noi ramanem marcati toata ziua. Eu nu pot sa-mi scot plansul lui de azi dimineata din urechi...Sper din suflet sa nu se simta chinuit. Alessia e tare precoce, daca zici ca stie si literele si sa citeasca unele cuvinte. Poate pui un filmulet cu ea.

Andries, sa ajungi la 38! Si sa fie totul bine. Pentru imunitate ii dai ceva?

Diana, Ianca e o scumpa, iar gradinita aceea arata foarte bine! Si din cate inteleg v-a lasat sa stai acolo un timp? Ce ciuda imi e ca la astea de stat nu te lasa deloc sa stai...nici nu apuci sa vb cu educatoarea, esti tot presat sa pleci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Andries - atunci tinem pompoanele foarte ascunse inca 4 saptamani.
Kro - hehehe, ai doo scolarite inseamna
Alice, Carmen - sar`na de vizionari.
Nora - am vazut si eu pozeleee, super faine, poate mai intri sa ne spui cum sunteti


Daria & GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Carmen, din pacate nu prea sint (la moral ma refer, ca in rest e multumitor)... asa ca stau cuminte si va citesc ...
Karo, pupici printeselor ! Si o mentiune speciala pentru Alessia, care se descurca deja cu cititul !!
Andries, sa creasca mare si sanatos fluturasul si sa vina cu bine pe lume !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Alice - sper ca iti revii, da ? Ca vezi ca pe pluta supararii nu mai e loc, e ocupat de o grasana ca mine


Daria & GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

dario, gradinita lu` ilinca nu difera cu nimic de ai in care-am fost eu, acelasi mobilier, canci lux si cu toate astea nu ma deranjeaza
la noi prima zi de scoala decurse bine in sensu` ca la sfirsitul zilei doamna ii spuse ca ie nitel suparata pe el ca n-a stat in banca cum trebe;)) deseara am sedinta, mac sa`mi pregatesc likiditati
ieri fusei cu nerfii, emotii ca emotii nu prea ar fi fost, da` atitea urari si avertisemente "las` ca vezi tu!" de ieream ca o bomba cu ceas;))


...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Hihii, apoi daca tu esti grasa, io zbor !! Si s-o gasi loc si pentru cele 48 de kile ale mele ... cred ca o sa cumpar o pluta mai mare de nu !!
Din pacate, io am bunavointa, dar rabdarea trece vazind cu ochii, si nu doar rabdarea, dar si increderea ca va fi bine !! Eh, mai vedem noi ... vorba aia, de unde nu e, nu cere nimeni, nici macar al de sus !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput