rasturnare de situatie in cazul Maddie

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Isi mai aduce cineva aminte de Natasha Kampusch fata din Austria tinuta prizoniera 8 ani? Si in cazul asta parintii fusesera acuzati de complicitate (nu s-a putut doveni nimic impotriva lor atunci), nu s-a stiut nimic de ea: cum c-ar fi fost rapita, cum c-ar fi moarta etc. etc.

Parerea mea e ca mai bine s-ar concentra s-o gaseasca pe Maddi si sa nu fie si ea in mainile unui animal ca ala Macar in cazul Matasha Kampusch finalul a fost cat de cat fericit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

Eu imi aduc aminte de Natasa, a fost mare circ mediatic anul trecut. Apoi la dorinta Natasei, s-a lasat tacerea, intre timp fata isi reface viata, continua studiile si calatoreste mult.

Am citit ca parintii Madlenei au ajuns cu bine acasa, se pare ca ccc compatriotii lor englezi sunt alaturi de ei.
Vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aprilie spune:


Eu ma intreb si acum cine e vinovat in cazul Jonbenett ,fetita din Boulder,Colorado ?
Intre timp, mama ei,bolnava de cancer,a murit...
Anii au trecut si cazul a ramas nerezolvat.

Personal, am suspectat fratele fetitei...in cazul in care parintii au stiut, posibil ca au incercat sa-l acopere, ca sa nu piarda ambii copii...fetita era deja moarta iar baiatul ar fi fost dus intr-un centru pt. minori...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mate spune:

Tot asa un caz ramas nerezolvat este al fetitei din iasi,Larisa,omorata de un vecin dar pe corpul corpul careia s-au gasit urme de ADN care nu corespundeau cu ADN-ul criminalului.Suspect este ca tatal fetitei s-a sinucis in ziua in care criminalul a fost condamnat la (parca) doar 20 de ani...


Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici(27 Nov 2004)
Christinel-the lightest star in the darkest night
New Zealand
Osama

Nefolosirea scaunului de masina special pentru bebe sau folosirea lui necorespunzatoare(respectiv neancorat corespunzator) poate avea urmari extrem de grave si reprezinta un abuz asupra copilului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

quote:
Originally posted by mate

Tot asa un caz ramas nerezolvat este al fetitei din iasi,Larisa,omorata de un vecin dar pe corpul corpul careia s-au gasit urme de ADN care nu corespundeau cu ADN-ul criminalului.Suspect este ca tatal fetitei s-a sinucis in ziua in care criminalul a fost condamnat la (parca) doar 20 de ani...


Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici(27 Nov 2004)
Christinel-the lightest star in the darkest night
New Zealand
Osama

Nefolosirea scaunului de masina special pentru bebe sau folosirea lui necorespunzatoare(respectiv neancorat corespunzator) poate avea urmari extrem de grave si reprezinta un abuz asupra copilului.




Nu-i adevarat ce spui. Criminalul a fost gasit, iar tatal fetei s-a sinucis pentru ca aparatorii criminalului au cerut o pedeapsa mai blanda.

Da pe google Larisa Chelaru si vei afla mai multe.


Iar in cazul Natasei Kampush, nu-mi amintesc sa se fi spus ca parintii au fost banuiti si asta pentru ca a existat un martor care a vazut cum Natasa a fost urcata intr-o dubita. Au fost controlate apoi toate dubitele din zona, inclusiv a rapitorului, care nu a trecut drept suspect cu ceva.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Alina. a fost un program despre ea atunci cand au gasit-o si acolo au zis ca parintii, in special mama ar fi fost suspecta de implicare, mai ales prin faptul ca l-ar fi cumoscut pe rapitorul Natashei.. Uite aici si articolul dar din pacate e in daneza si eu n-am timp si chef sa-l tradus.. Asta doar sa vezi ca nu vb aiurea :)

Edit ca zic ca nu erau acuzatii oficiale ci doar suspecta ne-oficial.. asta in caz ca s-a inteles altceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Vad ca nici una din cele care ati scris la acest nu locuieste in UK. Noi, cei de aici am fost tinuti "la curent" cu evolutia evenimentelor inca de la inceput. Ce pot sa va spun este ca, daca istoria asta se intimpla aici,in UK, parintii ar fi fost arestati din start pentru neglijenta crasa. De aia au si stat atitea luni in Portugalia si au facut atita vilva de zici ca erau actori de cinema, mers in vizita la Papa, vizitat USA, eroi nationali, ce mai. In tot acest timp ma intrebam, oare cine are grija de gemeni?
Da, e adevarat, amindoi sint doctori, sa vezi ce mansion au aici in Scotia, cum de n-am avut bani sa plateasca o nanny atunci cind mergeau sa ia cina???? Ca vreau sa va spun ca in fiecare seara mergeau sa ia cina cu prietenii, nu numai atunci cind Madelaine a disparut.
In secunda in care portughezii i-au facut suspecti, au si sters-o in UK, vezi doamne, gemenii deodata aveau nevoie de "stabilitate". In ultimele 4 luni nu prea au avut nevoie de stabilitate!! Asta dupa ce au zis ca nu parasesc Portugalia pina nu-si clarifica numele. Decizia de a se intoarce in UK au luat-o "peste noapte", dar au spus ca ei nu fug de justitia portugheza. Abia astept sa vad cum se termina treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Letitia si mie mi s-a parut f ciudat ca au decis sa revina brusc in UK, imediat dupa ce au fost declarati suspecti.

Ce am inteles de la stiri insa e ca in masina inchiriata urmele de sange au fost atat de mici si sterse incat nu s-a putut stabili cu exactitate adn-ul.



--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Da de ce nu-i baga la detectoru" de minciuni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Cea mai noua stire :au primit recent(adica dupa ce s-au intors acasa) sfaturi legale de la avocatul londonez Michael Caplan ,cel care a lucrat in 1999 pentru fostul dictator chilian Pinochet cand se punea problema extradarii din UK in Spania.Mie nu mi se pare o miscare buna pe planul imaginii.Sau poate ca au mare nevoie....
Daca ei sunt intr-adevar implicati in caz,au facut un imens rau celor care in viitor vor avea nevoie de o sustinere publica.
Ar trebui trecuti si pe la detectorul de minciuni.Unele ziare scriu ca nu au dorit sa raspunda la multe intrebari.
De ce ma intereseaza acest caz? Am o fetita de varsta apropiata si m-au emotionat toate eforturile facute de vedete si necunoscuti deopotriva pentru gasirea lui Maddy.Sa speram ca parintii ei nu ne-au inselat in tot acest timp.
In finalul stirii legate de avocat se spunea ca parintii dau asigurari ca nu vor folosi banii stransi pentru gasirea fetitei pentru a-si rezolva ei problemele legale.Sa-i credem?

Mergi la inceput