rasturnare de situatie in cazul Maddie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Da unde ai citit asta?

Ultima stire despre ei la noi e ca tatal respinge orice acuzatie si ca politia incearca sa-i intoarca impotriva celuilalt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

quote:
Originally posted by louisea

Da unde ai citit asta?





Daca cu mine vorbeai , eu am citit www.bild.t-online.de/BTO/news/2007/09/07/maddie-mutter-polizei/befragung-11-stunden,geo=2454256.html" target="_blank">aici.

Tot acolo mai scrie ca acum cateva zile cainele dresat al politiei a gasit miros de cadavru pe hainele mamei lui Maddie.


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

De ce sa fi facut parintii asa ceva?

Nina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

quote:
Originally posted by copiloi

quote:
Originally posted by louisea

Da unde ai citit asta?





Daca cu mine vorbeai , eu am citit www.bild.t-online.de/BTO/news/2007/09/07/maddie-mutter-polizei/befragung-11-stunden,geo=2454256.html" target="_blank">aici.

Tot acolo mai scrie ca acum cateva zile cainele dresat al politiei a gasit miros de cadavru pe hainele mamei lui Maddie.


Alina



A nu, de fapt nu cu tine.. cu lory.. da pana am terminat mesajul s-au mai scris altele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Pina sa citesc ce ati scris despre sedative imi ziceam ca nu-i posibil...cum s-o omoare parintii si dupa aia sa faca atita tam-tam in toata Europa? Poate ca intr-adevar a fost un accident machiat in disparitie.

In Franta exista, din pacate, un caz celebru: "Afacerea Grégory". In 84, parca, un baietel de 4 ani, Grégory, a fost pescuit dintr-un rîu. Era legat de miini si de picioare, clar o crima si nu un accident. S-au facut multe investigatii, s-a anchetat ani de zile fara sa se gaseasca criminalul. Se banuieste ca a fost o razbunare impotriva parintlor. Un var a fost arestat, acesta nega orice implicare, iar in timpul reconstituirii a fost impuscat de tatal lui Grégory. Tatal a facut 5 ani de puscarie. Vinovatia rudei n-a fost niciodata dovedita. Intre timp mama insasi a fost acuzata si a facut vreo 2 ani de inchisoare, fara probe serioase. Mai multe personalitati franceze s-au mobilizat in favoarea ei, procesul a fost redeschis si mama a fost eliberata. Nici in ziua de azi nu se stie ce s-a intimplat. Cei 2 parinti au ramas impreuna (ceea ce mi se pare uluitor, avind in vedere prin cite au trecut) si au mai facut 3 copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by loryi1974

Breaking news:mama incearca sa obtina o intelegere in schimbul marturisirii(bbc,sky,cnn).Ar putea sa stea doar 2 ani in inchisoare.






Ba nu, stirea suna altfel: http://news.sky.com/skynews/article/0,,70131-1283269,00.html. Politia i-a propus mamei o "intelegere" in cazul marturisirii si nu invers!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

desprecopii, ce ti se pare asa ciudat despre un parinte care isi cauta copilul? Cu cat mai multa expunere media ai, cu atat cresc sansele sa o recunoasca cineva.

Eu una am cateva probleme practice. Ce s-a intamplat cu corpul ei 25 de zile? Doar nu au carat-o in valiza de colo colo? Imi imaginez ca au fost controlati la sange totusi, nu? Unde te duci sa scapi de corp cand toata presa e pe urmele tale?

Daca e adevarat ca isi lasau copiii sedati ca sa plece de acasa, sunt consternata. Cat costa un baby-sitter pe langa tot costul vacantei? Plateste pe cineva si du-te si mananca la restaurant daca asta simti nevoia sa faci.



"Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Eu cred numa ca politia portugheaza incearca sa acopere indolenta cu care a tratat cazul,
Aaa si eu o cred pe mama. Ma uimeste usurinta cu care din niste presupuneri si fara nici un fel de fapta sau indiciu se poate ajunge la arestari..etc

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris77 spune:

vreau sa cred ca parintii nu sunt implicati in uciderea din culpa a copilei.eu nu sunt la curent cu ce au mai descoperit politistii portughezi in urma cercetarilor efectuate. pana la urma corpul fetitei a fost gasit? ca mie tare greu sa cred ca dp ce au gresit doza de sedativ au ascuns corpul fetitzei atat de bine si intr/un timp atata de scurt , pana la momentul declararii disparitiei, incat sa nu ii descopere nimeni.
pacat de bietul copil!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Andrada, sangele unei persoane intr-o masina in care aceasta nu a fost niciodata mie mi se pare motiv suficient de arestare.

Corpul nu a fost gasit.

Cat despre politie, de unde pana unde indolenta? Ma eneveaza la culme cand lumea arunca vorbe. Ce dovada aveti ca politia a tratat totul cu indolenta?

"Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyle

Mergi la inceput