Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (217)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Intre timp ti-ai revenit....

dupa cate am citit cap. asta imi dau seama de ce povestiti.
si eu sunt de acord cu Cosmina. normal ca ne dorim tot ce e mai bun pt. copii nostri, dar nu se stie ce vor deveni si ce orientari au, sau cu cine se cupleaza. noi trebuie sa-i sustinem, daca noi nu suntem de partea lor, atunci cine?
E usor de vorbit, intr-adevar, sa speram ca nu ne vom confrunta cu probleme nasoale, dar....nu se stie niciodata.
Eu nu cred ca as putea sa-mi reneg copii, doar ca se casatoresc cu cineva mai in varsta sau cu un copil sau e gay, sau bisexual. va fi greu sa ne impacam cu gandul.......

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Maraki am bilute homeopate, Arnica se numeste. sunt foarte bune pt. loviturile la cap, hematoame, etc. eu am vazut ca era tare umflat aseara, si acum are doar vanataie, nici urma de cucui.

nu vrea sa doarma .

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Pai si Robert ma intreaba daca e al lui ce face? I-am spus sa aiba rabdare sa vedem la dr. si daca e...pastrez toate hainutele si Angelo va deveni unchi

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

bravo MARAKILASA CA NU I CAPAT DE LUME PANA AL URMA UN COPIL E O BINECUVANTAREiar cu un asemenea sprijun ROBERT este un copil fericit

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova, imi pare rau de Marcolino...saracutzul . Si Dani a avut odata buba pe nas, a dat cu capul de lemnul patului.
Cosmi, uneori ca parinte simti si vezi altfel lucrurile. Si in cele mai multe cazuri poti sa iti ajuti copilul cu sfaturi pt ca tu vezi lucrurile din afara, nu prin prisma "dragostei".
Sora mea...a umblat cu unul era in amata si era din Moldova.A umblat la noi in casa, s-au certat..nu stiu exact ce a fost acolo pt ca eram in clasa a 7-a si nu ma interesa la vremea aia ce face sora-mea Stiut doar ca ai mei i-au interzis sa mai umble cu el. Dupa un timp taica-meu i-a prins ca umbla impreuna. In seara aia in casa a fost show, sora-mea a amenintat ca daca nu o lasa se umble si sa marite cu el ramane gravida si pleaca de acasa. Bun...Ai mei au acceptat pana la urma si pe data de 22.12.1999(revolutia) trebuia sa faca starea civila iar nunta in iunie. Dar el fiind in armata a fost consemnat la unitate si s-a dus starea civila... Au reprogramat-o pe 27 ianuarie 2000. Totul bine si frumos timp de 3 luni. Sora-mea lucra 24 cu 48 pe atunci. El si-a facut acte de Tg-Mures (nu avea ) si au primit apartament de la stat dar nu au apucat sa se mute in el. Dupa 3 luni sora-mea sa afle ca el defapt cand nu era acasa el umbla la una si ca ea era fraiera cu ajutorul careia si-a facut buletin de oras si au luat apartament (el statea la garnizoana inainte). Au divortat la fel de urgent precum s-au casatorit. Sora-mea a castigat divortul, apartamntul i-a ramas lui pt ca ai mei s-au bucurat ca au scapat de el, iar pt ca sa primeasca sora mea apartamentul trebuia sa deschida alt proces (nu au stat deloc in apartament) si nu au vrut ai mei, gandidu-se ca oricum sora mea nu va sta singura in apartament in alt cartier. Mare prostie.
Deci..un caz real in care parintele a simtit ca fiica lor nu face bine ceea ce face si ca nu e omul potrivit pt ea.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

pai pana la urma tot ce a vrut sora ta s a intamplat ....un caz real(era vb de 1989 )parintii tai n au avut nici o implicare

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Eu cred ca un copil ar trebui sa aibe si mama si tata...nu doar un tata care vine sa il vada cand isi aminteste daca isi aminteste.
Maraki, nu vreau sa fiu in pielea ta, chiar nu stiu ce as face. Bine totusi ca Robert e baiat, daca era fata era mai delicata problema cred eu.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Nici Diana nu prea vrea sa doarma,adica si-a luat ustensilele,dar m-a chemat cu ea in pat si ... incepe sa se prosteasca,sa sara ,sa se catzere pe mine etc.Asa ca am parasit-o
Mai ce ma enerveaza,numa' fitze are,mai nou vrea sa manance orice cu "lingula" si mai mult, cu "lingula male" . Adica inclusiv chestii de genul semintze (pabide ) ,boboane (cerealele alea ) ,bucati de fructe etc. Nici macar cu furculitza nu vrea Se chinuie cu lingura aia si ma tine o juma de ora langa ea ca sa manace o nectarina

MONI SI DIANA (01.01.2006)www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE 4
www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE 3
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am citit tot:
Bianca sa stapanesti sanatoasa papucii. faina afacere ai facut!!!
si la noi in Tm sunt cateva fabrici pt. marile nume italienesti, dar nu am apucat sa merg, si au preturi de preturi. sper sa ajung sa cumpar pt. toamna-iarna ceva.pacat ca nu sunt si pt. copii.
Bata am inteles ca e langa Ramnicu Valcea, sau asa ceva. doar eu am luat papuci din Italia bata si scria Made in Romania.
Moni nu am mai ajuns, dar daca si Dia e maraita era clar ce intalnire iesea cu amandoi.
Maraki bravo, vei fi o bunica ca lumea, daca chiar e copilul lui Robert.
Mirela of...ai dat tot de la dani, mare prostie. acum iar de la capat, si costa nu gluma.
Poate il trimiti pe dani in Roamania daca nu mai poate veni mama ta, sau vorba lui Bianca, sa vi tu macar cat ai concediu cu ei in Ro, ca te ajuta ai tai si altfel e. lasa ca va va ajuta D-zeu, stai linistita.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

GIOVA n ai pus poza cu rochia nici acum

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

Mergi la inceput