Colectia de toamna - iarna 2005 (150)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

poze recente, sa nu ne uitati, deschid usa si zambesc timid ,ca mama nu a mai stiut cum sa ascunda linkurile, si de-abia acum s-a desteptat...HILDE, te invidiez cand imi inchipui cum mananca Stefan...Serban e numai piele si os
ANDA, am vazut si eu documentarul, daca primesti, sa imi spui si mie cine ti-a imprumutat dolarii

Bianca, mama lui Serban
poze

10 decembrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Ca de obice, eu relatez pe mare fuga si cu intiziere si cu lipsa de respect fata de toata lumea care a postat in ultimele zile.
moama, anda, ce relatare frumoasasi cum stii tu sa perii asa frumos pe fiecare dintre noi de ni se umfla taritza in noi.
Chiar asa eram extremista anul trecut? Stiu eu ca sint, dar credeam ca m-am ascuns bine pe forum, dar uite ca tu ai ochi de vultur. Acum daca am mincat cot la cot mici cu fii-mea iti dai seama ca s-a dus naibii tot extremismul meu.
Dar da, sint intr-adevar mult mai echilibrata decit anul trecut, a observat toata lumea din jurul meu.
Si ca sa mai zic una despre smarandita mea cu reactii intirziate.
La plecare, Nichita ne-a transmis un pupic cu mina. Amanta, nimic; se facea ca nu a vazut. In masina, la vreo 10 min. dupa deaspartirea de nichita, incep declaratiile de presa in spate; "chita... pup.." "Pa, Saraaaaa." "Pa, Chitaaa." si intr-un final apoteotic: "Chita.. te pupa Nana."

Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

sunt mancata...si io si fiu-meu...
daca incuscrenia mea mai rezista si dupa ultimele declaratii ale smarandei, atunci nimik n-o mai rupe. in veci. am zis.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Hello
veniram si noi de la Pl.am fost la zoo. il luam pe fi-miu cu urlete de la fiecare cusca.mie nu mi-a placut ca erau slabe si apatice animalele, mi-era mila de ele, dar pe fi-miu il incantau si gainile.dar tot o sa mai mergem ca imi place parcul CTIN Stere.
Feli am incercat sa o sun pe Ile sa-mi dea nrul tau dar fara noroc, nu am prins-o in moment de respiro.Aveam timp si ieri si azi sa ne vedem, n-a fost sa fie.eu n-am venit pregatita de acasa ca ma gandeam ca o sa am treaba sa ii numar lui Sorin paharele,n-a avut nici ce si nici cu cine sa se intinda la beutura.strainateatea schimba pe oricine, indiferent de pregatire.


Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

hello si de la mine.
io sunt amarata, ca am fost in "concediu" la tusnad - adica de vineri pana luni. si tocma bine ca vineri s-a mucit andrei, sambata s-a mucit si anais si azi dimineata si pe ta-su il durea-n gat si am plecat cu coada-ntre picioare acasa, cu 2 plozi raciti, cu gabi bolnav si io mama ranitilor (ca io beau actimel in fiecare zi ) nedormita de 2 zile.
in rest, ar fi fost foarte frumos, mie mi-a placut, presupun c-o sa mai mergem.
am pus poze aici , cele mai multe sunt de la lacul sf ana.
daca tot sunt in bucuresti, poate ajung maine la intalnire, ca as vreau sa vad si io missa & alinush. da' depinde de starea de sanatate si de spirit a familionului.
asa, rapidisssim, dordia
pup colectia
fug sa-mi doftoricesc barbatu'

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Cora da ce-a mai crescut Anais...nu-mi vine sa cred.Il ajunge pe fra-su urgent.Si seamana cu tine.
Alinuuussshhh si io vreau sa te intilnesc.Nu vii si pe la Nord Vest?
Bia piele si os cum zici ca e Serban,pare in poze un baiat cu muuult bun simt (daca se poate vorbi de asa ceva la virsta asta).
Fii-miu are 13 kg si 87 de cm.Deci mic copil si el pe linga Stef al lui Hilde.Da vorba Andei,cind oi deveni io asa gospodina ca Hilde,a fi si fii-miu rotofei.

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Cora, sanatate infinita familiei! Sa dea Domnu sa nu fie nimik grav!
Mi-au placut muuult pozele! Sunteto fotogenici cu totii, insa copii sunt superbi! Anais are cateva poze de milioane ! Grozav peisajul de vara catre toamna!

Alinush drum bun si sa stii ca imi pare rau ca nu reusesc sa ajung la Bucuresti sa va vad si eu ! Mi-au placut pozele de la petrecerea de ramas bun ... mai ca-mi venea sa plang! Mai ales ultima poza a Missei ... de-a dreptul induiosetoare!

Hilde, Stefan! Cu o asa mamica gospodia ! Cred ca as pune-o si eu pe Daria pe picioare daca ar sta la tine vreo saptamana! Offf, si mandra mea azi la pranz a adormit nemancata....

Bianca, vazut poze cu Serban ... ce frumusel e si ce matur pare!

Anda, super relatarea ta despre intalnire! Ce mai, ai un talent scriitoricesc evident!

Feli, Madau, bagati poze cu noul look, frizura, respectiv ochelari!

Cami mami & Daria (02.01.2006)
Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Corap frumoase poze, imi place tare prima. noi am scapat de raceala la Tusnad si tot pe ploaie am fost, dar eu am plecat a 2a zi n-am suportat 3 zile de vreme rea mai ales ca fi-miu era purcel dupa juma de ora afara si ud pana in pampers.

Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

corap, lasa, nu te necaji de "concediu", ca mai pleci, voi sa va insanatositi!

si chita pupa nana! si pe rachel!

drum bun, bic, maine!

cand ma laudati cu scrisul ma stimulati sa fac povestiri si mai imbunatatite:) datile viitoare:)

hilde, io trusa aia de medicamente de concediu, nici in casa nu o am


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Buna dimineata!

Admirat la prima ora pozele CoreiP. Chiar ca mare este Anais, adica matura la figura. Foarte draguti. Si ai tai seamana extraordinar unul cu celalalt, ca si ai mei... Cateodata cand o tin la san pe Stefania, parca e Bogdan cand era mic. Iar voi, parintii, sunteti tare fotogenici, aratati minunat in poze. La cat mai multe "vacante" si la cat mai multe poze sa vedem si noi, ca eu mai mult asa ma plimb.

Ilenutza, cand mai bagi si tu niste poze?

Despre Bogdan: Doamneee, vorbeste non-stop! N-am crezut ca va fi asa. isi verifica toate cunostintele inmagazinate pana acum si zice pe nume la toate cele. Inca nu face propozitii, dar deja nu-i tace gura. Ma intreb ce ne asteapta cand va incepe sa intrebe si sa vorbeasca in fraze. Trebuie sa-mi pregatesc aparatul foto si sa imi perfectionez stilul de filmat.

Am o rugaminte mare la una din voi, care poate si stie sa-mi spuna iar cum pot pune poze si filmulete direct aici pe forum. Ca am avut pasii in PM, dar au sters administratorii tot ce aveam in casuta postala si asa s-au dus, fara preaviz, toate mesajele din casuta mea postala de pe forum...

Mergi la inceput