*** Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007***(9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
Originally posted by carstea

Si in bucuresti cand avem BABYEXPO?

POZE rares(7 mai 2007)



Intre 27-29 septembrie.

Madi si Ana Teodora(27 aprilie 2007)



"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
Originally posted by doxinu

fetelor cine ma invata si pe mine sa pun poze cu puiulmeu?Dar sa explice asa ca la prostipas cu pas ca habar nu am.Vreau si io sa-mi laud puiutul dar mami nu prea le are pe astea cu computrerul,adica e la pamant.va rog fetelor care isi face pomana cu mine?HAi ca pricep repede promit!



Hai ca iti explic eu!

Madi si Ana Teodora(27 aprilie 2007)



"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Doxinu intri mai intai pe http://www.webshots.com/ si in partea dreapta vei vedea Please log in, or sign up for free. Ii dai click pe sign up for free, pentru a-ti crea un cont. Dupa ce iti creezi contul, trebuie sa creezi un album. Te duci pe my shots - albums - upload more - si aici ii dai new album - cu denumire, cuvinte cheie etc. Apoi selectezi din calculator pozele pe care vrei sa le pui in album si in dai upload. Importat este ca atunci cand faci albumul sa bifezi "public album" ca sa poata sa il vada toata lumea. Dupa ce ai incarcat albumul, ne dai linkul si noi iti vedem puiutul! Sper sa fi inteles ceva din ce am spus aici. Daca nu, intreaba-ma si incerc sa fiu mai explicita. Succes! Ma duc sa imi hranesc copilul!

Madi si Ana Teodora(27 aprilie 2007)



"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Andrada Ma bucur ca Antonio e bine. Sanatate multa!!!

Kay Ma in continuare pentru Sonia, sa ne dai numai vesti bune de acum inainte!!!

Mica Noi nu avem televizor, ci TV tunner. Am observat si eu ca juniorul e atras de imagini, dar nu il las pt ca oricum nu intelege nimic si nici nu am monitor LCD.

vas Si eu am probleme cu calcaiele. Citisem aici pe forum mai demult de impachetare cu ulei de masline, dar nu am avut inca timp sa incerc. Sper sa-mi fac cat mai curand.

Eu sunt foarte suparata...
Am fost ieri la medic si se pare ca juniorul meu a slabit 20 de grame in ultimele 2 saptamani, asa ca dr. a spus ca cele 2 mese de lapte praf pe zi nu sunt suficiente, ca laptele meu nu mai e bun si sa-l trec doar pe lapte praf, sa nu ma incapatanez sa-l mai alaptez.
Ce nu am inteles e ca mi-a spus ca daca il mai alaptez, o fac pe raspunderea mea. Eu ma gandeam sa-i mai dau in continuare si san, dar nu stiu daca e bine, nu vreau sa-i faca rau juniorului...



Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)



Poze cu juniorul meu



www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_lou spune:

Motannel,Patrick al meu bea orice fel de ceai fara adaos de zahar.M-a invatat pediatra lui sa-i fac un ceai de musetel simplu,la 300 ml apa am pus un pliculet de musetel(deci apa mai multa)si l-a baut asa simpul,fara zahar,mi-a interzis sa-i dau ceai indulcit si pot sa-ti spun ca a baut in ziua aceea tot biberonul si a doua zi a facut caca singur.Cred ca datorita acelui ceai si-a reglat tranzitul,el facea o singura data pe zi si greu iar acum face si de 3-4 ori fara probleme.In plus,pe langa ceai eu ii dau si calma baby siropul si acesta contine musetel.Incearca cu musetel si vezi poate reusesti si tu.Acum ii dau ceai de musetel de la hipp,granule,este bun si vad ca ii place mult.
Chiquitita,al meu copil nu doarme ziua mai mult de o ora,pe reprize,singur nu sta deloc,trebuie sa-l tin in brate sau sa stau langa el sa ne jucam,sunt terminata de oboseala si cu nervii la pamant si chiar nu stiu ce sa-i mai facIn casa e racoare,e liniste.....toate conditiile si el nu doarmeDr lui mi-a zis ca asa e el,mai agitat,mai nervos,fitos....si nu am ce face,am incercat cu calma baby sa-l adorm un pic,cu 3 doze pe zi si la el nu are nici un efect.
Mi-a fost greu sa-l fac,am facut fertilizare in vitro,mi-am dorit enerm de mult un copil dar am zis ca nu-mi mai trebuie sub nici o forma,cateodata imi vine sa plec efectiv din casa si sa-l las sa urleimi este f greu,nu am pe nimeni in Cta(mama,tata,bunici)care sa ma ajute cat de cat,bona sa-i iau acum e prea mic si nu cred ca ar rezista cineva cu el mai mult de o zi
Cand citesc la voi ce copii cuminti aveti nu-mi vine sa cred,pe cuvant!
Ckristina,multumesc pentru informatie,o sa merg cu siguranta la targ!
Am avut si noi botezul pe 19 aug dar am fost doar noi in biserica,nu au mai fost si alti bebelusi si chiar daca erau nu acceptam sa-l bage in aceeasi apa,la cate problemute imi face Paty al meu una in plus.........
Va pup si va urez o zi placuta ca urlatorul meu se aude din strada!

poze cu Patrick si noi

Mary,mami de Patrick Andrei(14.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Mica - ii spunem Dominic, eu il alint Domi, il scoatem peste tot, cel mai des in parc, dar si la restaurante si terase,am stat cu el si pana la 12 noaptea la terasa,daca e cuminte...
Freza lui e "foarte tare", are parul lung si ii sta in sus in varful capului
La botez avea parul ud si i la "modelat" un verisor imediat ce am iesit din biserica

Mica, printesa ta cu ochi albastri este superba, cred ca ne apucam sa-i facem curte
Chiqui

de Mario Dominic 15.05.2007

www.totsites.com/tot/mariodominic" target="_blank"> MARIO DOMINIC


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Mihamora, Dominic arata bestial!Iar freza de la botez e super!Ai un copilas tare frumos-o sa rupa gura targului cand va merge dupa fete.

Lavinia, mamica de Radu Andrei (11 iunie 2007)
http://picasaweb.google.com/Radu.Dobrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

kid cum adica pe raspunderea ta? Ce se poate intampla daca ii mai dai si san pe langa lapte praf???

mihamora multumim . Pai macar nu mai schimbam numele de familie daca e ceva .

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">Rugati-va pentru Sonia
Poze

Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motannel spune:

Chiquitita, frumosa Livioara! Ce dolofana ... si parca boxeaza intr-o poza! Si eu trebuie sa o plimb pe Teodora toata ziua!!! Si tot bunica a invatat-o in brate!!! Offf!!!

LA MULTII ANI! pentru Alexandru si Alexandra!!!

Vas, felicitari pentru silueta! Eu am luat 10kg in sarcina, iar din spital am mairamas cu doua in plus. Insa acum cand alaptez sunt mai pofticioas decat in sarcina si cred ca am mai luat vreo 2 kg ... nu am curaj sa ma cantaresc!

Edit: revin ca sa laud minunatii feciorasi Patrick de Mary_lou si Mario Dominic de Mihamora. Frumosi baieti aveti! Sa va traiasca!


Asa creste Teodora-Iubita fotografii

Motannel si Teodora Elena (07.05.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

Fetelor ma apuca nostalgia...acum exact un an faceam testul de sarcina si...SURPRIZA!!!(e drept ca era al doilea, caci primul facut a avut o dungulita foarte, foarte pala, abia ghicita, caci l-am facut prea devreme). Si uite asa, la a treia aniversare a casniciei am avut parte de o bucurie extraordinara!
Acum il asteptam pe tati sa vina acasa, ne facem toti 'frumosi' si iesim in oras...sa ne aniversam!
Si sa ma laud! azi Sofia a papat 60 ml de supica cu legume mixate in ea (o supica mai groasa) aproape fara sa se murdareasca!
V-am admirat ultimele poze cu capsunici si capsunei!Toti sunt superbi!
Va pupam!
Florina si Sosolina (09.05.2007)

Florina R.

Mergi la inceput