Cafea Senseo

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Sint o mare amatoare de cafelute, de tot felul. M-ati facut curioasa, ce e cu aparatul asta ? De ce trebuie cafea speciala, de ce nu e buna cea din comert ?


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:
1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma
2. Sa ajutam la terapia pentru Ema - www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank"> Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Karina, sunt niste paduri cu cafea, cam desre aste e vorba:

http://www.senseo.com/en-uk/Senseous

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camellia spune:

Sa vedeti ce mi s-a intamplat:trimit saptamana trecuta e-mail la Selgros Galati si intreb daca pot gasi la ei pad-uri de cafea.Ei zic da,avem dar nu avem Senseo (cele pe care le-as fi dorit eu).Ok ,multumesc.Ma duc sambata sa vad ce fel de pad-uri gasesc si nu vad nici un fel pe rafturi.Intreb politicos la informatii,nu stie.Il cheama pe seful de raion de la dulciuri,ii explic ce fel arata si-mi spune :nu am vazut asa ceva,haideti sa cautam impreuna.Bineinteles ca nu am gasit nici un fel.Acum nu-mi ramane decat sa mai astept pana se construieste Real-ul poate voi gasi acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Camelia, bafta in a gasit padurile la Real.Am si eu acelas aparat si m-am uitat la la Plus in Bucuresti si nu le-am gasit, asa ca singura solutie ramasa e ca ii trimit mamei de aici padurile.Acum sa sti ca poti folosi si altfel de marca nu numai Senseo,daor sa fie din cele de hartie care se potrivesc,fiinca cele din platic sunt mai mari si nu cred ca merg.
Dar asa cum spunea si Faby, exista niste paduri in care poti pune cafeau praf,dar si aici tb sa fi atenta sa iei marimea potrivita.


"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camellia spune:

Draga mea Tumpi esti norocoasa ca esti in Germania.Singura mea sansa este ca pleaca un prieten la Nuremberg si poate imi ia el de acolo cateva pachete cu pad-uri !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Am vrut sa ii fac cadou mamei mele un aparat Senseo dar am renuntat tocmai pentru ca nu se gasesc pad-uri in RO.

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key to your heart"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camellia spune:

Daca gasiti in tara un market unde sunt si paduri de cafea va rog sa-mi aduceti si mie la cunostinta !!!PUPICI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camellia spune:

Am gasit doze de cafea dar nu Senseo si sa stiti ca nu se potrivesc.Pentru expresoarele Senseo doar pad-uri Senseo.Sper sa apara si in Romania !!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

Aici e plin de paduri Senseo!Apropo cat costa in Ro un expresor Senseo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cloreta spune:

La noi nu stiu cat sunt dar din Germania e luat cu 80 de euro. Mda, aceeasi problema avem si noi, nu gasim padurile. Sa inteleg ca trebuie sa facem drumuri special pentru cafea

"Mami, unde sunt papucii cu Nemo?"
poze

Mergi la inceput