Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (215)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

pufu poate pe tine nu te barfesc, pe mine l-i s-a pus unora pata. prea tot vorbesc de haine de firma, chiar daca nu am nici macar un Gabana in dulap.dar n-au decat sa fie rautacioase si invidoase.
Acina nu mai scrie pe aici din cauza scandalurilor iscate. eu vb. cu ea pe mess., sau pe la alte subiecte. poti sa o contactezi ca nu se supara. ea e fata faina, ca si tine de altfel.ce se mai intampla cu hotelul din fata blocului vostru? nu se mai face nimic la el? Italianul l-a vandut, unui turc parca.
Moni eu nu ma am cu bolile, ne-a ferit DD de ele. in afara de muci si o simpla raceala nu a avut spiridusul. sa vedem cum trecem peste iarna asta in colectivitate. deja are vechime la gradi 6 luni, ceva anticorpi si-o fi facut el.
Ingrid nu stiu ce sa zic cu intalneala. Sa vorbesc cu Ana sa vad, daca mai am nr. ei.

Nici un caz de varicela pana acum.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

dau gradul 1 ...ultimul...(daca mi o accepta lucrarea)

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Pufu si Ana mea are o boala cu carligele de rufe. Le spune "Au" si le agata de degete! . Am mai prins-o eu cu faze masochiste in ea. Azi se intepa cu o scobitoare. Dar a mea, la TV nu sta, niciodata, nu o intereseaza. Poate sa bazaie TV-ul langa ea, ca nu-i da atentie.
Cat despre Suzi, Ana ii spune "Dada" sau "Dedu" sau "Dedi". Ma ia groaza ca parca de vreo 2 luni s-a atashat excesiv de ea. Daca are vreo maaare durere, exista 2 solutii: mami si "dedu". Aaaaa, bine si urechile (ma ia de urechi si se calmeaza). Cred ca o sa-i pitesc beleaua cand om merge la tara saptamanile viitoare. Acolo poate sa racneasca pana ne aude tot satul. O uita pana la urma.
Mai nou a facut fixatie pe carti. Vine la noi cu cartile gramada sa-i citim. E maniaca. Si ar vrea sa-i citim totul de cateva ori, daca se poate. De vorbit, vorbeste la greu, dar numai in 2 silabe. A inceput sa lege cuvintele dar reduce totul la 2 silabe. Acum, imi trebuie si imaginatie sa stiu ce vrea. Aseara la PC, era cu Radu si tot vocifera. MAi tarziu i-am zis lui, ca o voia pe "patra" (Cleopatra stratan). Bietul Radu e total in ceata din lipsa de antrenament. La culcare cere "Mita". Asta e chiar tare! "Frumoasa din padurea adorMITA". IN rest? Obsesiile obisnuite: "maca" (rate de toate felurile), bobo (bomboane de toate felurile) si midea (migile de toate felurile). Hai ca m-am intins.


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

laas GIOVA lumea sa barfeasac ...inseamna ca au motiv

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Dia e inebunita dupa melodia CUTZU a Cleopatrei Stratan,mai bine zis dupa videoclip.Aseara a trebuit sa i-o pun de vreo 5 ori si cum ii puneam alta a Cleopatrei, asculta juma' de melodie si imi striga "cutzuu miaouuu" sai ii pun iar pe-aia cu videoclip cu matze si caini ... Si tragea cate un lalallalallala brusc si tareeee de ma spargeam de ras! Plus "uiti cutzu ... uiti miaou ... pocu" etc.

La Predeal a patzit-o A iesit dintr-un magazin un cutzu negru urias cu zgarda la gat,se vedea ca e dresat,desi era solo.Ea l-a strigat "hai cutzu" si a tabarat asta pe ea,de abia am scos-o dupa vreo 3 minute din ... limba lui,atat a lins-o pe maini,picioare,pe fatza ... nici eu n-am scapat Dupa aia toata ziua a zis numai "cutzu lige"
Tot acolo am fost intr-o seara la o terasa super unde aveau un caine d-ala Saint Bernard urias,mai ce i-a mai placut Dianei acolo,mai ales ca avea si ocupatie,tragea dupa ea o jucarie din lemn,colorata frumos,pe roti, ce tocmai i-o luasem (cu bile multe ce ruleaza pe niste sarme ).Am vazut ca i-a placut la Tibi ceva asemanator.S-a distrat super cu ea o zi, doua,acum zace in casa,nu mai e interesanta Nu merita sa ii iau nimic Si i-am mai luat una,cu aia fix la fel a facut

MONI SI DIANA (01.01.2006)www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE 4
www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE 3
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Cosmi ce fain...ai scapat pe urma de examene. cu cat se mareste salariul?
eu am numai definitivatul dat, pe urma am mai stat un an in invatamant si gata.
Oricum visul meu e o gradi privata. poate la anul daca-mi merge bine cu franciza, reusesc sa deschid si o gradinita. mama ce vise am!!!

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufumic spune:

Giova, ce te apuca cu barfa, bre? Zi pe bune. Si nu mai pomeni si tu de haine de firma, si gata, n-o sa te mai comenteze nimeni. Firma nu inseamna numai Channel si Dolce. Poate sunt persoane care nu-si permit nici Motivi, NafNAf sau mai stiu eu ce, si tu trebuie sa intelegi ca poate le deranjeaza sa auda tot timpul sintagma "haine de firma". Acu' sper sa nu mi-o iei in nume de rau, dar eu am un principiu. Nu spun de unde am hainele decat daca sunt intrebata in mod explicit. Nu vad rostul. Pentru ce?

De magaoaia de-mi intuneca zarea nu stiu chiar nimic, desi as fi interesata.

Radeam ieri de Moni ca s-a sclerozat. Sa vedeti la mine scleroza. Am fost convinsa ca am mancare pt. Vladimir in frigider si cand colo...ioc. i-am fiert un ou, sa vad daca am succes cu el.


Ioana si Vladimir (08.02.2006)


http://www.dropshots.com/ipeltod

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Suzeta? eu am zis ca sa mai iasa si caninii si gata. sa vedem acum ce motiv mai bag. oricum o tine noaptea, cand e in casa ma trage de mana la bucatarie si-mi arata locul unde stie ca le tin, n-am ce face si-i dau una, dar cum o arunca din gura, o ascund si nu i-o mai dau.
Cainii? de cand a sarit unul la el in parcare, pastreaza distanta fatza de ei. e innebunit dupa ei dar ii e si frica in acelasi timp.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Pufu stai linistita ca nu ma supar. si eu nu am facut catalogarea hainelor din dulapul meu. doar ca mai intrebam daca e mult o rochie sau nu, ceream anumite pareri.
haine de firma sau nu...nu mai zic nimic, ca iar mi-o aud. fiecare face ce vrea cu banii lui.
pt. mine subiectul asta e inchis definitiv. oricum decat sa mai cer aici vreo parere despre vreun pret, mai bine intreb in alta parte, caci nu e bine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Bai...da vad ca scrieti...

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput