Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (215)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

LA MULTI ANI SILVI, SANATATE SI FERICIRE ITI DORESC!!

Eu mi-am facut ieri analizele gratuite si asistenta mi-a spart vena, acum am o umflatura vanata de 3-4 cm. E prima oara cand patesc asa ceva..dar pt toate trebuie o prima data, presupun.
Diana n-a baut lapte aseara, n-a baut azi-dimineatza, doar ceai, mancare nu, ori are rosu in gat, ori caninii...
Am uitat sa va spun ca i-am luat un cort de joaca (buburuza) de pe net, am "aruncat" 1 mil de lei, pt ca nu prea sta in el. Dar vine iarna si poate o va interesa mai mult.
Mirela, sa dea Dumnezeu ce-ti doresti si putere sa le duci pe toate!
Toanca, bravo lui Matei ca a reusit fara suzeta , noi mai avem drum lung pana acolo, cica daca invata sa ii spuna pe nume, mai greu scapi...si Diana are dintii jos strambi de la ea !
Bombo, in curand o sa ai si tu o fetitza, dupa prima sarcina se pare ca mai repede ramai gravida, poate chiar luna viitoare ne dai vestea buna!
Moni, Bee: in alt mediu, copiii se simt nesiguri si de aceea se tin tot de fusta mamelor. Problema apare daca asta se intampla acasa..ca la mine. Dar o sa treaca, doar n-o sta lipita de mine pana la pubertate...
Bee, eu zic sa dai si cu pumnul in masa, sa fii sigura ca intelege barbatul tau .
Giova, ce ziceti de maine, sa veniti tu si Ana la mine? ca ea pleaca pe sambata si adios intalneala in 3...
Pufu, ai tuns tu frumusete de baiat??? Ce trebuia sa-l chelesti, nu mergea un pic mai scurt? Of, of..
Maraita mea e la biserica cu socrella, acusi trebuie sa vina. Nici nu stiam ca e sarbatoare azi...am pus la spalat si am si facut un pic de ordine...
Eu vreau sa ma scuzati, dar nu ajung sa ma uit la poze, pot s-o fac cand doarme Diana, dar m-as culca si eu. O sa recuperez intr-o zi, cand ma simt mai odihnita.
Maraki, Ali, Bianca, Astery si restul fetelor, va , azi nu cred ca mai ajung sa intru.

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/IngridS_28photo#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufumic spune:

Copilul se joaca in continuare cu carligele alea. O fi bine?

Cosmi, bafta cu lucrarea! Ce grad dai?

Bai, cred ca n-o sa ma barfeasca nimeni ca am scris ceva de moda p-acilea. Dar daca tot e sa ma bag in seama, sa continui. Moni, sa-ti iei poseta plic. E ultimul trend. Se poarta la orice ora a zilei mai nou. Si nu-i musai sa se asorteze cu incaltarile.

Ioana si Vladimir (08.02.2006)


http://www.dropshots.com/ipeltod

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

PUFULINA plic aveam de gand sa iau,dar in schimb am un fix,vreau sa fie asortata cu incaltamintea.Batranetzea clasica
E ok cu carligele .Dia de obicei e foarte ocupata cu ele,le desface frumosel pe rand si ciuciu carlige
AAA si mai scrie de moda ca de retzete de papa m-am saturaaat (scuze Toanca )
Ingrid las ca vin cu Diana mea la cort,poate stau amandoua in el

MONI SI DIANA (01.01.2006)www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE 4
www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE 3
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufumic spune:

Ingrid, imi mai dai o speranta. Vladimir nu-i spune nicicum suzetei, poate mai avem o sansa sa scapam de ea pana incepe. El doar mataie, se frichineste, isi vara mainile in gura cand o vrea. Initial n-am vrut sa-l tundem asa de scurt. Dar pentru ca nu statea locului si pentru ca setata masina pe scurt treaba mergea mai repede, taica-sau l-a chelit. Las ca-i creste la loc.

Ioana si Vladimir (08.02.2006)


http://www.dropshots.com/ipeltod

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Eu incerc acum sa o dezobisnuiesc pe Diana sa mai ceara bibi si Bau ziua,ca la mare a fost de groaza - un doi ii cerea !!! N-o sa le mai vada decat la ora de nani sau cand e pedepsita,nu ii va avea cu ea la plimbare,ca in deplasare.

MONI SI DIANA (01.01.2006)www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE 4
www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE 3
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am vorbit putin cu Diana la telefon acum.Mi-a zis Ghitza ca m-a mai pomenit ca "mami luclu" adica e la lucru ...
A baut lapte ,a rontzait saratzele,seminte de dovleac si paine cu unt si dulceatza.Nu mult dar e ok zic eu. Numai mami e desperados sa ii dau ceva sa aiba pofta de mancare,pai daca si pediatra a zis sa nu ii dau? A cantarit-o ieri si avea 9,800 kg imbracata si incaltzata.Asta e.De masurat incerc diseara,dar vad pe rochitze ca s-a inaltzat,multe i-au ramas mici de tot.

Apropo de suzeta,eu as incerca sa scap radical de ea cum a facut Denisa,ca i-a taiat-o si gata.Dar ma intreb cu ce o inlocuiesc,ca acum o are pe post de calmant si ritual de nani.Sa incerc sa o las doar cu BAU BAU-ul ei? Sau sa ii dau pace atat timp cat o foloseste la culcare doar?

MONI SI DIANA (01.01.2006)www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE 4
www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE 3
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufumic spune:

Moni, de suzeta scapi exact cum a scapat Denisa. I-o pitesti si gata. Dar trebuie sa ai nervii tari. Copilul va fi foarte nervos si agitat cateva zile (asa am auzit si am vazut si la Vladimir-nu i-am mai gasit modelul de suzi agreat si pe cea noua a acceptat-o greu, dupa doua zile, in tot acest rastimp facand ca trenu'). Apoi, s-ar putea sa inlocuiasca suzeta cu degetul, care deget deformeaza dantura mai sigur decat suzeta. Cred ca dupa ce-i dau si ultimii canini ma bag la o incercare.

Ioana si Vladimir (08.02.2006)


http://www.dropshots.com/ipeltod

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufumic spune:

Anca (Acina) e suparata, am ratat eu ceva cand n-am avut net? Ca vad ca nu mai scrie si ea posta cate ceva in fiecare zi. O vad online pe mess dar mi-e jena s-o abordez.

Ioana si Vladimir (08.02.2006)


http://www.dropshots.com/ipeltod

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Mai sa stii ca am observat in deplasare ca Diana statea cam mult cu degetul in gura ,ceea ce nu facuse deloc inainte!!! Nu stiu ce sa zic,o fi fost de la noutatea deplasarii? O deranjeaza viitoarele masele? Ca tot imi mai zicea cand si cand buba aratand la gura si inainte de a pleca la mare si pe-acolo,chiar si ieri a facut-o odata.
Eu banuiam si rosu in gat,dar pediatra a zis ca n-are.Dar ceva o supara pe ea precis,de vrea sa isi bage degetul in gura cand n-are suzeta!

MONI SI DIANA (01.01.2006)www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE 4
www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE 3
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Eu nu tin minte sa fi fost suparata,plecase la mare si ... eventual sa fie suparata ca n-a nimerit vremea perfecta .Ma asteptam sa va intalniti pe la mare,ca parca asa zicea.Probabil s-a intors la lucru si o fi ocupata rau,ca de la birou scria.

MONI SI DIANA (01.01.2006)www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE 4
www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE 3
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007

Mergi la inceput