Ingres are MARE nevoie de noi, de DC !!!! - cap 2

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

vacanta placuta, carmen! si un 8 martie frumos, asa cum ti`e sufletul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

Acum trebuie sa fi in avion.Vant bun,zbor lin si sa ajungi cu bine.
asteptam impresii de bord

Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?i

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Calatorie frumoasa si multi

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Carmen ai ajuns cu bine acasa? cum a fost vacanta cu sotul tau? te asteptam sa ne povestesti si sa ne arati si poze!

multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

Eu cred ca i-a placut si a lungit vacanta.
dadea ea un semn de viata de pe 15 pana acum.

Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?i

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Buna, dragele mele!

M-am intors, dar aici nu am gasit tocmai ok(la serviciu ma refer), se fac din nou disponibilizari iar ce e mai rau este ca pana la data de 30 martie va trebui sa fim deja plecati din unitate...
Inca nu mi-e foarte clar daca voi fi si eu afectata, dar dupa parerea mea, cred ca da, pentru ca se desfiinteaza Regiunea si dispare si postul de director, iar eu ma subordonam direct lui, eu si secretara.
Probabil, luni, marti voi afla...
In Germania a fost foarte frumos, am fost primita foarte calduros si de nemti si de greci. Liviu lucreaza la un service auto, la doi asociati, un neamt si un grec.
Calatoria cu avionul a fost superba, n-am mai zburat niciodata si mi s-a parut senzational. Aeroportul din Stuttgart m-a impresionat foarte tare si eram foarte emotionata. Liviu m-a asteptat si el foarte emotionat la aeroport de parca atunci ne intalneam prima data...
A fost frumos, in prima zi ne-am plimbat prin Mannheim, a doua zi ne-a invitat neamtul la casuta lui de vacanta in alta localitate la un gratar, unde m-am simtit foarte bine si ei chiar s-au straduit sa-mi arate ca se bucura de venirea mea.
Apoi am fost 2 zile racita si am zacut in pat, Liviu a mers la serviciu in fiecare zi, dupa ce mi-am revenit putin am inceput sa ma duc si eu cu el la serviciu unde i-am cunoscut toti colegii, greci, italieni si nemti.
Toti erau foarte draguti si incercau sa faca tot felul de glume(eu doar pe italieni ii intelegeam, iar pentru ceilalti il aveam pe Liviu translator) pentru ca eu sa ma simt bine in mijlocul lor. Aici imi petreceam fiecare dimineata cate 2 ore, dupa care Liviu ma ducea la strand...unde ma "distram" pana seara la ora 5, cand Liviu venea sa ma ia si hoinaream prin oras.
In ultima seara, grecul(patronul) a invitat toti salariatii la restaurant pentru a-si lua la revedere de la mine.
Mi-a placut foarte mult si m-au impresionat in acelasi timp...cand am ajuns noi la restaurant erau toti asezati la o masa mare frumos aranjata cu flori, cu lumanari, foarte dragut...
A fost frumos, dar durerea am luat-o cu mine, au fost si aici zile in care am plans( fara sa stie nimeni, nici macar Liviu), cand vedeam la strand baieti de varsta lui Mihai, imi venea sa mor si ce mult mi-as fi dorit sa fie cu mine...
Rox a fost foarte cuminte, a participat cu colegele la un concurs de dansuri intre licee si a obtinut locul II, era foarte fericita...
I-a spus lui Liviu la telefon ca abia a asteptat sa plec de acasa, dar acum, spre surprinderea ei, abia asteapta sa ma intorc, desigur m-a bucurat foarte tare...
Mi s-a parut schimbata cand m-am intors, parca era mai mare...mai ascultatoare, dar la fel de copilaroasa...Mi-a fost dor de ea si abia am asteptat sa ajung acasa. I-am cumparat niste hainute frumoase si muuuuulte dulciuri, dar mi-a zis ca nu sunt destule...dulciurile. S-a minunat si neamtul la aeroport cand a vazut ce greu aveam bagajul de mana(12 kg)...era plin cu dulciuri...
Inca nu am descarcat pozele, dar promit cat de curand sa le pun...
Claudia, te rog sa nu fi suparata pe mine, dar timpul a trecut foarte repede si mi-ar fi fost greu sa ne intalnim, poate va fi mai mult timp data viitoare. Mi-am propus prin septembrie sa-i vizitez din nou.
Va pup cu drag,
Carmen



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

eee, lume noua! carmen, lasind la o parte raceala, ma bucur foarte mult ca te-ai simtit bine! bravoo astept pozele cu interes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Bravo, ingres! Ma bucur c-a fost o vacanta reusita. Bine ai revenit acasa si printre noi!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

CINE VREA SI CINE POATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

draga de tine, nici sa vreau si n-as putea sa ma supar!!! ma bucur ca ati avut un timp frumos impreuna, da poze ne arati? tin pumnii sa fie bine cu serviciul si felicitari dansatoarei noastre pt locul II!
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Bine ai venit Ingres!
Tin pumnii cu serviciul!
Ma bucur ca te-ai simtit bine in Germania si ca ceilalti te-au ajutat sa te acomodezi atit de bine,
Te imbratisez,
A

Mergi la inceput