Stelutze de ianuarie februarie 2007 (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

bueeeey! Mi-a placut mult cum v-ati calcat in picioare sa faceti capitol nou... Noroc ca am lipsit o vreme si cand am venit am vazut ca nu a iesit razbel Nici nu ma asteptam, stati linistite!

Cristiana - si eu sustin postarea Messei, am vazut-o, am tras concluzii si mi-am intarit convingerea ca ACEL moderator nu imi place (din diverse subiecte). Si sincer, nu ma asteptam sa treci cu vederea schimbul de replici...Si apoi cineva trebuie sa le-o mai si traga! Ma oftic ca inca nu am primit raspuns, ma asteptam sa mearga mult mai repede mutarea...Oare intru pe mana "dumneaei" la verificari? am festelit-o! Ce frica imi e de duritatea in persoana!


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Salvati-l pe Darius!

Si ei sunt ai nostrii Darius! / www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> Sonia / Edi



Nasterea 1 - Un puzzle cu flori de liliac - Luca Matei - 05.11.2004
Nasterea 2 - In asteptarea d-lui Maslinuta! - www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007 / www.youtube.com/user/ylilimic" target="_blank"> filmulete /www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=69848621" target="_blank"> slide 1 / www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=71222273" target="_blank">slide 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

Lili care e aia???? ca facem o alianta "a la mamici" su tot cu bebei si am spart-o!

Helenutza + Horia Constantin (18feb2007) =



ALAPTATUL HELPLINE


cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Cata - sa stii ca, citind subiectele Soniei, al lui Darius si al lui Edi... zau ca niste muci in nasul gārgārelui mi se par floare la ureche. Sa ne dea Domnul cate racelutze vrea El pe an, sa ne dea si cate o amigdalita, si cate o kkare, dar sa ne fereasca Bunul de nenorociri din astea... de cateva zile numai la bebelusii astia chinuiti ma gandesc... orori... am mai zis ca eu nu ma rog, dar cred ca am mintit... nu ma rog pentru MINE, ca eu ma descurc...

liuda, "tengatita" facu' si fi-mea, cre'ca era suficient sa citesti pe for sa afli ce are istucanul meu, ca stiai clar ce are paduchele tau... nu te-ai obisnuit deja?

bine ai venit, bebebia!!!

lore, de ce nu e bine vara, cu intzarcatu'? ca io nu pricep...?

adela... acum am citit... PUTERE! imi pare tare rau...

cristiana

lilico, n-am tras-o nimanui, io cu trasul numa' acasa, cu Fericitul Concubin . Doar am spus ce am vazut si mi-am exprimat opinia, atata tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

LILI, ne-am duelat in adevaratul sens al cuvantului!

Sunt sigura ca si tu ai ramas socata de raspunsurile la care se refera MESSA, iar atata timp cat ele vin de la niste persoane care chiar trebuie sa aiba intelegere fata de durerea altora (una medic, alta jurnalist), mi se pare ca ceva scartaie. Are fata dreptate, cand citesti de caldura, suport si atitudine, chiar la asta te astepti, nu la pari dupa cap atunci cand iti este mai greu. Asa, incet-incet, n-o sa se mai cheme moderatori ci militieni de forum.

Scot piciul la plimbare, ca n-avem pace cu dintii astia!

Ajutati-i pe micutii www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia, Darius si Edi!

cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Helenuta, stiu asta, ca incep cu un sfert de galbenus, apoi jumate si tot asa, problema mea e in ce-i pun galbenusul, daca legume nu papa... asta e buba..
Mai incerc si varianta asta cu lasatul nemancat, dar mai incolo... Il las cateva zile fara legume si incerc s-o iau de la capat...

Messa, cica e motiv de stres. Si asa vara sunt stresti din cauza caldurii, si sufeera, mai venim si noi cu intarcatul ii facem sa fie si mai stresati... Asta era explicatia dr Jianu (parca asa o cheama in emisiunea "ne priveste"). Si dr mea cand a auzit ca nu mai papa lapte, a zis ca nu-i bine sa-l intarc acum si sa-i mai dau macar noaptea sa suga... n-am mai insistat pt ca el refuza laptele de cele mai multe ori, plus ca la titi nu mai este, s-a gatat (mai sunt doar vreo doua picaturi); aseara am avut o tentativa sa-i dau titi si mi-a tras, frate, o muscatura cu proaspatul dintisor, de-mi venea sa ma urc pe pereti...

Loredana Roni-Cristian 08.02.2007
Poze Roni www.flickr.com/photos/8401629@N06/" target="_blank">aici
Poze mami www.flickr.com/photos/9549359@N04/" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maryela spune:

Poate sa ma lamureaste si pe mine cineva de ce eu nu vad postarea lui Bebebia?

Si fiindca tot sunt la capitolul intrebari: Voi cam cata carne, branza si usturoi dati copiilor pe zi? Ma rog, ustoroiul il pun asa un pic pentru gust, dar n-am idee cata carne si branza sa-i dau fiindca Mihnea ar manca incontinuu.

Tara arde si baba...stiu.....

Marilena si www.flickr.com/photos/mamicile_ianfebr2007/sets/72157600638802615/" target="_blank">cel mai dulce bebe, MIHNEA- GABRIEL ( 24 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Ia uitati cu ce m-am ocupat eu zilele astea... www.flickr.com/photos/9549359@N04/1250074717/" target="_blank">"goblen"

Loredana Roni-Cristian 08.02.2007
Poze Roni www.flickr.com/photos/8401629@N06/" target="_blank">aici
Poze mami www.flickr.com/photos/9549359@N04/" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Stiu ca am inebunit! Am trimis gasca afara si cica stau la cratita, ca de mult visez la niste mancae facuta cu simt de raspundere, ca pe caldurile astea numai fast-food am mancat: spaghete cu carne si macaroane cu branza, mamaliga cu branza, omlete si cabanosi prajiti, piure cu sos...Gata! Azi avem ciorba de vita, un iahnie de cartofi cu afumatura si vinete pane. bine, vinetele isi asteapta randul...

helenutza -sunt convinsa ca te-ai prins si singura, ca ai tras cu ochiul la subiectul lui Darius si link-urile sunt mai mult decat graitoare. Dar n-ar strica o chelfaneala

lore - ce mai treaba ai si tu! Nu vii si la mine? Eu am cumparat 1 goblen inainte de ambii copii, cu pretex ca atunci cand voi fi gravi, ma cocotz in varful patului si goblenesc cat ma tin ochii. Aha! Nici acum nu e desfacut din punga

mary - carne pun un ciocanel de pui, blenduiesc cu restul si impart la 2 zile, ca asta si asa e lenes cu mancarea. Branza o fac din 250 ml lapte si cica tot impartit la 2 mese (eu zic ca e cam putin)...Adam nu le dovedeste nici cum, ti-am scris din ce stiu eu orientativ...

ma duc la vinetele mele, ca vin baietii si cineva imi va


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Salvati-l pe Darius!

Si ei sunt ai nostrii Darius! / www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> Sonia / Edi



Nasterea 1 - Un puzzle cu flori de liliac - Luca Matei - 05.11.2004
Nasterea 2 - In asteptarea d-lui Maslinuta! - www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007 / www.youtube.com/user/ylilimic" target="_blank"> filmulete /www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=69848621" target="_blank"> slide 1 / www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=71222273" target="_blank">slide 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

La multi ani Alexia (roandre)! Sa cresti mare, sanatoasa, sa iti bucuri parintii, si sa mai slabesti putin fratiorul din chingi


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Salvati-l pe Darius!

Si ei sunt ai nostrii Darius! / www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> Sonia / Edi



Nasterea 1 - Un puzzle cu flori de liliac - Luca Matei - 05.11.2004
Nasterea 2 - In asteptarea d-lui Maslinuta! - www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007 / www.youtube.com/user/ylilimic" target="_blank"> filmulete /www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=69848621" target="_blank"> slide 1 / www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=71222273" target="_blank">slide 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Lili, de multi ani zic ca ma apuc de goblinarit si nu m-am apucat... Acum am luat o revista si am gasit acolo un model de lenjerie pt bebe cu ursuletii astia aplicati si vreau si eu sa-i fac... Drept urmare m-am apucat de testat; a iesit si o sa ma apuc sa fac lenjeria cu pricina; pt asta panza e mai fina, atele sunt speciale, zic eu c-o sa iasa mai frumos... Testul ramane pe post de tablou..

Loredana Roni-Cristian 08.02.2007
Poze Roni www.flickr.com/photos/8401629@N06/" target="_blank">aici
Poze mami www.flickr.com/photos/9549359@N04/" target="_blank">aici

Mergi la inceput