Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

hai a intru si eu sa va mai salut ca matei a plecat la plimbare cu mama mea. cu alte cuvinte l-a scos in lume ...
anaalina eu scot ardeiul cand e fiert si curat pulpa de pe coaja si asa il bag la blenduit. se ia foarte usor.

andra ce ma bucur ca ai mai trecut pe la noi!! multa sanatate lui robert, pupam zvarluga de maria si cumintelul edi. bineinteles si pe mami!

tzuna bine ati revenit. stiu ca tu te minunai la intalniri de cum papa matei laptele. abia astept urmatoare intalnire sa vezi cum papa acum ... e de-o sclifoseala rar intalnita. deci de la biberoanele alea de 200 ml, in care avea 180ml, acum ii dau intr-unul de 150 ml, din care bea in reprize cate 30-60 ml ... dupa toane. i-am schimbat si laptele, acum ii dau nan. macar el mananca f bine mancarica, asa ca ii pun masurile de lapte ce-ar trebui sa-l pape in mancarici, ca nu se poate fara lapte.

hai ca ma duc sa-mi hodin nitel creierii ca acus vin de la plimbare indivizii.

mami de Matei Stefan 12.03.2007

poze cu matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Martutza . Esti un real suport!

Tzuna bine ai revenit! Zilele astea, de cand e Luca bolnavior, experimentez si eu pofta redusa de mancare a lui... si te inteleg perfect ca-ti faci griji pentru scumpa de Mariuca. Poate crescand va manca mai bine, asa cum eu sper ca al meu sa manance la fel ca inainte dupa ce scapam de probleme.

Andra asteptam sa scrii mai des. Ma bucur ca ai mai zis despre voi. lui Robert sa se faca bine, pentru dulcica ta, si lui Edi pentru ca e frumos si cumintel!

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)

www.totsites.com/tot/deiutz" target="_blank">Eu sunt Luca-Andrei!
Poze, Varsta lui Luca

Rebiana poate insemna asta dar si asta sau chiar www.bicoshops.de/ShopsAngebote.asp?frmPageNo=15&frmListSize=10&f_IDTyp=5&f_Typ=Trekking-/Tourenbike&frmIDLink=&frmMarke=&frmIDKGS=&frmKGSName=" target="_blank">asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Mai fetelor, Luca mananca putin dar doarme mult... la el e anormal. Nu mai e asa bolnavior... de ce doarme atat?

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)

www.totsites.com/tot/deiutz" target="_blank">Eu sunt Luca-Andrei!
Poze, Varsta lui Luca

Rebiana poate insemna asta dar si asta sau chiar www.bicoshops.de/ShopsAngebote.asp?frmPageNo=15&frmListSize=10&f_IDTyp=5&f_Typ=Trekking-/Tourenbike&frmIDLink=&frmMarke=&frmIDKGS=&frmKGSName=" target="_blank">asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

quote:
Originally posted by Rebiana27

Mai fetelor, Luca mananca putin dar doarme mult... la el e anormal. Nu mai e asa bolnavior... de ce doarme atat?




O fi de la vreme. Si Raul a dormit azi dimineata pana la 10.20 - prima trezire. Nu va spun cum aveam sanii......

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana2007 spune:

Salutare! Am venit si noi putin la raport. Nu prea apuc eu sa citesc mult din urma , asa ca nu prea stiu c s-a discutat si ce nu . Asa ca nu va suaprati daca mai intreb cate ceva ce s-a mai discutat. cand sa incep diversificarea?Bebelina are 4 luni si 1 saptamana iar eu nu prea mai am lapte asa ca dam si supliment. Ar trebui sa incep mai repede de 6 luni?

OANA SI ANA-MARIA 20.04.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

Stefaniya, ei au antrenor pentru fiecare copil. Nu am stiut ca este asa. Oricum mi se pare normal la cat de mici sunt copii.Si eu mi-am bagat copilul cu capul la fund acasa, dar nu este acelasi lucru. La mine s-a speriat pe cand l abazin a plans putin dar nu era speriat. Iar eu care nu stiu sa inot, cum as putea sa invat copilul?

Mihaita 31 Martie
http://riloasa.myphotoalbum.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Am vazut pozele cu Mihaita! Sunt super! E un scumpic, un viitor inotator!

Ane m-am gandit c-ar putea fi de la timp dar am exclus posibilitatea pt ca nu a mai reactionat asa la schimbarile de temperatura de pana acum... doar de cand e bolnavior!

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)

www.totsites.com/tot/deiutz" target="_blank">Eu sunt Luca-Andrei!
Poze, Varsta lui Luca

Rebiana poate insemna asta dar si asta sau chiar www.bicoshops.de/ShopsAngebote.asp?frmPageNo=15&frmListSize=10&f_IDTyp=5&f_Typ=Trekking-/Tourenbike&frmIDLink=&frmMarke=&frmIDKGS=&frmKGSName=" target="_blank">asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Paxela nu ne spui cum a fost in Bulgaria???


Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)

www.totsites.com/tot/deiutz" target="_blank">Eu sunt Luca-Andrei!
Poze, Varsta lui Luca

Rebiana poate insemna asta dar si asta sau chiar www.bicoshops.de/ShopsAngebote.asp?frmPageNo=15&frmListSize=10&f_IDTyp=5&f_Typ=Trekking-/Tourenbike&frmIDLink=&frmMarke=&frmIDKGS=&frmKGSName=" target="_blank">asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ditu spune:

Buna seara stup,

Noi nu avem ce povesti ca nu am facut nimic nou,in continuare nu vrem sa mancam masa de seara,dar deja a devenit o obisnuinta sa ma chinui seara cu ea.Acum a adormit printesa insa nu in patutul ei ci in brate la mami,asa a vrut ,asa am facut ca doar nu o adorm in fiecare zi in brate.

MARTUTZA-legat de supita mie nu mi-a zis doctorul nimic,de fapt am constatat ca da sfaturi dupa cum ii vine in ziua respectiva,am descoperit ca mai este cineva din cartier la el(dansul fiind pediatru) si vorbind de meniul indicat de el am constatat diferente mari.Mie mi-a zis ca din luna a 4 sa-i dau banana cu branzica in schimb ce la tipa respectiva i-a zis ca numai din luna a 6 sa inceapa,mie nu mi-a zis de piure de cartofi ,in schimb ei da si ex. pot continua.
Eu am vorbit cu prietenele de afara care sunt la al 2 copil si ele mi-au zis intai sa-i pun carnea in supita doar pt gust,apoi sa o pisez cu legumele( asa cum mancam noi) si treptat sa cresc cantitatea de carnita din supita.De zeama nu stiu nimic si daca gresesc sa imi zica si mie ca nu stiu cum sa procedez.

STEFANIYA-pun putina ceapa doar pt gust ,o scot afara cand este gata supita.

Am si eu o intrebare ca am tot citit de mucilaiul de orez?? daca am retinut bine,cum se face???

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Scriu pe fuga pt. ca azi-noapte nu prea m-a lasat Stefi sa dorm si cred ca si in noaptea asta va fi la fel, asa ca ma grabesc si eu sa dorm cand se poate.

Martutza, Stefania, ca sa ma explic: protectia pt. ploaie de la carut n-o pot folosi ca nu mai vede Stefi nimic si nu cred ca i-ar conveni si sincera sa fiu nici nu-mi place sa ma plimb pe ploaie printre blocuri, ca e deprimant rau...noi in parc ajungem mai rar.

ditu, eu il fac dupa o reteta adaptata din capraru: 2 linguri cu varf cu orez se fierb in 1,5 l apa pana scade apa si "infloreste" orezul...dupa ce scade se blenduieste totul si rezulta mucilagiul , mai subtire sau mai gros in functie de cat de mult lasi sa scada apa.

am cunoscut azi o fetita, tot Stefania o cheama, de aceeasi varsta cu Stefania mea dar grasuta bine de tot...in sfarsit vad un copil mai mare ca Stefi a mea, ca pana acuma ne vedeam doar cu slabuti..

plec la dus, la calcat o camasa la sot si apoi la somn....

noapte buna

editez: ati vazut povestea nasterii stefaniei pe prima pagina?

Mihaela siStefania (19 martie 2007)

poze

Varsta Stefaniei

www.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank"> Povestea nasterii

Mergi la inceput