Colectia de toamna - iarna 2005

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by roxisialexia

feli, sa stii ca m-a pus pe ganduri fii-mea cu bataia....acum se apropie de copii ii striga si spune"nu bate", deci intelege...




Hai, mai, ca nu e copilul de vina. Eu nu ma supar niciodata pe copil, doar cand vad parinte indolent ma apuca nervii.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

quote:
Originally posted by felicia74

quote:
Originally posted by roxisialexia

feli, sa stii ca m-a pus pe ganduri fii-mea cu bataia....acum se apropie de copii ii striga si spune"nu bate", deci intelege...




Hai, mai, ca nu e copilul de vina. Eu nu ma supar niciodata pe copil, doar cand vad parinte indolent ma apuca nervii.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)





Dar cum reactioneaza parintii aceia?

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Mey, se vede ca esti om ocupat cu serviciu si nu ai citit ce am scris (ca m-am plans la greu, am innebunit fetele astea): o fetita din parc e lasata "sa-si dezvolte personalitatea", chiar daca asta inseamna ca mai cafteste copii mai micuti.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

quote:
Originally posted by felicia74

Mey, se vede ca esti om ocupat cu serviciu si nu ai citit ce am scris (ca m-am plans la greu, am innebunit fetele astea): o fetita din parc e lasata "sa-si dezvolte personalitatea", chiar daca asta inseamna ca mai cafteste copii mai micuti.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)



parol, ti-am citi postarile si stiam de problema voastra, insa eram curioasa cum reactioneaza parintii???? stau si se uita?
vei incepe jobul si tu curand, o sa vezi ca este ceva firesc sa le faci pe amble , de cand incepi munca?

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Roxi, da, de furazolidon am zis, numai ca nu stiam ca exista si de copii! De asta ziceam ca sper sa aiba efect, ca daca e altceva si sunt alte doze, alta forma de prezentare decat cel de adulti, nu stiu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Gandacel mai bine asa! Bucura-te si tu de alaptarea exclusiva cat mai poti! Desteapta Stefania

Roxi aoleu si valeleu, de 5 zile febra cu diaree! Cu pediatra curenta a Alexiei ati vorbit?
Nu pierde din vedere lichidele si sarea, (sticksuri, covrigei, etc) daca solutie de rehidratare nu vrea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Hola, fetelor!

Ne-am coborat si noi de la munte, am facut o tura pe cinste, ne-am rupt ceva bocancii
Lui Cristi ii merge mai bine, desi acum e in faza in care isi rupe bubitele la greu, in primul rand pe cele de pe fata .
Lavi, te rog mult daca poti sa intrebi de crema minunata pentru urmele varicelei, tare mi-e teama ca o sa avem nevoie de ea de-adevaratelea . Deocamdata il oblojesc cu bitter suedez (il pisca rau si il cam chinui, asta e) si crema de galbenele, cum scria intr-un subiect de pe-aici, sper sa functioneze.

Am fugit ca s-a intors si piticul de la gradina (a fost si el la aer, cu bunicii), revin mai pe seara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Maria_alexia ma bucur ca sunteti pe drumul cel bun!

Mai, tot lucrez la jurnalul Ilincai. Ce sa zic, situatia nu e roza deloc, a bolit la greu copilul asta!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Roxana, foarte interesant articolul dat de tine !
Pupam pe Alexia dragalasa si va tinem pumnii sa va reveniti repede!

Maria, bine ati revenit ! Ma bucur ca sunteti pe drumul cel bun cu varicela si tinem pumnii sa nu ramaneti cu semne!

Feli, multumesc de detalii referitoare la jurnal; am si eu un astfel de caiet, dar nu prea am scris in el ... si am si eu, din nefericire, vreo doua episoade urate de boala!
Bafta cu canapeaua/ stofa; eu gasisem niste huse frumoase la quelle, dar nu stiu daca se potrivesc...


Cami mami & Daria (02.01.2006)
Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Salut, ne-am intors si noi din calatorii, dar maine plecam din nou. De data asta, la Ceahlau, la bunica mea.Asa ca bagajele n-au apucat sa fie desfacute, decat partial.

In Danemarca a fost grozav. Lume civilizata, chiar si in trafic(nu auzi claxonand in trafic, chiar daca vreunul e mai neatent).
Ne-a placut tare mult la Legoland, un fel de Disneyland, dar unde sunt foarte multe constructii din piese lego(mini-orasele, porturi, vaporase, aeroporturi si multe-multe piese se deplaseaza intre anumite puncte). Un orasel, de exemplu, era facut din 2 milioane si ceva de piese. Am aflat, cu ocazia asta, ca Lego sunt originare din Danemarca si ca poti construi orice din piese Lego. Aaaa, si poti combina intre ele orice piese. Am luat si noi pentru Alex 2 cutii, ce e drept preturile sunt cam mari, dar zic eu ca a meritat.

Faza nostima la Marea Neagra, in Constanta - Alex era super stresata de apa marii si de nisip. Cu apa am rezolvat-o in a doua zi de plaja, dar cu nisipul n-a fost chip. Asa ca a noastra fiica era singurul copil de pe plaja cu sosetele(ca avea bataturi de la sandalute) si sandalute Si copilasi mai mici decat ea alergau in fundul gol si piciorusele goale, dar Alex nu. Avem un copil delicat, ce mai, nu suporta nisipul murdar, cahhh.

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)
www.dropshots.com/new.php?userid=109466&cdate=20061112&cimg=0" target="_blank">filmuletze Alexandra

Mergi la inceput